soghatsara-200-150

خرید مستقیم سوغات شمال با بهترین قیمت و کیفیت

[ad_1]

گوگل رسما اعلام کرد قابلیت مشاهده‌ی آفلاین تقویم باردیگر بازگشته است. پیش‌تر، این قابلیت از سرویس Google Calendar حذف شده بود. 

اگر گاه‌و‌بی‌گاه موقع متصل‌نبودن به اینترنت نیاز دارید به تقویم دسترسی داشته باشید، قطعا جدیدترین به‌روزرسانی نسخه‌ی تحت‌وب تقویم گوگل یا گوگل کلندر (Google Calendar) برایتان مفید خواهد بود. بر‌اساس گزارش خبرگزاری انگجت، گوگل سال ۲۰۱۸ رابط کاربری سرویس تقویمش را بازطراحی کرد که در نتیجه‌ی آن، امکان دسترسی به داده‌های تقویم در داخل مرورگر بدون اتصال به اینترنت از بین رفت.

به‌تازگی بیانیه‌ی جدیدی روی وبلاگ ویژه‌ی گوگل برای به‌روزرسانی‌های سرویس ورکسپیس منتشر شده است که از بازگشت این قابلیت به تقویم گوگل خبر می‌دهد؛ البته کاربران این قابلیت را باید فعال کنند. راهنمای فعال‌سازی قابلیت مشاهده‌ی تقویم در حالت آفلاین ازطریق وب‌سایت گوگل دردسترس است.

اگر در‌حال‌حاضر قابلیت مذکور را در بخش تنظیمات مشاهده نمی‌کنید، بعدا دوباره به بخش تنظیمات مراجعه کنید؛ زیرا ظاهرا گزینه‌ی مربوط‌ به آن در روزهای آتی برای همه‌ی کاربران دردسترس قرار می‌گیرد. وبلاگ گوگل صرفا می‌گوید کاربران سرویس ورکسپیس که قبلا با نام G Suite شناخته می‌شد، می‌توانند به این قابلیت دسترسی داشته باشند؛ اما در صفحه‌ی پشتیبانی گوگل، محدودیتی در نظر گرفته نشده است. بدین‌ترتیب، هنوز دقیقا نمی‌دانیم مشاهده‌ی تقویم گوگل در حالت آفلاین دردسترس کاربران عادی هم قرار می‌گیرد یا خیر. 

اسکرین شات حالت آفلاین تقویم گوگل / Google Calendar

به‌منظور فعال‌سازی قابلیت یادشده، مراحل زیر را طی کنید:

  • تقویم گوگل را باز کنید.
  • در بخش بالا سمت راست، روی آیکون چرخ‌دنده و سپس گزینه‌ی Settings کلیک کنید.
  • در سمت چپ زیر بخش General، روی Offline کلیک و سپس تقویم آفلاین را روشن کنید.
  • روی Reload کلیک کنید.
  • در بخش بالا سمت رابط کاربری راست تقویم، آیکونی نشان می‌دهد تقویمتان برای استفاده‌ی آنلاین در حال همگام‌سازی‌ است.
  • وقتی فرایند همگام‌سازی تقویم تکمیل شد، وضعیت تقویم آفلاین به‌ حالت Ready درمی‌آید.
  • وقتی آفلاین باشید، وضعیت تقویم روی Offline قرار می‌گیرد.
  • هنگام آفلاین‌بودن این هشدار روی صفحه ظاهر می‌شود: «به‌نظر می‌رسد آفلاین هستید. برخی از قابلیت‌ها ممکن است کار نکنند.»

کاربران قدیمی تقویم گوگل می‌دانند این نخستین‌بار نیست که چنین اتفاقی برای سرویس مذکور رخ می‌دهد. وقتی گوگل ابزار Gears را به‌‌دلیل استفاده از HTML5 کنار گذاشت، بازیابی قابلیت دسترسی آفلاین به تقویم تا اواخر سال ۲۰۱۱ طول کشید. این بار تفاوت بین حالت‌های آفلاین و آنلاین تقویم گوگل بسیار کمتر حس می‌شود؛ زیرا متصل‌شدن به اینترنت بسیار ساده‌تر است. 

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شعبه آنلاین کسب و کار