soghatsara-200-150

خرید مستقیم سوغات شمال با بهترین قیمت و کیفیتدر جشنواره فیلم فجر علاوه بر کارناوال هنر و فیلم می توان به کارناوال مد و استایل نیز اشاره داشت در این جشنواره هنرمندان همواره سعی بر این دارند که بهترین لباس ها با طراحی های خاص و زیبا را بر تن کنند در ادامه مطلب از پرشین وی قصد داریم به بررسی سه اصل دنیای مدل برایی بازیگران و هنرمندان بپردازیم
 

سه اصل دنیای مدل

حالا چند روز پس از پایان سی و سومین جشنواره فیلم فجر، فرصت مناسبی است که با هم نگاهی تحلیلی به آنچه در راهروهای کاخ جشنواره برج میلاد، به چشم می آمد بیندازیم و مد محبوب ستارگان ایرانی را بررسی کنیم.
همان طور که قبلا هم اشاره کردیم، محبوب ترین مد بازیگران زن ایرانی در کاخ جشنواره امسال، استفاده از دامن و پیراهن و ترکیب آن با کاپ، شنل و یا کت بود.اما این مد خطرات بسیاری دارد. احتمالا سخت ترین کار در دنیای مد، ست کردن لباس است، چه برسد به اینکه بخواهی چند دست لباس نامربوط را باهم ست کنی و در انتها ظاهری جذاب و متفاوت داشته باشی. شاید به همین دلیل است که اکثر این ست های دامن/ پیراهن و کت که غالبا با چکمه و نیم چکمه پوشیده شده بودند، نه تنها زیبا به نظر نمی آمدند، بلکه ظاهری شلخته و نامرتب داشتند.

لباس های بازیگران

تصاویر بالا، نمونه هایی از ست نادرست لباس است که به دلیل رعایت نکردن یکی از اصلی ترین قوانین دنیای مد به وجود آمده است. اجزای یک پوشش شیک و مناسب، باید با هم هماهنگی داشته باشند. دیزاینر ها و طراحان مد، ساعت ها و ساعت ها وقت صرف می کنند تا پارچه و فابریک مناسب برای طرح خود بیابند تا حالت رسمی، نیمه رسمی یا اسپرت طرحشان، خودش را نشان دهد. نمی شود یک دامن پلیسه حریر را که در ذات خود، یک لباس رسمی است، با یک کت کتان یا نخی اسپرت ست کرد. پوشیدن پارچه سنتی-محلی گل دار و نیم چکمه اسپرت، هارمونی پوشش شما را بر هم می زند.
 

سه اصل دنیای مدل چیست

علاوه بر مشکلات فوق، یکی دیگر از مشکلات اساسی ست دامن و پیراهن و کت این است که قسمت پایینی لباس در اکثر مواقع، در یک سطح قرار نمی گیرد و همین مساله نوعی بی نظمی و شلختگی ظاهری به وجود می آورد و از طرفی دیگر، با ایجاد شکست در ارتفاع پوشش شما، شما را کوتاهتر و چاق تر نشان خواهد داد. راه حل ساده ای برای این مشکل وجود دارد: استفاده از چکمه های بلندتر برای از بین بردن فاصله لباس، و یا استفاده از دامن، پیراهن یا کت های بلندتر که به تنهایی پوششی آراسته به شمار می روند.
البته گاهی ست های زیبا هم به چشم می آمدند،برای مثال تصویر پوشش خانم سهیلا گلستانی در زیر، به دلیل رعایت هارمونی رنگ ها، توی ذوق نمی زند و شلخته جلوه نمی کند.
سه اصل دنیای مدل

ست های عجیب و ناهماهنگ ستارگان ما در راهروهای

ست های عجیب و ناهماهنگ ستارگان ما در راهروهای کاخ جشنواره برج میلاد، آنقدر بر خلاف قوانین فشن بود که با دیدن ست های مشکی معمولی، به وجد می آمدیم. یک ست ساده مشکی، هیچ وقت اشتباه از آب در نمی آید:
 
با قوانین دنیای مد که بارها و بارها در سرویس مد کافه سینما تکرارشان کردیم که آشنا هستید: برای یک پوشش زیبا و آراسته، هارمونی، ریتم و تعادل را از یاد نبرید.
سه اصل دنیای مدل

سه اصل دنیای مدل

قوانین دنیای مد

متاسفانه بسیاری از پوشش های ستارگانمان در جشنواره فجر امسال، فاقد این سه اصل بود:
 
برای مثال تصاویر بالا نمونه هایی از پوششی هستند که با اندکی تغییرات می تواند به ظاهری آراسته تبدیل شود. اگر بدانیم پارچه جین اصولا سنخیتی با پارچه هایی منقش به طرح های سنتی ندارد، اگر برانیم یک تونیک مشکی بلند، با شلوار ساده راسته زیباتر به نظر می رسد، یا یک شلوار و دامن گشاد، با کتی ساده که به بالای زانو برسد، شکیل تر است و اگر مانتوی زیبای خانم توسلی را به جای چکمه، با یک شلوار راسته زرشکی یا کاکی می دیدیم، با ظاهری برازنده تر و زیباتر رو به رو می شدیم.
مد و استایل

لباس بازیگران در جشنواره

یکی دیگر از مد های بانوان هنرمند ما در جشنواره فجر امسال، همان مد مانتوی های جلو باز است که با نام تجاری مانتو کتی، در مانتو فروشی ها و بر تن مردم عادی هم به وفور دیده می شود. با وجود کثرت این پوشش، به دلیل اینکه خیلی راحت با شلوار و یا چکمه متناسب ست می شود، انتخاب تقریبا مناسبی به شمار می رود:
سه اصل دنیای مدل

