بر اساس آمار فروش کنسول‌های خانگی، نینتندو سوییچ در جایگاه اول و پلی استیشن ۵ سونی در جایگاه دوم پرفروش‌ترین سخت‌افزار مرتبط با بازی‌ ویدئویی قرار گرفته‌اند.

VGChartz گزارشی منتشر کرده است که در آن به آمار فروش کنسول‌های خانگی پرداخته می‌شود. بر اساس این گزارش، کنسول هیبریدی نینتندو سوییچ در ادامه موفقیت‌های خود توانسته است با فروش ۲۹۹ هزار و ۵۰۳ واحد طی هفته سوم ماه اگوست، در کنار قرار گرفتن در رتبه نخست، فروش کلی خود را به ۸۹٫۹۹ میلیون واحد برساند.

در جایگاه دوم همچنان نام کنسول نسل نهمی سونی یعنی پلی استیشن ۵ دیده می‌شود. ژاپنی‌ها در بازه زمانی مشابه توانسته‌اند با فروش ۲۱۸ هزار و ۲۸۹ واحد، فروش کلی خود را تا این لحظه به بیش از یازده میلیون واحد برسانند. رقیب سنتی آن یعنی ایکس باکس سری ایکس با ۱۳۴ هزار و ۸۱۱ واحد در هفته سوم ماه اگوست و در مجموع ۶٫۸ میلیون واحد، در تعقیب پلی استیشن ۵ است. 

ثبت چنین آماری توسط پلی استیشن ۵ طی ۴۱ هفته رخ داده است که در مقایسه با فروش ۴۴ هفته‌ای پلی استیشن ۴، نشان‌دهنده محبوبیت و موفقیت نسل نهم تا اینجای کار برای سونی است.

مقاله‌های مرتبط:

طبق انتظار و با توجه به پشتیبانی شرکت‌ها و بازی‌سازها از کنسول‌های نسل گذشته، پلی استیشن ۴ با ۲۷ هزار و ۷۱۳ واحد، ایکس باکس وان با ۱۱ هزار و ۸۶۷ واحد و کنسول دستی نینتندو 3DS با ۴۹۲ واحد همچنان برای سازندگان خود سودآوری می‌کنند.

آمار و ارقام نشان از فروش قابل‌ توجه کنسول‌های موجود است؛ اما در مقایسه با بازه زمانی مشابه در سال گذشته، همگی با افت فروش روبه‌رو شده‌اند. بر اساس اطلاعات ارائه‌شده، فروش نینتندو سوییچ ۱۶٫۲ درصد، پلی استیشن ۴ حدود ۷۸٫۴ درصد، ایکس باکس وان ۴۸٫۸ درصد و نینتندو 3DS نیز ۹۰٫۵ درصد با کاهش فروش مواجه شده‌اند.

برآورد فروش کلی کنسول‌ها:

کنسولفروشنینتندو سوییچ۸۹,۹۵۵,۶۷۲ پلی استیشن ۵۱۱,۰۲۷,۳۱۵ایکس باکس سری ایکس و سری اس۶,۷۹۹,۶۶۵پلی استیشن ۴۱۱۶,۳۶۸,۶۴۲ایکس باکس وان۵۰,۳۴۴,۷۸۳نینتندو 3DS۷۵,۹۴۰,۹۶۳

برآورد فروش کنسول‌ها در بازار آمریکا:

کنسول فروشنینتندو سوییچ۱۱۲,۰۹۱پلی استیشن ۵۸۲,۳۱۷ایکس باکس سری ایکس و سری اس۷۰,۸۴۷پلی استیشن ۴۱۱,۱۱۵ایکس باکس وان۸۹۴۵

برآورد فروش کنسول‌ها در بازار اروپا:

کنسول فروشنینتندو سوییچ۷۷,۲۹۷پلی استیشن ۵۹۸,۶۵۶ایکس باکس سری ایکس و سری اس۴۳,۹۲۳پلی استیشن ۴۱۳,۹۱۶ایکس باکس وان۲۳۳۱

برآورد فروش کنسول‌ها در بازار آسیا:

کنسول فروشنینتندو سوییچ۱۰۰,۰۷۰پلی استیشن ۵۳۱,۴۷۷ایکس باکس سری ایکس و سری اس۱۵,۶۶۹پلی استیشن ۴۲,۲۲۶ایکس باکس وان۳۸۲نینتندو 3DS (فقط بازار ژاپن)۴۹۲

برآورد فروش کنسول‌ها در بازار اقیانوسیه:

کنسول فروشنینتندو سوییچ۱۰,۰۴۵پلی استیشن ۵۵۸۳۹ایکس باکس سری ایکس و سری اس۴۳۷۲پلی استیشن ۴۴۵۶ایکس باکس وان۲۰۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *