soghatsara-200-150

خرید مستقیم سوغات شمال با بهترین قیمت و کیفیت

[ad_1]

مدل پیراهن های مجلسی هندی برای دختربچه ها
مد و لباس

ما در این مطلب قصد داریم برای شما عزیزان گلچینی از مدل لباس هندی دختر بچه ها وفلسفه لباس های هندی را به اشتراک خواهیم گذاشت

ما در این مطلب از پرشین وی قصد داریم شما عزیزان را با با گلچینی از مدل لباس هندی دختر بچه ها آشنا کنیم و همچنین از فلسفه های لباس هندی مانند ساری ها و لهنگا چولی و شلوار قمیض و چوریدار بپردازیم این لباس ها آداب و فرهنگ خاص خودشان را دارند و هر کدام از قسمت از این لباس ها فلسفه خاص خود را دارند در ادامه بیشتر با لباس ها آشنا خواهیم شد

مدل لباس هندی دختر بچه ها

مدل لباس هندی دختر بچه ها

مدل لباس هندی دختر بچه ها

 

بیشتر بدانید از ساری هندی (The Indian Saree)

«ساری هندی» لباس سنتی زنان هند است. این لباس متشکل از یک تکه پارچه به طول ۴٫۵ الی ۸ متر و عرضی به پنهای ۶۰ الی ۱۲۰ سانتی‌متر است. نوع پوشش آن بسته به مراسم مختلف، متفاوت است و هر بار می‌توان این لباس را به نوع دیگری بر تن کرد. زنان هندی معمولا این پارچه را دور کمر پیچانده و باقی آن روی شانه‌ها می‌اندازند، به طوری که قسمت جلویی آن باز باشد. قدمت این لباس به دوران «تمدن دره سند» یعنی در حدود ۲۶۰۰ سال پیش از میلاد مسیح، باز می‌گردد. هندی‌ها به دلیل گرمای هوا و نیز انعطاف بالای این لباس، ترجیح می‌دادند خود را با آن بپوشانند. این پوشاک طی زمان تحولاتی به خود دیده و اکنون حدودا ۷۵ درصد از زنان هندی، همه‌روزه آن را بر تن می‌کنند.
مدل لباس هندی دختر بچه ها

مدل لباس هندی دختر بچه ها

لهنگا چولی (Lehenga Choli)

خاستگاه لباس «لهنگا چولی»، مناطق گجرات، راجستان و کوچ است. این لباس بلند، دارای چاک و دامنی کلوش است. دامن این پیراهن با قسمت بالایی آن که چولی نام دارد، جفت می‌شود. قسمت بالایی این لباس باید کاملا اندازه بدن باشد.
این پوشاک در نقش و رنگ‌های متنوعی تولید می‌شود و طراحی آن نیز شدیدا از فرهنگ مغول تاثیر گرفته است. لهنگا چولی بیشتر به دلیل گلدوزی‌های پیچیده و ظریفش معروف است که عمدتا در مراسمات ازدواج و جشن‌های خاص پوشیده می‌شود. زنان هندی معمولا لهنگا چولی را با «چونری» می‌پوشند. چونری لباسی رنگارنگ و بلند است که اطرافش دارای نوار است. چونری را اغلب دور سر بسته و دنباله‌اش را از پشت سر آویزان می‌کنند که بسیار شبیه به سربند لباس عروس زنان غربی است.
مدل لباس هندی دختر بچه ها

مدل لباس هندی دختر بچه ها

شلوار قمیض و چوریدار (Salwar Kameez And Churidar)
شلوار قمیض و چوریدار یک نوع لباس دست راحتی و موقر است که زنان هندی در مناطق پنجاب و کشمیر آن را بر تن می‌کنند. امروزه این پوشاک یکی از رایج‌ترین لباس‌های سنتی مورد استفاده در میان زنان هندی است. این لباس متشکل از یک شلوار شبیه به پیژامه به نام Salwar یا همان «شلوار» است که قسمت‌های کمر و غوزک پای آن محکم و تنگ است. چوریدار نیز ممکن است به جای Salwar پوشیده شود و بخش‌های کمر و غوزک پا را بیشتر از قبل تنگ کند. طراحان لباس هندی، با استفاده از طراحی دلنشین، گلدوزی و بافت زیبا موفق شده‌اند پوشاکی بسیار موفق تولیدکننده که در میان زنان هندی از محبوبیت بالایی برخوردار است.
پیراهن

پیراهن هندی

مدل پیراهن های مجلسی هندی برای دختربچه ها

پیراهن هندی

مدل پیراهن های مجلسی هندی برای دختربچه ها

پیراهن هندی

پیراهن

لباس

نی نی کده / kojaro

2021-02-19 /
گردآوری: پرشین وی

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شعبه آنلاین کسب و کار