soghatsara-200-150

خرید مستقیم سوغات شمال با بهترین قیمت و کیفیتخرید بلیط هواپیما از سفرمارکت

سیستم عامل اندروید یکی از شناخته‌شده‌ترین پلتفرم‌های موبایلی مدرن است و توانسته بازار این دستگاه‌های هوشمند را به سلطه خود درآورد. اولین نسخه از این سیستم عامل در سال 2009 و به همراه گوشی HTC Dream وارد بازار شد و تاکنون شاهد عرضه 12 نسخه از آن بوده‌ایم.

با عرضه اندروید 12، کم کم زمان آن فرا رسیده تا گوگل پشتیبانی از نسخه‌های ابتدایی را قطع کند و گزارش‌های اخیر نشان می‌دهند که این اتفاق از ماه آینده میلادی رخ خواهد داد.

HTC DreamHTC Dream به عنوان اولین گوشی اندرویدی دنیا در سال 2009 عرضه شد.

کدام نسخه‌های اندروید از دور خارج می‌شوند؟

بر اساس پستی که در انجمن اینترنتی Reddit منتشر شده، گوگل قصد دارد پشتیبانی از نسل اول اندروید یعنی اندروید 1.0، اندروید 1.1، اندروید 1.5 و اندروید 1.6 و همچنین نسل دوم این سیستم عامل شامل نسخه‌های اندروید 2.0، اندروید 2.2 و اندروید 2.3 را متوقف کند. ظاهراً تاریخ 27 سپتامبر 2021 برای قطع پشتیبانی از این نسخه‌های قدیمی در نظر گرفته شده و پس از آن نسخه‌های اولیه اندروید برای همیشه به تاریخ خواهند پیوست.

با قطع پشتیبانی گوگل چه اتفاقی خواهد افتاد؟

به محض قطع پشتیبانی گوگل از نسخه‌های قدیمی اندروید، ارائه خدمات به گوشی‌های دارای این نسخه‌ها نیز متوقف خواهد شد. بنابراین، دستگاه‌های دارای اندروید 2.3 و قدیمی‌تر امکان دسترسی به پلی استور، جیمیل، یوتیوب و سایر برنامه‌ها و خدمات گوگل را نخواهند داشت.

کاربران این گوشی‌ها هنگام استفاده از برنامه‌های گوگل قادر نخواهند بود به حساب کاربری خود وارد شوند و از همین رو اگر همچنان از یکی از گوشی‌های هوشمند مبتنی بر نسل اول و دوم اندروید استفاده می‌کنید، توصیه می‌شود برای ادامه استفاده از خدمات گوگل، حتماً یک گوشی جدید با اندروید بروزتر تهیه کنید.

اندروید قدیمی

چرا گوگل پشتیبانی از اندرویدهای قدیمی را قطع می‌کند؟

گزارشات حاکی از این هستند که اقدام اخیر گوگل برای قطع پشتیبانی از اندرویدهای قدیمی به منظور افزایش امنیت کاربران بوده است. این شرکت در نسخه‌های جدید اندروید، ویژگی‌های حریم خصوصی و امنیتی را بهبود بخشیده تا در برابر تهدیدات روز دنیا در امان باشند. اما امکان مصونیت بخشیدن به نسخه‌های قدیمی‌تر اندروید دیگر وجود ندارد و از همین رو باید به کلی قید استفاده از آن‌ها را زد.

تکلیف کاربران اندرویدهای قدیمی چیست؟

همان‌طور که اشاره کردیم، کاربران دستگاه‌های قدیمی که از اندروید 2.3 یا پایین‌تر استفاده می‌کنند، چاره‌ای جز بروز کردن سخت افزار خود و تهیه یک دستگاه جدید ندارند. با قطع پشتیبانی گوگل از این گوشی‌ها و تبلت‌ها، عملاً استفاده از بسیاری از ویژگی‌ها و خدمات ممکن نخواهد بود و کارایی این دستگاه‌ها بسیار افت خواهد کرد. پس بهتر است، شما نیز دستگاه‌های قدیمی را کنار گذاشته و به نسخه‌های جدیدتر اندروید مهاجرت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.