soghatsara-200-150

خرید مستقیم سوغات شمال با بهترین قیمت و کیفیت

[ad_1]

مدیرعامل eBay اخیرا گفته است که پلتفرم این شرکت به آغاز پشتیبانی از رمزارز و توکن‌های غیرقابل‌معاوضه (NFT) فکر می‌کند. این نخستین‌باری نیست که از احتمال اضافه‌شدن رمزارز به eBay خبری منتشر می‌شود.

به‌گفته‌ی جیمی ایانون، مدیرعامل ای بی (eBay)، این پلتفرم در حال بررسی شرایط است تا درصورت امکان میزبان قابلیت پرداخت با رمزارز و توکن غیرقابل‌معاوضه (NFT) شود. ایانون که سال گذشته‌ی میلادی مدیریت eBay را برعهده گرفت، روز گذشته در مراسم Squawk Box رسانه‌ی CNBC حضور یافت و اخبار جالبی درباره‌ی پلتفرم این شرکت اعلام کرد. دلیل اصلی حضور جیمی ایانون در برنامه‌ی CNBC افزایش قیمت ناگهانی ارزش eBay در هفته‌ی گذشته بود.

طبق گزارش Decrypt، جیمی ایانون با اشاره به پلتفرم‌های پرداختی غیررمزارز نظیر اپل پی و گوگل پی گفت:‌ «در حال گسترش انواع پرداخت‌های موردپذیرشمان هستیم. قصد داریم به دیگر گزینه‌ها نظیر رمزارزها نگاهی بیندازیم… در حال بررسی بازار NFT هستیم و فرصت‌ها را کاوش می‌کنیم تا بفهمیم که چگونه می‌توانیم NFT را به‌طور ساده در eBay پیاده‌سازی کنیم.»

NFT یا توکن غیرقابل‌معاوضه روشی است که ازطریق آن می‌توان مالکیت آیتم‌های دیجیتالی را به‌دست آورد. مؤسسه‌ی دپ‌ریدار می‌گوید در نخستین فصل از سال جاری میلادی NFTها فروش بیش از ۱٫۵ میلیارد دلار ثبت کرده‌اند. مفهوم NFT در بازار آثار هنری دیجیتال و آثار کلکسیونی به‌طورمحسوسی معروف شد.

این نخستین‌باری نیست که eBay شروع به کاوش گزینه‌هایی برای استفاده از سیستم پرداخت مبتنی‌بر بلاک‌چین می‌‌کند. مدتی پیش گفته شده بود eBay به پروژه‌ی بلاک‌چین فیسبوک با نام دایم (لیبرا قبلی) ارتباطاتی دارد؛ بااین‌حال در سال ۲۰۱۹ این پروژه را ترک کرد.

حداقل از سال ۲۰۱۴ تاکنون، گزارش‌هایی با محوریت تلاش eBay برای استفاده از بیت کوین و دیگر ارزهای دیجتال منتشر شده است. در‌حال‌حاضر، به‌طور‌مشخص نمی‌دانیم که eBay چگونه می‌خواهد پشتیبانی از رمزارز را آغاز کند. 

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شعبه آنلاین کسب و کار