soghatsara-200-150

خرید مستقیم سوغات شمال با بهترین قیمت و کیفیتاگر شما هم سایز لباس هایتان بزرگ است و گمراه هستید که چه لباسی برایتان مناسب است ما در این مطلب از پرشین وی قصد داریم برای شما عزیزان  نکات بسیار مهم لباس مناسب سایز بزرگ را برایتان به اشتراک بگذاریم در ادامه مطلب همراه ما باشید

لباس مناسب سایز بزرگ

لباس‌ها با توجه به طرح، جنس و رنگی که دارند، تاثیرات بسزایی در اندام می‌گذارند در نتیجه با انتخاب لباس متناسب با اندام‌‌تان می‌توانید ظاهر ایده‌آل‌تری داشته باشید. کافی است از قواعد و اصول کلی لباس آگاهی داشته باشید که می‌تواند راهنمای خوبی هنگام خرید برای شما باشد:۱ . رنگ لباس: شاید اولین جزء و نافذترین فاکتور لباس که به چشم می‌آید، رنگ آن باشد.
رنگ‌ها می‌توانند شما را چاق‌تر یا لاغرتر یا حتی کوتاه‌تر و بلندتر از از آنچه که هستید نشان دهند. به‌طورکلی رنگ‌های تیره و سرد رنگ‌‌هایی است که برای افراد چاق توصیه می‌شود چرا که این رنگ‌ها فاصله بیشتری با میدان دید دارند و طبیعتا شخص را کوچک‌تر و ریزتر نشان می‌دهند.توصیه به سایز بزرگ‌ خاکستری‌های سرد و سرمه‌ای، طوسی، زغالی، بادنجانی سیر نمونه‌ای از این رنگ‌‌ها هستند و برعکس هر چه رنگ‌ها روشن‌تر و گرم‌تر باشند وسعت رنگی بیشتری دارند و از طرف دیگر رنگ‌های مهاجمی هستند و بسیار به چشم می‌آیند. قرمز، نارنجی و کِرِم نمونه این رنگ‌ها هستند که برای افراد لاغر مناسب هستند

لباس مناسب سایز بزرگ

. ۲٫هماهنگی رنگ‏ها: یکی دیگر از نکات بسیار مهم در انتخاب رنگ لباس برای افراد چاق، استفاده از توازن و هارمونی رنگی است. به عبارت دیگر افراد بهتر است در پوشش خود از لباس‌های یکرنگ یا در یک خانواده رنگی استفاده کنند. از طرف دیگر پوشیدن لباس‌های همرنگ برای افراد کوتاه‌قد نیز بسیار مناسب است زیرا اندام را بلندتر و کشیده‌تر نشان می‌دهد. مثلا می‌توانید رنگ بلوز و شلوارتان را همرنگ انتخاب کنید البته باید به این نکته دقت داشته باشید که رنگ کمربندتان هم حتما با آن هارمونی داشته باشد.
در غیر این صورت پوشیدن لباس یک‌رنگ به بلندتر و کشیده‌تر نشان دادن قد شما کمک نخواهد کرد، چرا که کمربند با رنگ متضاد با سایر لباس‌ها (طبق آنچه که در ادامه گفته خواهد شد). مثل یک خط افقی عمل کرده و اندام را به دو قسمت تقسیم می‌‌کند و در نتیجه وجود این خط افقی در ترکیب لباس‌ها، خط عمودی دید را می‌شکند، پس باید در انتخاب رنگ‌ همه اجزای لباس دقت داشت
لباس مناسب سایز بزرگ

