soghatsara-200-150

خرید مستقیم سوغات شمال با بهترین قیمت و کیفیت


ماه‌ها پس از آن که کمپانی ادوبی رسماً اعلام کرد پشتیبانی از فلش (Flash) را متوقف می‌کند (و از اواخر سال گذشته این کار را کرد)، مایکروسافت هم بالاخره تصمیم گرفته تا با انتشار یک به‌روزرسانی اختیاری، فلش پلیر را از سیستم عامل ویندوز 10 حذف کند. با اینکه غول ردموندی از برنامه خود جهت انتشار به‌روزرسانی مذکور از طریق Windows Server Update Service (WSUS) و Windows Update در اوایل سال 2021 خبر داده، اما تاکنون جدول زمانی دقیقی اعلام نکرده است. در ادامه .

در همین رابطه،‌ مایکروسافت در پست بلاگ خود نوشته:

برای کمک به امنیت مشتریان خود، مایکروسافت از طریق به‌روزرسانی KB4577586 اقدام به حذف ادوبی فلش پلیر از سیستم عامل ویندوز خواهد کرد.

طبق همین پست وبلاگ، مایکروسافت به‌روزرسانی KB4577586 برای حذف ادوبی فلش پلیر را در به‌روزرسانی پیش نمایش ویندوز 10، نسخه 1809 و بالاتر، از ماه ژوئن 2021 (خرداد-تیر) در دسترس قرار خواهد داد. علاوه بر این، این شرکت KB4577586 را به همراه جدیدترین آپدیت تجمیعی ویندوز 10 برای نسخه‌های 1507 و 1607 در ماه ژوئیه 2021 (تیر-مرداد) منتشر خواهد کرد.

همچنین،‌ مایکروسافت خاطرنشان کرده که در هنگام عرضه به‌روزرسانی 21H1 ویندوز 10 و یا نسخه‌های بالاتر، فلش به صورت خودکار از سیستم عامل حذف خواهد شد. اما اگر تا نمی‌خواهید زمان‌های اعلام شده صبر کنید و همین حالا قصد حذف فلش پلیر را دارید، می توانید به‌روزرسانی KB4577586 را از Update Catalog مایکروسافت به صورت دستی دانلود و نصب کنید.

طی چند سال گذشته، شرکت‌ها به دلیل آسیب‌پذیری‌های امنیتی متعددی که در ادوبی فلش وجود داشت، پشتیبانی از آن را متوقف کرده‌اند. اکنون که در سال 2021 هستیم و حتی خود شرکت ادوبی هم دیگر از فلش پشتیبانی نکرده و همه را نیز به حذف آن ترغیب می‌کند، هیچ دلیلی وجود ندارد که فلش پلیر را در ویندوز 10 نگه داریم؛ مگر اینکه مورد خاصی وجود داشته باشد. با این حال، گزینه های جایگزین بهتری هم برای فلش وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به HTML5 ،WebGL و WebAssemble اشاهر کرد. با تمام این تفاسیر، اگر با فلش و بازی‌های مبتنی بر آن خاطرات زیادی دارید و نمی‌خواهید این حس نوستالژیک را از دست بدهید، می‌توانید برای انجام بازی‌های فلش قدیمی به The Internet Archive مراجعه کنید.

0 0 رایامتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.