soghatsara-200-150

خرید مستقیم سوغات شمال با بهترین قیمت و کیفیت

[ad_1]

هواوی با رد شایعات چند وقت اخیر، با قاطعیت اعلام کرده که تصمیم به فروش بخش موبایل خود ندارد، اما مطمئناً حفظ این بخش در شرایط دشوار فعلی اصلاً کار ساده‌ای نخواهد بود. از همین رو نیز مسئولان شرکت در حال آماده شدن برای شرایط سخت پیش رو هستند. به گزارش نیکی (Nikkei) این غول دنیای ارتباطات به تامین کنندگان قطعات خود اطلاع داده که امسال گوشی‌های بسیار کمتری نسبت به سال 2020 تولید خواهد کرد. .

گفته می‌شود هواوی قصد دارد امسال قطعات مورد نیاز برای 70 تا 80 میلیون گوشی را سفارش دهد که این یعنی کاهش 60 درصدی نسبت به 189 میلیون دستگاهی که در سال 2020 تولید و روانه بازار شد. بد نیست بدانید که در سال 2020 هم میزان تولید گوشی‌های هواوی نسبت به سال 2019 (با حجم تولید 240 میلیون گوشی)، با کاهش چشمگیری روبرو شده بود.

هواوی

علاوه بر کاهش حجم تولید هواوی،‌ ترکیب محصولات این شرکت نیز دستخوش تغییراتی خواهد شد. و احتمالاً کمتر شاهد تولید گوشی‌های رده بالا خواهیم بود. دلیل این امر این است که هواوی در حال حاضر به واسطه تحریم‌های آمریکا نمی‌تواند قطعات لازم برای ساخت گوشی‌های 5G را تهیه کند و از همین رو به ناچار باید روی تولید گوشی‌های 4G تمرکز کند. این بدان معنا نیست که هواوی در سال 2021 گوشی 5G عرضه نخواهد کرد، اما به هر حال مشکلات زیادی در این زمینه پیش رو خواهد داشت و در حال حاضر نیز گزارش‌های متعددی در خصوص به مشکل خوردن روند تولید هواوی پی 50 (Huawei P50) شنیده می‌رسد.

به گفته برخی از تامین کنندگان قطعه، این مشکلات حتی می‌توانند منجر به کاهش تولید گوشی‌های هواوی به زیر 50 میلیون دستگاه شوند. آنر به تازگی از هواوی جدا شده و در حال حاضر دسترسی گسترده‌تری به قطعات حیاتی تولید گوشی دارد، بنابراین ممکن است در ادامه شاهد بزرگ‌تر شدن خطوط تولید این شرکت و در نتیجه به حاشیه رفتن هر چه بیشتر هواوی باشیم. البته هنوز برای قضاوت درست در این باره زود است و حداقل باید تا پایان سه ماهه اول 2021 منتظر بمانیم.

هواوی پی 50

در حالی که سران هواوی بسیار امیدوار بودند با روی کار آمدن جو بایدن، تغییراتی اساسی را در سیاست‌های ایالات متحده در قبال این شرکت شاهد باشند، اوایل این ماه، جینا ریموندو، نامزد وزارت بازرگانی در دولت بایدن، گفت كه هیچ دلیلی برای رفع محدودیت‌های تجاری هواوی نمی‌بیند و این شركت خطری برای امنیت ملی آمریکا است. به این ترتیب،‌ هنوز هیچ چیز در مورد آینده هواوی و تحریم‌های وضع شده علیه آن مشخص نیست و باید منتظر اتفاقات یک سال پیش رو باشیم.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شعبه آنلاین کسب و کار