soghatsara-200-150

خرید مستقیم سوغات شمال با بهترین قیمت و کیفیت

[ad_1]

ما در این مطلب از پرشین وی قصد داریم مد و لباس عروس ریم آکرا را برایتان به اشتراک بگذاریم این طراحی زیبا و خاص دل هر بازیگران هالییودی را برده است لباس عروس ریم آکرا که دل آنجلینا جولی و بازیگران اروپا را برده است خالق این لباس ها بیننده ای را به خود جلب خواهد کرد

لباس عروس ریم آکرا

انتخاب لباس عروس مناسب یکی از مهمترین چالش‌های عروس‌خانم‌ها در مهم‌ترین شب زندگی آنها است. قیمت لباس عروس در بسیاری موارد سر به فلک می‌کشد و بسیاری از خانم‌ها در ایران و حتی کشورهای اروپایی لباس عروس خود را اجاره می‌کنند و این روزها خرید لباس چندان رایج نیست.
 
از آنجا که برندهای مطرح لباس عروس هنوز راه خود را به ایران پیدا نکرده‌اند معرفی محصولات این برندها اغلب برای ایده‌گرفتن از طراحی و آشنایی با طراحان آنها است. در این بخش از معرفی محصولات برندهای مطرح مد و لباس به طراح لباس مشهور «ریم آکرا» یا نام دقیق‌تر «ریم عکره» می‌پردازیم.
لباس عروس ریم آکرا

لباس عروس ریم آکرا

این طراح لباس اهل بیروت، لبنان سال‌ها است در کار طراحی لباس عروس و لباس‌های مجلسی زنانه است و در سال ۱۹۹۹ به یک طراح بین المللی و شناخته شده تبدیل شده است. توجه به جزئیات و کاربرد مفاهیم مدرن در طراحی لباس عروس از ویژگی‌های طراحی‌های ریم آکرای بیروتی است. با وجود این که پیشینه خانوادگی این طراح با علم پزشکی و سلامت گره خورده است، ریم آکرا از همان نوجوانی راه دیگری را برای خود انتخاب کرده بود.
خرید و گردش در پارچه سراهای محله‌های قدیمی بیروت از اولین تجربه‌های در برخورد با پارچه‌ها و دنیای مد است و از همان نوجوانی گلدوزی و خرید لباس‌های کهنه نما به سرگرمی او تبدیل می‌شود.

عکس هایی از لباس عروس ریم آکرا

درنوجوانی هنگامی که یک عابر در خیابان از لباسی که بر تن او بود و طراحی‌اش را خودش انجام داده بود تعریف کرد باعث شد که با تشویق او به کلوپ فشن دانشگاه آمریکایی بیروت بپیوندد. اوعلاوه بر فارغ‌التحصیلی در رشته بازرگانی، دوره‌های طراحی را نیز در انستیتوی تکنولوژی نیویورک گذرانده است. او در اوج جنگ‌های داخلی لبنان به نیویورک مهاجرت و برند خود را در آنجا پایه گذاری کرده است.
ریم پیش از راه‌اندازی برند شخصی به مدت سه سال در حوزه طراحی داخلی نیز فعالیت کرده است. او در رابطه با نزدیکی دنیای فشن به طراحی داخلی می‌گوید: «رنگ رنگ است فرقی نمی‌کند که بر روی پارچه باشد یا روی دیوار خانه». طراحی خانه ریم آکرا آن‌قدر جذاب بود که عکس آن بر روی جلد مجله «هارپرز بازار» ویژه طراحی داخلی به چاپ رسیده است.
لباس عروس ریم آکرا

لباس عروس ریم آکرا جدید

داستان راه‌اندازی خط تولید لباس عروس او نیز خالی از لطف نیست. در سال ۱۹۹۷ پس از طراحی لباس برای عروسی دوستش در سه هفته که بر اساس یک شرط بندی دوستانه صورت گرفته بود و اگر او می‌توانست در مدت زمان مشخص لباس را تمام کند دوستش باید مراسم عروسی را برگزار می‌کرد او به صورت نیمه رسمی به طراحی لباس عروسی مشغول شد. او عکس‌های لباس طراحی شده برای دوستش را برای رسانه‌ها ارسال کرد و نیویورک تایمز این خلاقیت دوستانه را منتشر کرد.

لباس عروس ریم آکرا

پس از این اتفاق او سرمایه شخصی بیست هزار دلاری کارت اعتباری خود را پارچه خرید و پس از صحبت با فروشگاه‌های «کلاینفلد» و چند فروشگاه دیگر، قراردارد تولید سی لباس عروس را امضا کرد. با همین قراردادهای جزئی و پس از همکاری با «مکس کین» که کارخانه تولید لباس عروس در نیویورک را اداره می‌کرد آکرا کم کم تجارت خود را گسترش و سرانجام برند شخصی خود را راه اندازی کرد.
 لباس عروس ریم آکرا

