soghatsara-200-150

خرید مستقیم سوغات شمال با بهترین قیمت و کیفیت

[ad_1]

خرید بلیط هواپیما از سفرمارکت

تا همین چند وقت پیش همه در به در دنبال دعوتنامه کلاب هاوس بودند و درست بعد از اینکه خبر عرضه نهایی اپلیکیشن و آزاد شدن دسترسی به آن اعلام شد، شاهد هک شدن و لو رفتن اطلاعات کاربران این پلتفرم همه را غافل‌گیر کرد. بر اساس ظواهر، این هک به حدی گسترده بوده که حتی اگر تاکنون در کلاب هاوس اکانتی نساخته‌اید، باز هم احتمال دارد که شماره تلفن شما به دست هکرها افتاده باشد! می‌پرسید چطور؟ در ادامه تا توضیح دهیم.

اگر با کلاب هاوس آشنایی ندارید، باید اشاره کنیم که این پلتفرم یک شبکه اجتماعی صوتی است که کاربران در آن به صورت زنده و گروهی به گفتگوی صوتی می‌پردازند. اپلیکیشن کلاب هاوس تقریباً برای مدت یکسال به صورت محدود و تنها بر روی گوشی‌های آیفون در دسترس بود و نسخه اندرویدی آن امسال عرضه شد. این شبکه اجتماعی تا همین اواخر برای ثبت نام به دعوتنامه نیاز داشت و دسترسی عمومی و آزاد به آن امکان‌پذیر نبود. اما بعد از باز شدن درهای کلاب هاوس به روی عموم مخاطبان، خبر هک شدن پایگاه داده این پلتفرم اجتماعی خبرساز شده و به گفته محققان امنیتی حداقل شماره تلفن کاربران در دست هکرها افتاده است.

فروش اطلاعات کلاب هاوس در دارک نت

کاربری با نام Marc Reuf در توییتر، با انتشار اسکرین شات از یک انجمن اینترنتی در فضای دارک نت، مدعی شده که 3.8 میلیارد شماره تلفن به سرقت رفته از پایگاه داده کلاب هاوس به فروش گذاشته شده است. هویت شخصی که این اطلاعات را به فروش گذاشته مشخص نیست اما تصویر پروفایل وی کاملاً نشان می‌دهد که با گروه‌های هکری در ارتباط است. این شخص مدعی شده که کلاب هاوس به دفترچه تلفن کاربران خود دسترسی دارد و تمامی شماره‌های آن (چه آن‌هایی که اکانت کلاب هاوس دارند و چه آن‌هایی که ندارند) را به یک پایگاه داده مخفی منتقل می‌کند. به این ترتیب، 3.8 میلیارد شماره تلفن که احتمالاً بسیاری از آن‌ها حتی در کلاب هاوس حساب کاربری ندارند، در دست هکرها افتاده است!

کلاب هاوس هنوز به این خبر واکنشی نشان نداده است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شعبه آنلاین کسب و کار