soghatsara-200-150

خرید مستقیم سوغات شمال با بهترین قیمت و کیفیت

[ad_1]

خرید بلیط هواپیما از سفرمارکت

پس از مدت‌ها انتظار، مایکروسافت هفته گذشته اولین نسخه پیش نمایش از ویندوز 11 را منتشر کرد. قبلاً در دیجی رو به طور کامل به معرفی ویژگی‌های جدید این سیستم عامل و تغییرات آن پرداخته‌ایم، اما آنچه که اکنون قصد بیان کردنش را داریم، تازگی دارد.

اگر از کاربران قدیمی ویندوز باشید، حتماً تا به حال بارها و بارها با صفحه آبی مرگ (BSOD) روبرو شده‌اید. این صفحه معمولاً وقتی یک اشکل جدی در سیستم به وجود آمده و سیستم عامل از عملکرد صحیح خود باز بماند، نمایش داده می‌شود و از همین رو برای کاربران بسیار ترسناک و شوم است! در حال حاضر، این صفحه در ویندوز 10 آبی رنگ بوده و علاوه بر نماد چهره غمگین، برخی اطلاعات در مورد خطای پیش آمده را نشان می‌دهد.

تا پیش از این نماد چهره غمگین در صفحه آبی مرگ وجود نداشت و مایکروسافت از سال 2012 آن را به BSOD در ویندوز 8 اضافه کرد. بعداً و در سال 2016، یک کد QR هم به این صفحه اضافه شد تا کاربران را به منابع مربوطه هدایت کرده و آن‌ها را در حل مشکل یاری کند. و حالا با گذشت چهار سال، ظاهراً بزرگ‌ترین تغییر در راه بوده و رنگ پس زمینه زمینه قرار است از آبی به مشکی تغییر کند.

صفحه مرگ سیاه در ویندوز 11

تغییر رنگ صفحه BSOD از آبی به مشکی در ویندوز 11، همراستا با تغییراتی دیگری مانند سیاه شدن پس زمینه صفحه خاموش و روشن کردن ویندوز خواهد بود. در نتیجه، باید در نامگذاری صفحه مرگ تجدید نظر شده و آن را صفحه سیاه مرگ بنامیم (البته تغییری در واژه اختصاری ایجاد نمی‌شود و همچنان BSOD خواهد بود. چرا که هم آبی و هم سیاه در زبان انگلیسی با حرف B آغاز می‌شوند). با این حال، لازم به ذکر است که غیر از رنگ پس زمینه، هیچ تغییر دیگری قرار نیست در BSOD ویندوز 11 اعمال شود.

اگر چه انتظار می‌رود صفحه مرگ سیاه در نسخه نهایی ویندوز 11 گنجانده شود، اما در حال حاضر توسط مایکروسافت فعال نشده است. در واقع، در نسخه پیش نمایش، مایکروسافت از رنگ سبز برای BSOD استفاده کرده که از سال 2016 همین رنگ را در صفحه مرگ نسخه‌های پیش نمایش ویندوز دیده‌ایم. نظر شما در مورد صفحه سیاه مرگ چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شعبه آنلاین کسب و کار