لباس مناسب سایز بزرگ

.لباس مناسب سایز بزرگ

۳٫ جنس پارچه: پارچه‌های ضخیم و خشن و آهاردار به علت حجم اضافه‌ای که به فرد می‌دهند برای افراد با اندام لاغر، برازنده‌تر هستند. همین‌طور پارچه‌های براق به دلیل انعکاس نور قسمت‌های برجسته اندام را درشت‌تر از آنچه هست نشان می‌دهند. به عنوان مثال، اگر فردی دارای شکم برجسته باشد، با پوشیدن لباس‌های براق شکم وی درشت‌تر نیز به نظر خواهد آمد و حتی می‌تواند تا چند کیلو‌گرم اضافه‌وزن وی را به چشم بیاورد
. ۴٫ طرح پارچه: اصولا لباس‌هایی با طرح راه‌راه‌های عمودی اندام بدن را باریک‌تر و بلندتر نشان می‌دهد و در مقابل خطوط افقی، اندام را پهن‌تر و کوتاه‌تر از آنچه هست می‌نمایاند به همین دلیل برای افراد چاق و کوتاه قد پوشیدن لباس‌های دارای راه‌راه‌های عمودی و به ویژه خطوط باریک تاثیر ویژه‌ای خواهد داشت
.
لباس مناسب سایز بزرگ

لباس مناسب سایز بزرگ

۵٫ پارچه‌های طرح و نقش‌دار: این پارچه‌ها برحسب اندازه و رنگ نقوش خود بر چگونه نشان دادن بدن تاثیر می‌‌گذارند. به طور کلی هر چه گل‌ها و طرح روی پارچه درشت‌تر باشند، به علت بزرگ‌نمایی‌ای که در اندام ایجاد می‌کنند آن را درشت‌تر به چشم می‌آورند. بر این اساس اگر فرد دارای اندام درشتی باشد برای پوشیدن لباس‌های دارای طرح و نقش بهتر است پارچه‌هایی را انتخاب کند که طرح و نقوش آن ریز باشد. همچنین باید دقت داشت اگر طرح و نقش پارچه با رنگ زمینه آن متضاد باشد، تاثیر بیشتری در بزرگ‌نمایی اندام خواهد داشت. در این مورد بهتر است طرح پارچه و رنگ زمینه آن به هم نزدیک‌تر باشد.
۶٫طرح لباس: به طور کلی لباس‌های دارای برش‌های عمودی (مثل برش عصایی) و یقه‌هایی از خانواده یقه هفت (مثل یقه انگلیسی، یقه آرشال، یقه بلیزری) به افراد چاق و دارای اندام درشت توصیه می‌شود، البته باید دقت داشت هر چه یقه بازتر و برگردان آن باریک‌تر باشد، کشیدگی بیشتری به بالاتنه، گردن و صورت می‌دهد

نکات لباس مناسب سایز بزرگ

. ۷٫اندازه لباس: همیشه سعی کنید لباس سایزتان را بپوشید. برخلاف تصور اغلب مردم، پوشیدن لباس تنگ باعث می‌شود خطوط اندام و شکل هیکل بیشتر به چشم بیاید و متاسفانه بیشتر افراد تصور می‌کنند با پوشیدن لباس‌های چسبان و سیاه‌رنگ، لاغرتر دیده می‌شوند در صورتی که برعکس این کار موجب می‌شود شکل اندام و در نتیجه عیوب آن کاملا به چشم بیاید و در معرض دید باشد. همان‌طور که اشاره شد بهترین رنگ برای افراد درشت‌اندام و چاق، خاکستری سرد و تیره است. از طرف دیگر پوشیدن لباس‌های گشاد نیز به علت حجم اضافه‌ای که به بدن می‌دهند، اندام را چاق‌تر و درشت‌تر نشان می‌‌دهد.
لباس مناسب سایز بزرگ

لباس مناسب سایز بزرگ

یک راه مناسب برای اینکه بدانیم لباس را از نظر اندازه و سایز درست انتخاب کرده‌ایم یا نه، دقت به خطوط روی لباس هنگام پوشیدن آن است. زمانی که اندازه لباس درست انتخاب شده باشد نباید هیچ خطی روی آن بیفتد. درواقع اگر در لباسی که به تن کرده شده خطوط افقی افتاده باشد، یعنی لباس تنگ است و اگر این خطوط در راستای عمودی ایجاد شود به معنای آن است که لباس انتخاب شده برای فرد گشاد است.