لباس بازیگران در جشنواره

برای درک بهتر تعادل، ریتم و هماهنگی، بهتر است با هم نگاهی به تصویر دو پوشش خانم هانیه توسلی در زیر بیندازیم. با اینکه این ست ها عجیب و یونیکی به شمار نمی روند، اما به دلیل هماهنگی، زیبا و چشم نواز جلوه می کنند. سرویس مد کافه سینما، رنگ بندی ملیح پوشش سمت چپ و رنگ های زنده روسری تصویر راست که به درستی با بارانی کرم ست شده است را دوست دارد.
سه اصل دنیای مدل

لباس بازیگران در جشنواره

سه اصل دنیای مدل  و لباس

به گزارش سرویس مد کافه سینما، عدم هماهنگی جنس، طرح ، رنگ اجزای لباس در پوشش آقایان هنرمند ما هم به چشم می خورد:
سه اصل دنیای مدل

لباس بازیگران در جشنواره

و ست های ساده که بیشتر از هارمونی در یک طیف رنگی استفاده کرده بودند، از جمله پوشش های خوب مردان سینمایی ما در جشنواره فجر امسال بود:
 
البته لازم نیست برای خوش پوش بودن، همیشه کت و شلوار رسمی به تن کنید. بابک حمیدیان یکی از مردانی است که توانسته به استایل شخصی اش که رسمی هم نیست برسد و در نوع خودش نمونه ای موفق در مد به شمار برود:
طراحان مد

لباس بازیگران در جشنواره فجر

سرویس مد کافه سینما، برای حسن ختام، انتخاب ویژه اش از پوشش هنرمندان مرد در اختتامیه جشنواره فجر امسال را برای شما به نمایش می گذارد:
 
ساعد سهیلی که کت رسمی یقه ساتنی اش را به سادگی با یک بلوز خاسکتری یقه اسکی ست کرده است و ست کرم-آجری میلاد کی مرام.

بیشتر بدانید از دلایل به شهرت رسیدن مشهورترین طراحان لباس ایرانی

حتما پیش امده است که از خودتان بپرسید علت به شهرت رسیدن طراحان ایرانی چه بوده است؟ مگر صنعت طراحی لباس، طراحی جواهرات است که جاذبه ای داشته باشد؟ باید بگوییم مردم ایران از به روز ترین و شیک ترین مردم دنیا به شمار می روند.
از این رو برخی به جای سپری نموده دوره حرفه ای طراحی جواهرت ترجیح می دهند جزو مشهورترین طراحان لباس ایرانی شوند. به همین دلیل به این حرفه روی می آورند. از طرف دیگر نبوغ و خلاقیت در میان ایرانیان از بد تولد وجود دارد.
ما در کشوری زندگی می کنیم که با استعداد ترین، جسورترین و خلاق ترین انسان ها را وارد جامعه می کند. پس برای موفقیت در هر زمینه ای آماده هستیم. از این رو مشهورترین طراحان لباس ایرانی از میان همین مردم سر برآورده اند.
طراحی لباس را می توانیم نوعی هنر خاص به شمار آوریم. اما این هنر باید با برخی مسائل هماهنگ شود، تا بتواند جلوه خاص تر و ویژه تری به دست آورد. مثلا بیشتر مشهورترین طراحان لباس ایرانی علاوه بر طراحی لباس، به دوخت و دوز لباس نیز می پردازند.
پس وقتی صحبت از طراحی لباس مردانه یا طراحی لباس زنانه به میان می آید، منظور صرفا طراحی لباس روی کاغذ نیست. بلکه یک طراح مشهور باید علاوه بر طراحی لباس، نحوه دوخت لباس، ترکیب رنگ لباس، حتی جنس پارچه را نیز بشناسد و بداند.
سه اصل دنیای مدل

لباس بازیگران در جشنواره فجر

مراحل آموزش طراحی لباس برای رسیدن به شهرت

افرادی که به دنبال کسب شهرت هستند، می توانند به راحتی با گذراندن دوره های آموزش طراحی لباس، به موفقیت برسند. تمامی مشهورترین طراحان لباس ایرانی فعالیت خود را از طراحی روی کاغذ آغاز کرده اند. البته برخی نیز طراحی لباس روی مانکن را دوست داشته و از این طریق به طراحی لباس پرداخته اند.
برای این که بتوانید در این حرفه به شهرت برسید باید تمامی مراحل طراحی لباس را از ابتدا پشت سر بگذارید. اولین مرحله ایجاد یک طرح جذاب و خاص است. هر چه قدر طرح شما جسورانه تر باشد، تولید کنندگان بیشتری را به سمت سبک طراحی شما می کشاند.
اصولا مشهورترین طراحان لباس ایرانی طراحی خود را به نحوی انجام می دهند، که بتوان آن را بر روی پارچه پیاده کرد. اگر طرحی از لباس به ثبت برسد اما این طرح را هیچ تولید کننده ای قادر به تولید نباشد، هیچ تاثیر مثبتی برای شناخته شدن شما نخواهد داشت.
پس بهتر است یک طراحی زیبا و دل انگیز انجام دهید تا تولید کننده نیز قادر باشد آن را وارد بازار کند. مثلا در طراحی مانتو، نمی توان مانور زیادی داد. چون مانتو هر چه قدر ساده تر باشد، مشتری پسند تر است. اما مشهورترین طراحان لباس ایرانی در طراحی لباس عروس به این نکته اصلا توجه نمی کنند. زیرا این لباس هر چه قدر خاص تر طراحی شود، در دنیا بهتر دیده می شود.
 
کافه مد / salarpurimani

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.