soghatsara-200-150

خرید مستقیم سوغات شمال با بهترین قیمت و کیفیت


آرایش پوست خشک به دلیل ویژگی هایی که این نوع پوست دارد کمی دشوار می باشد و اگر شما پوستی خشک دارید بهتر است با تکنیک های میکاپ برای این جنس از پوست آشنا باشید تا بتوانید صورت خود را به راحتی میکاپ کنید.

تکنیک هایی برای آرایش پوست خشک

جنس پوست افراد با یکدیگر متفاوت است که برای هر یک از جنس های پوست باید از مدل میکاپ مناسبی استفاده شود و بهتر است شما قبل از هر چیز ابتدا جنس پوست خود را تشخیص دهید سپس مدلی مناسب را برای میکاپ صورت تان انتخاب نمایید. در مطالب قبلی نکات میکاپ برای پوست چرب را مطالعه کردید در ادامه با انواع ترفندهایی برای میکاپ پوست خشک در خدمت شما خواهیم بود.

نحوه انجام میکاپ برای پوست خشک

۱.آماده نمودن پوست

ابتدا صورت خود را بشویید با این کار سطح صورت شما تمیز می شود و برای جذب لوازم آرایشی نیز آماده می گردد علاوه بر این با شستشوی صورت آلودگی ها و باقی مانده میکاپ قبلی از روی پوست پاک می شود. برای شستن پوست صورت باید از شوینده های مخصوص پوست خشک استفاده نمایید.

شستن صورت

۲. پوست تان را آبرسانی نمایید.

با استفاده از مرطوب کننده ای مناسب پوست صورت خود را آبرسانی کنید. توجه داشته باشید که مرطوب کننده را باید بیشتر روی قسمت های خشک بزنید و اغلب نواحی اطراف بینی و بین دو ابرو خشک تر از سایر نقاط پوست هستند.

زدن مرطوب کننده

۳. استفاده از پرایمر صورت

پرایمر نوعی کرم مخصوص است که از قبل از انجام میکاپ مورد استفاده قرار می گیرد و در واقع به کمک پرایمر می توانید زیرساز آرایش مناسبی را داشته باشید. پرایمر سطح پوست صاف و نرم می کند و در نتیجه مواد آرایشی به راحتی جذب پوست می شوند. برای استفاده از پرایمر مقداری از آن را به کمک انگشت روی صورت خود پخش نمایید و برای قسمت هایی از صورت نظیر چانه و بینی و گونه و پیشانی از مقدار کمی پرایمر استفاده نمایید.

زدن پرایمر چشم

قبل از انجام آرایش چشم ها از پرایمر مخصوص چشم استفاده نمایید تا خط چشم و سایه چشم دوام بیشتری داشته باشند و به راحتی پخش نشوند. روی هر یک از پلک ها مقداری پرایمر بزنید و پرایمر را به کمک نوک انگشت خود پخش نمایید.

میکاپ پوست خشک

۴. استفاده از بالم لب

اگر لب های شما مانند صورت تان خشک است بهتر است برای رفع ترک و خشکی لب ها قبل از استفاده از رژلب از بالم لب استفاده نمایید.

زدن بالم لب

۵. استفاده از کانسیلر و کرم پودر مخصوص پوست خشک

کرم پودر و کانسیلرهای مختلفی برای پوست خشک تولید می شوند که مرطوب کنندگی آن ها بیشتر است و با استفاده از آن ها پوست شما نرم و صیقلی تر می شود.

کرم پودرها در انواع مختلف مایع و پودری موجود می باشند که کرم پودرهای مایع برای افراد با پوست خشک مناسب تر می باشند همچنین افراد با پوست خشک باید از کانسیلرهای مایع استفاده نمایند.

 استفاده از کانسیلر و کرم پودر برای پوست خشک

کرم پودر را روی پوست صورت خود پخش نمایید و برای یکدست کردن پوست صورت از براش مخصوص یا اسفنج آرایشی استفاده نمایید. از کانسیلر مایع یا کرمی برای پوشش سیاهی های زیر چشم استفاده نمایید همچنین هر قسمت از پوست صورت را که احساس می کنید نیاز پوشش بیشتری دارد کانسیلر بزنید. کانسیلر را روی قسمت مورد نظر خود قرار بدهید و به کمک قلموی مخصوص آن را پخش نمایید.

