یکی از جدیدترین گوشی‌های معرفی شده که این روزها زیاد درباره‌اش صحبت می‌شود، شیائومی می میکس 4 است. این گوشی دقیقاً یک روز قبل از رویداد آنپکد سامسونگ و معرفی از گلکسی زد فولد 3، رونمایی شد. اما ظاهراً همین عجله شرکت چینی برای رونمایی از پرچمدار جدید خود قبل از سامسونگ، باعث شده تا انتقاداتی متوجه آن شده و حتی برخی ادعای کامل نبودن طراحی گوشی را مطرح کنند. به عنوان مثال، گفته می‌شود که دوربین اصلی می میکس 4 اصلاً در حد و اندازه می 11 اولترا نیست، اما با این حال قیمتی که برای این گوشی در نظر گرفته شده، بالاتر است.

اما صرف‌نظر از همه این‌ها، یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های می میکس 4 که شیائومی هم در مراسم رونمایی از گوشی، تأکید زیادی بر آن داشت، قابلیت ضد سرقت یا ردیابی دستگاه در هنگام مفقود یا دزدیده شدن است. این قابلیت حتی با درآوردن سیم کارت از داخل گوشی نیز همچنان به کار خود ادامه می‌دهد و دلیل آن وجود یک سیم کارت مجازی در داخل گوشی است. به این ترتیب، اگر کسی گوشی را پیدا کند و یا ربوده باشد، امکان وارد کردن سیم کارت دیگر را هم نخواهد داشت چرا که باید یک پین کد برای فعال کردن آن وارد کند.

معرفی شیائومی می میکس 4

البته، این ویژگی و به خصوص تعبیه سیم کارت مجازی باعث برانگیخته شدن حساسیت‌های امنیتی در خصوص می میکس 4 شده و باعث شده تا نتواند مجوزهای لازم را از سازمان تنظیم مقررات چین دریافت کند. به این ترتیب، در فاصله یک روز مانده تا ورود رسمی این گوشی به بازار چین، شیائومی با انتشار بیانیه‌ای رسماً از بابت غیرفعال کردن ویژگی مذکور غذرخواهی کرده است. در واقع، می میکس 4 فعلاً یکی از کلیدی‌ترین ویژگی‌های خود را از دست داده و خبری از رهگیری گوشی در هنگام گم شدن آن نخواهد بود.

بامن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *