soghatsara-200-150

خرید مستقیم سوغات شمال با بهترین قیمت و کیفیت


امروزه فروشگاه اینترنتی یک ضرورت است و متعاقباً، نیاز به ابزارهای تجارت الکترونیک نیز روزبه‌روز گسترده‌تر و پیچیده‌تر می‌شود.

یکی از این ابزارها نرم‌افزارهای مدیریت تجارت الکترونیک هستند. در این راستا بسیار مهم است که این امکانات با اکوسیستم تجارت آنلاین هر کشور سازگاری داشته باشند.

خدماتی که در جهت رفع نیازهای کسب‌وکارهای اینترنتی ارائه می‌شوند باید از کیفیت مطلوبی برخوردار باشند. چرا که آن‌ها در واقع به مشتریان ختم می‌شود که امروزه با فرهنگ خرید اینترنتی کاملا آشنا هستند و به دنبال بهترین خدمات می‌گردند.

تقاضایی که در حال حاضر برای راه اندازی فروشگاه آنلاین در دنیا وجود دارد بی‌نظیر است. در سال ۲۰۱۴ کل ارزش تجارت الکترونیک در دنیا برابر با ۱.۴ تریلیون دلار بود. پیش‌بینی می‌شود که این رقم در سال ۲۰۲۳ به بیش از ۶.۸ تریلیون دلار برسد. همچنین در از سال ۱۳۹۹ با شیوع کرونا حجم درخواست خرید آنلاین در ایران به‌یک‌باره افزایش چشم‌گیری یافته و با گسترش دسترسی اینترنت در سراسر ایران بازار بزرگی را شکل داده است.

شروع یک تجارت الکترونیک

چنانچه قصد راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی و وارد شدن به بازار تجارت الکترونیک را دارید باید برنامه‌ریزی مناسبی برای این کار داشته باشید. مراحل ورود به بازار کسب‌وکارهای آنلاین از این قرار است.

مطالعه مدل‌های تجاری

در ابتدا لازم است مدل‌های تجاری فروشگاه‌های اینترنتی را مطالعه کرده و درباره انواع آن‌ها اطلاعات لازم را کسب کنید. در نهایت هم باید مدلی را که متناسب با تجارت شما است انتخاب کنید.

در این رابطه می‌توانید از یک شرکت ارائه‌دهنده خدمات نرم‌افزاری در حوزه تجارت الکترونیک مشاوره بگیرید.

مشخص کردن بازار هدف

با استفاده از خدمات بازاریابی موجود که شرکت‌های مختلف ارائه می‌دهند می‌توانید بازار هدف خود را مشخص کنید. آشنایی با انواع سیستم‌ها و خدمات بازاریابی آنلاین به شما کمک می‌کند که رفتار مخاطبان خود را نیز تحلیل کنید.

تعیین هویت بصری

قدم بعدی این است که نام تجاری خود را انتخاب و برند خود را ثبت کنید. برند شما باید به بهترین شکل شخصیت و هویت کسب‌و‌کار شما را به تصویر بکشد. بخش بزرگی از هویت بصری یک فروشگاه اینترنتی شامل لوگو و ظاهر وب‌سایت است.

مشخص کردن استراتژی بازاریابی

بسیار مهم است که راجع به بازاریابی دیجیتال اطلاعات کافی داشته باشید. با الگوریتم‌های موتورهای جستجو و شبکه‌های اجتماعی آشنا شوید. همچنین استفاده از انواع کمپین‌های آنلاین بازاریابی و تبلیغات را در دستور کار خود قرار دهید.

تأسیس فروشگاه آنلاین

امروزه پلتفرم‌های فروشگاه اینترنتی مختلفی وجود دارند که می‌توانید از بین آن‌ها دست به انتخاب بزنید.

نرم‌افزار جامع فروش آنلاین تامنیک

در کسب و کارهای اینترنتی داشتن یک نرم‌افزار جامع فروش اینترنتی بسیار حائز اهمیت است. این نرم‌افزار در واقع کسب‌و‌کار آنلاین شما را برای فروش و خدمات آنلاین آماده می‌کند. یک سامانه جامع باید بتواند راه‌کارهای کامل و جامعی برای پوشش تمام الزامات تجارت الکترونیک ارائه کند.

در همین راستا شرکت ایده گستران نوین آتیه بارمان (IGNAB) توسط گروهی از مهندسین کامپیوتر و متخصصان تجارت الکترونیک تأسیس شد. این شرکت نرم‌افزار جامع فروش اینترنتی خود به نام تامنیک را به بازار عرضه کرده است. این نرم‌افزار با مطالعه دقیق بازار و آگاهی کاملی از نیاز مشتریان طراحی و تولید شده است.

هدف ایگناب از تولید نرم‌افزار جامع فروش اینترنتی تامنیک نه‌تنها برطرف کردن نیاز کسب و کارهای داخلی به یک نرم‌افزار جامع فروشگاه آنلاین بلکه حذف استفاده از نرم‌افزار‌های متعدد در مجموعه‌های تجاری است. نرم‌افزار تامنیک دارای راهکارها، سیستم‌ها و ماژول های  متنوعی است که در ادامه به بررسی برخی از آن‌ها می‌پردازیم.

هوش تجاری (BI)

این راه‌کارها شامل انواع داشبورد مدیریتی با هوش تجاری می‌شود. اهمیت این محصول زمانی مشخص می‌شود که به جمع‌بندی داده‌های پیچیده و تبدیل آن‌ها به گزارش‌های کاربردی نیاز داشته باشید.