استفاده از کانسیلر برای پوست خشک

۶. از اسپری فیکساتور استفاده نمایید.

اسپری فیکساتور بر خلاف پودر فیکس دارای خاصیت مرطوب کنندگی است از این رو افراد با پوست خشک بهتر است به جای استفاده از پودر فیکس از اسپری فیکساتور استفاده نمایند. برای استفاده از اسپری آن را دورتر از پوست صورت خود بگیرید و آن را روی صورت اسپری کنید.

زدن اسپری فیکس

۷. چشم هایتان را آرایش کنید.

برای آرایش چشم ها از سایه چشم کرمی استفاده نمایید همچنین اگر پوست پوست پشت پلک هایتان خشک است به جای استفاده از خط چشم مدادی از خط چشم مایع استفاده کنید.

میکاپ مخصوص پوست خشک

۸. استفاده از رژگونه مایع

اگر پوست گونه ها و نواحی اطراف گونه ها خشک است از رژگونه مایع استفاده نمایید این جنس رژگونه ها نرم تر هستند و به راحتی روی پوست صورت پخش می شوند. برای استفاده از رژگونه مایع کمی از آن را روی گونه هایتان قرار بدهید و به کمک قلم موی مخصوص رژگونه را پخش نمایید.

آرایش گونه ها

۹. زدن رژلب

اگر لب هایتان بعد از استفاده از کرم پودر و … خشک شده اند مقداری بالم لب روی آن ها بزنید سپس کمی صبر کنید و رژلب را روی لب هایتان بزنید اگر تمایل دارید از رژلب مات استفاده نمایید بهتر است برای کاهش خشکی رژلب بعد از زدن رژلب مقداری بالم لب روی آن بزنید.

آرایش لب ها برای افراد با پوست خشک

۱۰. به کمک هایلایتر فرم صورت خود را حالت بدهید.

اگر بعد از انجام آرایش احساس کردید که صورت شما خشک و بی روح به نظر می رسد بهتر است از هایلایتر مایع استفاده نمایید. برای زدن هایلایتر می توانید از نوک انگشتان خود استفاده نمایید.

استفاده از هایلایتر

نکات طلایی برای میکاپ پوست خشک

۱.در پوست خشک کرم پودر و آرایش به خوبی جذب صورت نمی شود و در قسمت هایی از پوست که خشک تر هستند لوازم آرایشی مورد استفاده پوسته پوسته می شوند به همین دلیل ممکن است میکاپ شما نامنظم و نامطلوب به نظر برسد. توجه داشته باشید که در هنگام انجام میکاپ برای پوست خشک ابتدا باید به کمک پرایمر ، پوست صورت خود را آماده نمایید و تا حد امکان رطوبت لازم را برای پوست تان تامین نمایید.

۲. باید از لوازم آرایشی استفاده نمایید که متناسب با نیاز پوست شما تهیه شده اند تا آرایش صورت تان یکدست و زیباتر به نظر برسد.

آرایش برای افراد با پوست خشک

۳. در هنگام استفاده از مرطوب کننده زیاده روی نکنید زیرا پوست شما بیش از اندازه چرب می شود و کرم پودر و … جذب پوست تان نمی شوند.

۴. می توانید به کمک موچین پوسته های اضافه صورت را بردارید سپس کرم مرطوب کننده را روی قسمت های خشک بزنید.

۵. آرایش تان را هر دو ساعت بررسی کنید و اگر احساس می کنید قسمت هایی از پوست در حال پوسته پوسته شدن هستند آرایش تان را دوباره احیا کنید.

ترفندهای آرایشی برای افراد با پوست خشک

در این مطلب با نحوه آرایش برای افراد با پوست خشک آشنا شدید که امیدواریم با توجه به نکات ذکر شده بتوانید میکاپی بی نظیر و بدون نقص برای حضور در مکان های مختلف داشته باشید.

منبع : آرگا

برچسب :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.