soghatsara-200-150

خرید مستقیم سوغات شمال با بهترین قیمت و کیفیتشرکت چینی ویوو (VIVO) همواره به ارائه طرح‌های نوآورانه در دنیای گوشی‌های هوشمند مشهور بوده است. البته، اغلب این طرح‌ها در حد طرح مفهومی باقی مانده و هرگز به واقعیت بدل نمی‌شوند. در آخرین مورد، این شرکت طراحی مفهومی از یک گوشی هوشمند را به ثبت رسانده که نوعی دوربین پرنده دارد! در واقع، چیزی شبیه به پهپاد. این طرح هنوز نهایی نشده اما ویوو درخواست ثبت اختراع آن را ارائه کرده است. قسمت دوربین که مانند یک درون یا پهپاد کوچک می‌تواند پرواز کند، در حالت عادی داخل بدنه گوشی پنهان شده و در مواقع نیاز می‌توان آن را بیرون کشیده و به پرواز درآورد.

گوشی هوشمند ویوو با دوربین پرنده

تصور اینکه بتوان دوربین گوشی را جدا کرده و مانند یک پهپاد کوچک آن را به پرواز درآورد، چیزی است که هرگز به ذهن خطور نمی‌کرد اما با خلاقیت ویوو، به نظر می‌رسد احتمال واقعیت پیدا کردن آن در آینده وجود دارد.

تصاویر ثبت اختراع نشان می‌دهند که قسمت پهپاد دارای چهار پروانه کوچک است و می‌تواند دوربین را با خود به آسمان ببرد. با اینکه چنین طرح خلاقانه‌ای می‌تواند کارکردها و قابلیت‌های متنوعی داشته باشد، اما سوالاتی را هم درباره حریم خصوصی در کشورهای مختلف به وجود می‌آورد. اینکه دوربین تا چه حد می‌تواند از گوشی فاصله گرفته و آیا حریم خصوصی افراد را می‌تواند نقض کند یا نه، هنوز مشخص نیست.

دوربین پرنده گوشی ویوو

گوشی هوشمند ویوو با دوربین پرنده به طور رسمی “دستگاه الکترونیکی” نامیده شده و حق ثبت اختراع آن در دسامبر سال 2020 ثبت شده است. البته، اسناد مربوط به یان طرح در اول ژوئیه 2021 منتشر شده است. تصاویری هم که به اشتراک گذاشته شده، آنچه را که ممکن است به شکل محصول نهایی تولید شود، نشان می‌دهند.

با معرفی این طرح، انتظار داریم سایر شرکت‌های چینی هم وارد عمل شده و طرح‌های مشابهی را ارائه کنند. حتی اگر قابلیت پرواز کردن هم عملی نشود، می‌توان انتظار داشت در آینده گوشی‌هایی با دوربین قابل جدا شدن تولید و روانه بازار شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.