بیشتر بدانید از نکات لباس پوشیدن سایز بزرگ

دقت در انتخاب لباس برخی افراد ممکن است بالاتنه بزرگتری نسبت به پایین تنه خود داشته باشند. بعضی ها هم برعکس، پایین تنه آنها به نسبت بالاتنه شان بزرگ تر باشد. اگر جزو دسته اول هستید بهتر است رنگ بلوز خود را از بین رنگ های تیره انتخاب کنید. همچنین رنگ شلوار خود را رنگی هماهنگ با آن انتخاب نمایید و از پوشیدن رنگ های متضاد خودداری کنید؛ زیرا هماهنگ بودن رنگ ها و در عین حال تیره بودنشان کمک میکند بین سایز بالاتنه و پایین تنه تفاوت چندانی دیده نشود. همچنین اگر مدل شلوارتان هم اگر پاچه گشاد باشد تاثیر بیشتری در هماهنگ بودن استایل شما خواهد داشت.
از لباس سایز خودتان استفاده کنید سعی نکنید با انتخاب لباس های سایز کوچکتر اندامتان را بپوشانید. این لباس ها به دلیل تنگ بودن اتفاقا اندام شما را برجسته تر و نمایان تر میکنند. اهمیتی ندارد که سایز شما تا چه اندازه بزرگ باشد. لباستان را دقیقا سایز خودتان انتخاب کنید و سعی کنید با استفاده از لباس هایی که دوخت های متنوع و برش های جذابی دارند در استایل خود تفاوت ایجاد کنید.

لباس مناسب سایز بزرگ

از پیراهن های کمردار بیشتر استفاده کنید با استفاده از این پیراهن ها به راحتی میتوانید برآمدگی بدن را با تنظیم کردن کمر متناسب نشان دهید. آن را خیلی تنگ نکنید بلکه تا حدی که تناسب را ایجاد کند. پارچه این لباس ها نیز هر چه لطیف تر و نرم تر باشد بهتر عمل میکند. پارچه هایی که شق و رق هستند به شکل نامناسبی تا و چروک میخورند و جلوه خوبی ندارند. در استایل سایز بزرگ در بستن کمربند دقت کنید نخست این که هیچ الزامی برای پوشیدن کمربند وجود ندارد. در بین ایرانیان نبستن کمربند را گاهی نقص در لباس پوشیدن میدانند؛ اما اینطور نیست. شما کاملا برای پوشیدن یا نپوشیدن آن اختیار دارید. اگر تصمیم به استفاده از کمربند گرفتید آن را از زیر شکم درست در انتهای پیراهن ببندید. با این کار برجستگی شکم بسیار طبیعی و کمتر جلوه میکند.
ست پیراهن

لباس مناسب سایز بزرگ

همه چیز درباره استایل اورسایز

تنها افراد لاغر نیستند که میتوانند از شلوار های راسته استفاده کنند. اگر ران پای شما درشت است و قد بلندی نیز دارید به شما امتحان کردن یک تیشرت سایز اندازه خودتان و یک شلوار راسته را پیشنهاد میکنیم.
از کوتاه کردن بیش از اندازه مو پرهیز کنید شاید تعجب کنید اما موهای شما نیز در نشان دادن فرم اندام تاثیر دارند. در استایل پلاس سایز افراد سایز بزرگ بهتر است که موهای خود را کمی بیش از حد معمول بلند کنند. به طوری که موهای جلوی سر به اندازه ای باشد که پشت گوش ها قرار بگیرد و موهای پشت سر هم به تناسب آن تا پشت گردن باشند.
ست پیراهن

لباس مناسب سایز بزرگ

از شلوار های خمره ای استفاده نکنید شلوارهایی که قسمت بالای آن ها گشاد تر و دمپای آن ها تنگ تر است پاهایتان را بیشتر از آنچه که هست بزرگتر نشان میدهند. در هنگام انتخاب لباس های سایزبزرگ به این نکته دقت کنید.
لباس های شق و رق نپوشید از لباس هایی که جنس سفتی دارند و زیاد حالت نمیگیرند استفاده نکنید. همچین از لباس هایی که خیلی نرم و حالت پذیر هستند نیز استفاده نکنید. جنس های لینن و کتان بسیار مناسب هستند و چیزی در این میان هستند.
منبع: www.salamat.com / helsa

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.