رابط کاربری و اپلیکیشن‌های موبایل

وجود پلتفرم‌های متنوع برای افزایش فروش و جذب جامعه هدف بزرگ‌تر به نیازی مهم در فروش اینترنتی تبدیل شده است تامنیک با داشتن اپلیکیشن‌های Android, IOS همچنین رابط کاربری PWA به شما کمک می‌کند تا مشتری با داشتن مرورگرهای مختلف و دستگاه‌ها با سیستم‌عامل‌های متنوع بتواند از شما سرویس بگیرد.

مدیریت یکپارچه

یکی از دغدغه‌های  شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ که قصد ورود به بازار فروش اینترنتی را دارند لزوم امکان ارتباط با نرم‌افزار‌های موجود در شرکت یا مدیریت یکپارچه فرآیندهای سازمان است تامنیک علاوه بر امکان اتصال به سایر نرم‌افزار‌ها  شامل سیستم‌های: خرید، انبارداری، فروش، حسابداری، بازاریابی، مدیریت مشتریان، مدیریت پرسنلی باشد  و امکان دسترسی به اطلاعات و ارتباطات را در سراسر سازمان فراهم می‌آورد.

فروش کالا و خدمات

یکی از نیازهای اصلی کسب‌وکارها برای  فروشگاه آنلاین فروش کالا و خدمات است. در تامنیک علاوه بر امکان ثبت کالاها با ویژگی و مشخصات متنوع امکان فروش فایل و خدمات نیز وجود دارد.

بازاریابی

بازاریابی اینترنتی امروزه قدرتمندترین روش بازاریابی بخصوص برای رونق یک فروشگاه اینترنتی محسوب می‌شود. برای اجرای دقیق و بهینه یک سیاست مؤثر بازاریابی به یک سامانه جامع فروش اینترنتی نیاز داریم که مطابق با ماهیت کسب‌و‌کار و مشتریان ما پیاده‌سازی شده باشد. نرم‌افزار تامنیک راه‌کارهای مختلفی در این دسته ارائه می‌کند که شامل موارد زیر هستند:

 • راه اندازی کسب و کارهای B2B، B2C و B2B2C
 • مارکت پلیس و چند فروشندگی
 • همکاری در فروش
 • معرفی به دیگران
 • سیستم بازاریابی مویرگی

حساب کاربری

در یک فروشگاه اینترنتی لازم است که برای کاربران حساب کاربری تعریف شود. به این ترتیب آن‌ها می‌توانند دسترسی‌های مختلف داشته باشند و با توجه به نیاز هر بخش سطوح دسترسی ویژه برای آن‌ها تعریف نمود.

انبارداری

مدیریت فرایند کامل انبار از تحویل سفارش‌ها، ثبت اسناد انبار شامل رسید کالا به انبار، خروج کالا از انبار، بازگشت کالا به انبار و درخواست حواله بین انبار و … وجود دارد. همچنین تامنیک به شما برای طراحی انبار مکانیزه کمک می‌کند و  به امکان دسترسی به چند انبار با سطوح دسترسی جداگانه برای پرسنل انبار وجود دارد.

خرید و فروش

فرایند خرید شامل ثبت درخواست و فاکتور خرید، تأمین کالا و مدیریت تأمین‌کنندگان از مهم‌ترین بخش‌های سیستم خرید هستند. مدیریت فروشندگان، سیاست قیمت خودکار، گزارش‌ها فروش متنوع س، لیست قیمت و مدیریت سفارش‌ها نیز تشکیل‌دهنده سیستم فروش نرم‌افزار تامنیک هستند همچنین در تامنیک با سیاست‌گذاری و ثبت چند قیمت برای یک کالا امکان مدیریت برای بازارهای هدف متنوع وجود دارد.

دیگر سیستم‌ها

دیگر سیستم‌های موجود شامل: حسابداری، مدیریت مشتریان، حمل و نقل و توزیع، مجله، وبلاگ و منابع انسانی در سامانه تامنیک ارائه شده‌اند. این سیستم‌ها برای مدیریت هرچه بهتر یک فروش اینترنتی و فیزیکی طراحی شده‌اند.

انواع ماژول کاربردی فروشگاهی

مدیریت فروشگاه‌های اینترنتی ملزم به وجود ملزومات یک فروشگاه ساز کامل است شما در تامنیک می‌توانید کنترل کامل بر محتوی و ساختار فروشگاه داشته باشید

ماژول‌ها

ماژول‌های تامنیک بسیار متنوع و کاربردی هستند. برخی از آن‌ها عبارت‌اند از:

 • مدیریت منوی کاربری
 • برچسب‌ها
 • اسلایدشو
 • اسلایدر محصولات
 • روش پرداخت فاکتور
 • روش ارسال مرسولات
 • چندزبانه
 • نمایش مالتی مدیا
 • مدیریت صفحات
 • محتوی html

هدف و راهبرد ما

تلاش ما همواره این بوده است که مشتریان بتوانند با انتخاب درست و استفاده صحیح، بهره‌وری فروش خود را از طریق فروشگاه اینترنتی و بازاریابی اینترنتی افزایش دهند ازاین‌رو ایگناب راهبرد خود را بر اساس موارد زیر تعیین کرده است.

 • افزایش اثربخشی با استفاده از فناوری‌های نوین
 • ارائه محصولات باکیفیت
 • ارائه خدمات پس از فروش با تیم پشتیبانی قدرتمند
 • تحقیق و توسعه نرم‌افزار جهت رفع نیاز مشتری و حل مشکلات پیش رو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.