soghatsara-200-150

خرید مستقیم سوغات شمال با بهترین قیمت و کیفیت

[ad_1]

اپل چند وقتی است که مشغول تولید یک عینک واقعیت افزوده (AR Glass) است و در این مدت اختراعات زیادی را در زمینه پوشیدنی‌های هوشمند به ثبت رسانده است. امروز هم در تازه‌ترین مورد، غول کوپرتینویی درخواست ثبت اختراع دیگری را ارائه کرده که به یکی از ویژگی‌های جذاب که مدت‌هاست در موردش صحبت می‌شود، اشاره دارد. .

این حق ثبت اختراع با عنوان “استفاده از تغییرات درخشندگی برای تعیین وضعیت کاربر” مطرح شده و نشان می‌دهد که پوشیدنی مبتنی بر واقعیت افزوده اپل قادر خواهد بود با اندازه‌گیری تغییرات چشم کاربر، میزان علاقه وی به محتوای در حال پخش را تعیین کند! به این ترتیب، در صورت عدم توجه کاربر یا علاقه‌مند نبودن وی به محتوای نمایش داده شده، دستگاه می‌تواند تنظیمات روشنایی نمایشگر را تغییر داده یا به طور خودکار محتوا را عوض کند.

فناوری جدید در عینک واقعیت افزوده اپل

این فناوری چگونه کار می‌کند؟

اپل در پتنت خود می‌گوید که این ویژگی “وضعیت کاربر (مانند توجه، حواس پرتی، آشفتگی ذهنی و غیره) را بر اساس پاسخ فیزیولوژیکی وی (به عنوان مثال پاسخ مردمک چشم) به تغییرات درخشندگی که در آن یک بخش یا تمام محتوا به سرعت روشن یا کم نور می‌شوند، تعیین می‌کند.”

به گفته اپل، این ویژگی براساس وضعیت مردمک چشم کاربر کار خواهد کرد. این شرکت در پتنت خود اظهار داشته که با استفاده از سنسورهای خاص، دستگاه قادر خواهد بود حرکات مردمک چشم کاربر را تشخیص داده و بررسی کند که هنگام مشاهده محتوا، تا حد گشاد یا منقبض می‌شود.

اما شاید بپرسید اندازه مردمک چشم چه ربطی به توجه با عدم توجه کاربر دارد؟ پاسخ این است که وقتی شخص با علاقه و توجه کامل یک محتوا را دنبال می‌کند، پاسخ مردمک چشم او به تغییرات درخشندگی، آهسته‌تر و کمتر است.

هدست واقعیت ترکیبی اپل

به این ترتیب، عینک هوشمند اپل قادر خواهد بود با بهره‌گیری از این فناوری نوین، محتوای صفحه نمایش را دستکاری کرده و بهترین تجربه ممکن را به کاربر ارائه دهد. همچنین می‌تواند داده ها را تجزیه و تحلیل کرده و در مواقع نیاز به کاربران پیشنهاد دهد که مدت کوتاهی را به خود استراحت دهند.

اگر اطلاع ندارید، باید بگوییم که بر اساس یک گزارش جدید، اپل علاوه بر عینک واقعیت افزوده نسبتاً ارزان قیمت، یک هدست واقعیت ترکیبی 3000 دلاری با نمایشگر دوگانه 8K را نیز در دست توسعه دارد. بنابراین، این احتمال وجود دارد که ثبت اختراع فوق مربوط به آن مدل باشد، چرا که برای چیزی مانند عینک واقعیت افزوده بیش از حد پیشرفته به نظر می‌رسد. به هر حال، فعلاً باید منتظر ماند و دید اپل چه زمانی اقدام به ارائه جزئیات بیشتر در خصوص پوشیدنی‌های هوشمند جدید خود خواهد کرد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شعبه آنلاین کسب و کار