لباس عروس

یکی از معروف‌ترین مشتریان برند او «مدونا» است که یکی از لباس‌های او را در مراسم «گلدن گلوب» سال ۲۰۱۲ به تن کرده بود. آنجلینا جولی، جین فوندا، هالی بری، بیانسه و بسیاری دیگر از سلبریتی‌های مطرح طرفدار لباس‌های مجلسی این طراح خلاق هستند. علاوه براین، آکرا طراح لباس بسیاری از خانواده‌های سلطنتی خاورمیانه است. طراحی دوباره لباس‌های شخصیت‌های «جادوگر شهر آز»، طراحی یونیفورم برای کارکنان دانشگاه آمریکایی بیروت و طراحی لباس عروس برای عروسک باربی از دیگر فعالیت این طراح در عرصه مد است.
آکرا امروز در کنار طراحانی چون «زهیر مراد» و «الی ساب» از مطرح ترین طراحان لبنانی دنیای مد محسوب می‌شود.
در اینجا نمونه‌هایی از لباس عروس‌های بهار و تابستان این طراح را مشاهده می‌کنید:

بیشتر بدانید از جایگاه ریم آکرا در دنیای مد

ریم آکرا متولد بیروت است. شهرت این طراح لباس بیشتر به خاطر طراحی لباس عروس و لباس‌های حاضری اوست. ریم آکرا در دانشکده آمریکایی در بیروت درس خواند، جایی که پدر و مادرش در آن کار می‌کردند.
آکرا در ژوئن سال ۱۹۸۲ نمایش مدی را برگزار کرد که در آن زمان حدود ۲۰۰۰ بازدید کننده به خود جذب کرد. در سال ۱۹۸۶ ریم آکرا از دانشگاه مد در نیویورک فارغ‌التحصیل شد و جایزه طراحی مد دانشکده را از آن خود کرد، سپس او یک دوره طراحی را در دانشگاه پاریس گذراند. بعد از آن چند سال در هنگ کنگ و تایوان شروع به کار کرد و در سن ۲۵ سالگی نظارت بر یک پروژه ۳۰ میلیون دلاری را بر عهده داشت.
لباس عروس ریم آکرا

لباس عروس

اما پس از هفت سال با برند خود در نیویورک شروع کرد. آکرا قبل از ایجاد برند خود به مدت سه سال به عنوان طراح داخلی کار کرده است. داستان راه‌ اندازی برند لباس عروس او نیز جالب است. اکرا در سال ۱۹۹۷ لباس عروسی دوستش را در مدت سه هفته طراحی کرد. او با مهارت گلدوزی که از مادربزرگش آموخته بود و دانش خیاطی خود کار دوخت لباس عروس را به اتمام رساند. آکرا عکسی از لباس عروسی که طراحی کرده بود گرفت و برای رسانه‌ها ارسال کرد.

جایگاه ریم آکرا

بعد از مدتی عکس لباس عروس طراحی شده توسط او در مجله نیویورک تایمز منتشر شد. آکرا اولین نمایش مد خود را در سال ۱۹۹۹ برگزار کرد. پس از آن او با بیست هزار دلار پارچه خرید و سفارش دوخت سی لباس را گرفت. بعد مدتی ریم آکرا فعالیت خود را گسترش داد و کارخانه‌های مختلف و مراکز تولید لباس خود را تأسیس کرد. در سال ۲۰۰۳ او لباس شب را به مجموعه لباس‌های طراحی شده خود افزود و در سال ۲۰۰۸ لباس‌های حاضری و طراحی‌هایش در ۱۵۰ کشور جهان به فروش رسید. افراد مشهوری در رویداد‌های مهم لباس‌های طراحی ریم آکرا را بر تن کرده‌اند.
لباس عروس ریم آکرا

لباس عروس ریم آکرا

لباس عروس شیک

وی معتقد است که اگر قرار باشد از اول کار برند لباس عروس را شروع کنم از همان نقطه شروع، برای برند خودم مدل کسب و کار در نظر خواهم گرفت و فقط به جنبه سرگرم کننده ماجرا توجه نخواهم کرد. به این دلیل که پس از بیست سال شما متوجه می‌شوید، برای حفظ یک کسب و کار باید همیشه در بین برندهای مطرح قرار بگیرید و به نام تجاری موفقی تبدیل شوید به همین دلیل وجود حمایت مالی از آغاز راه مهم و اساسی است.
آکرا در نیویورک زندگی می‌کند و دو کارخانه را راه اندازی کرده است. وقتی برای اولین بار این کار را با انتخاب چند نفر شروع کرد به آنها گفت که کار را شروع کنند و امروز بعد از گذشت چندین سال این کارگاه‌ها هنوز فعال هستند. دغدغه آنها کیفیت بوده است و معتقد هستند که کیفیت چیزی است که مردم به دنبال آن هستند.
او می گوید که اگر در بیست سال آینده بتواند جایگاه خود را حفظ کند اتفاق خوبی است. او کاری که انجام می‌دهد را دوست دارد و شکرگزار تمام اتقاقات خوب و بد زندگی خودش بوده است. وی فکر می‌کند راه را برای بسیاری از افراد و دختران جوان هموار کرده ‌است. او اعتقاد دارد “همیشه پول همه چیز نیست شما باید اشتیاق و استعداد ادامه کار را داشته باشید و به این باور برسید که توانایی انجام هرکاری را دارید.”
لباس عروس شیک

لباس عروس شیک

مد و فشن

لباس عروس شیک

مد و فشن

لباس عروس

مد و فشن

مد و فشن

لباس عروس ریم آکرا

لباس عروس ریم آکرا

 
مد انلاین / mirzamod

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شعبه آنلاین کسب و کار