soghatsara-200-150

خرید مستقیم سوغات شمال با بهترین قیمت و کیفیت


کپسول دراگون که روز گذشته در دومین ماموریت عملیاتی اسپیس ایکس به فضا پرتاب شده بود، امروز با موفقیت به ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) رسید. این کپسول چهار فضانورد از آژانس‌های فضایی مختلف را که قرار است روی پروژه‌های علمی تحقیق کنند، با خود حمل می‌کرد و البته در ادامه مأموریت خود، چهار تن از فضانوردان مستقر در ایستگاه فضایی بین المللی را به زمین برخواهد گرداند.

کپسول دراگون صبح روز جمعه از مرکز فضایی کندی واقع در ایالت فلوریدا به فضا پرتاب شد و پس از تقریباً یک روز کامل، ساعت 5:08 صبح به وقت شرقی (1:38 بعد از ظهر به وقت ایران) به ایستگاه فضایی بین المللی رسید و با موفقیت به آن متصل شد.

خدمه ایستگاه فضایی بین المللیبا 4 فضانوردی که امروز وارد ایستگاه فضایی شدند، تعداد خدمه به 11 نفر رسید

با احتساب 4 فضانوردی که امروز به ایستگاه فضایی رسیدند، مجموع ساکنین این ایستگاه در حال حاضر به 11 نفر رسیده که به گفته ناسا از زمان شروع سفرهای فضایی بی‌سابقه بوده است. افرادی که در حال حاضر در ایستگاه فضایی بین المللی مستقر هستند، شامل شش فضانورد از آژانس فضایی آمریکا (ناسا)، دو فضانورد از آژانس کاوش‌های هوا فضای ژاپن (ژاکسا)، یک فضانورد از آژانس فضایی اروپا (اسا) و دو فضانورد سازمان فضایی فدرال روسیه (روسکوسموس) است. اگر چه این تعداد فضانورد از ظرفیت عادی عادی ایستگاه فضایی بیشتر است اما قرار نیست این وضعیت زیاد ادامه داشته باشد. چرا که سه نفر از فضانوردان ناسا و یک فضانورد ژاپنی به زودی ایستگاه را ترک کرده و به زمین خواهند آمد.

خدمه جدید ایستگاه فضایی قرار است با انجام راهپیمایی‌های فضایی بیشتر، کار خدمه پیشین را در به‌روزرسانی سیستم قدرت ادامه دهند. این افراد همچنین بر روی موضوعاتی مانند استفاده از تراشه‌های بافتی که مدل‌های کوچکی از اندام‌های انسانی بوده و می‌توانند برای آزمایش داروها و واکسن‌ها استفاده شوند، تحقیق خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.