soghatsara-200-150

خرید مستقیم سوغات شمال با بهترین قیمت و کیفیت


یکی از روش هایی که می توان با آن گرفتگی عضلات را تسکین داد دوش گرفتن با آب گرم است، اما به شما پیشنهاد می کنیم زیاد از آب گرم و داغ برای شستن بدن و دوش گرفتن استفاده نکنید، چون این کار باعث می‌شود که تمامی چربی های روی پوست شما که مورد نیاز است شسته شود و پوست شما بسیار خشک و خشن شود. در ادامه این مطلب با ما همراه شوید تا به خوبی از تاثیر آب داغ روی پوست آشنایی بیابید.

آشنایی با تاثیر آب داغ روی پوست

اگر بیش از اندازه این کار را انجام دهید باعث به وجود آمدن قرمزی و پوسته پوسته شدن بدن خود می شوید. همان طور که گفته شد دوش با آب داغ چربی و پروتئین و اسید های چرب طبیعی مورد نیاز پوست را به طور کامل از روی بدن شما از بین می برد. همان گونه که می دانید روغن های طبیعی که بر روی پوست وجود دارد، همانند یک لایه محافظت کننده روی پوست مقابل آلودگی ها و رادیکال های آزاد عمل می کند و اگر این لایه از بین برود به راحتی باکتری ها و عفونت ها و اشعه های مضر آفتاب به پوست شما آثار جبران ناپذیری وارد می کند.

اگر شما این لایه چربی و پروتئین را از بین ببرید باعث واکنش نشان دادن پوست خود می‌شوید و این واکنش حاصلش به وجود آمدن چربی بیشتر پوست می شود و پوست شما روغنی و براق شده که این روغن باعث بسته شدن منافذ پوست می شود.

  • اثرات مخربی که آب داغ برروی پوست به جا می گذارد

این کار باعث باز شدن رگ های خونی و در نتیجه صدمه دیدن بافت های ظریف تر پوست می‌شود.
درست است که دوش گرفتن برای تمیزی و شستن مو ها بسیار مفید است اما ممکن است با دوش گرفتن بیش از اندازه به پوست صورت خود آسیب جبران ناپذیری وارد کنید.

همان گونه که گفتیم شستن صورت با آب داغ باعث باز شدن رگ های زیر پوستی شما می شود. یکی از متخصصین پوست دکتر راشل عضو گروه پوست شوایگر در این رابطه شرحی از مطالب زیر را بیان کرده است.

تاثیر آب داغ روی پوست چگونه است

در پی دوش گرفتن و شست و شوی مداوم با آب داغ، رگ ها و مویرگ های شما دچار گشادی دائمی می شود و به مرور زمان قرمزی پوست بیشتر و باعث بروز بیماری رزاسه می شود.
و همچین دیگر مختصصین این چنین می گویند که آب داغ با از بین بردن چربی های روی پوست باعث خشکی پوست می شود و با مرور زمان چین و چروک ها بر روی پوست خودنمایی می کنند.

یکی از متخصصین مراقب پوست به نام کی اسکات در مصاحبه ای که با روزنامه انگلیسی داشته این چنین گفته است که دوش گرفتن با آب داغ زمینه ایجاد تشدید شبکه های مویرگی شکننده در گونه ها فراهم می شود و این کار باعث خراب شدن وضعیت پوست می شود.

اما اگر شما می خواهید صورت خود را در حمام با آب گرم شستشو دهید حتما توجه داشته باشید که زمان شستشو بیش تر از ۱۰ دقیقه نشود و حتما دمای آب مانند دمای آب استخر برای شنا باشد تا هیچ صدمه ای به پوست شما وارد نشود.

استاد دانشگاه کورنل آقای هادلی کینگ می گوید که تاثیر آب داغ روی پوست جبران ناپذیر است و پوست در تماس با آب داغ خشک می شود و حتما باید در شستشو صورت به این نکته توجه داشته باشید که از آب ولرم برای شستن صورت خود استفاده کنید تا بتوانید خطر اتساع مویرگ های پوست خودرا به صفر برسانید.
و همچنین اگر شما این نکته های ساده برای شستن صورت را انجام دهید می توانید از برخی از مزیت های مراقبت و شستشوی صورت بهره‌مند شوید که رطوبت آب باعث لایه برداری پوست شما شده و این کار به تمیز شدن کامل پوست شما کمک بزرگی می کند و در نهایت از زیاد شدن جوش های شما در نواحی از رویش خط موی شما جلوگیری می کند.

معرفی تاثیر آب داغ روی پوست

منبع : آرگا

برچسب :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.