soghatsara-200-150

خرید مستقیم سوغات شمال با بهترین قیمت و کیفیت

[ad_1]

تحریکات پوستی معمولا با قرمزی و التهاب و گاها درد خود را نشان می دهند و در برخی از موارد شما شاهد خارش های شدید پوستی هستید. در نظر داشته باشید که این حساسیت ها معمولا برای افرادی ایجاد می شود که دارای پوست های بسیار حساس هستند و پوست آن ها نسبت به سایرین بسیار ضعیف می باشد. برای جلوگیری از تحریک پوستی روش هایی وجود دارد که شما می توانید از آن ها استفاده کرده و نتایج بسیار خوبی را دریافت کنید.

روش های جلوگیری از تحریک پوستی

جلوگیری از تحریک پوستی

زمانی که پوست بدن شما بنا به هر دلیلی تحریک می شود باید بیش تر از قبل مراقب پوست باشید زیرا ممکن است پوست شما خشک شده و مشکلات بیش تری را برایتان به همراه خواهد داشت. البته این مشکل ممکن است برای هر فردی ایجاد شده و هر نوع محرکی می تواند بر روی آن تاثیرات بسیاری بگذارد و یا حتی آن را تشدید کند.  در ادامه شما را با دلایلی که منجر به این مشکل می شوند و روش های درمان آن آشنا خواهیم کرد.

دلایل تحریکات پوستی

جالب است بدانید که فاکتور ها و مسائل بسیار زیادی هستند که می توانند بر روی تحریکات پوستی شما تاثیر بگذارند و این عوامل شاید در برخی از موارد از چشمان شما پنهان بماند و یا حتی فکرش را نکنید که استفاده از یک محصول خاص می تواند منجر به ایجاد این مشکل شود.

محصولات پاک کننده

بسیاری از محصولاتی که برای شستشو مورد استفاده شما قرار می گیرند می توانند مواد حساسیت زا داشته باشند و باعث شوند که پوست شما به آن ها واکنش های شدید نشان دهد. معمولا شوینده هایی که دارای عطر های خاص هستند این مشکل را ایجاد می کنند و بهتر است از شوینده هایی استفاده کنید که رایحه ای ندارند.

لوازم آرایشی و تحریکات پوستی

لوازم آرایشی

جالب است بدانید که حتی بسیاری از لوازم آرایشی ها می توانند منجر به ایجاد تحریکات پوستی خواهند شد و بسیاری از افراد از این موضوع غافل هستند. موادی که در بسیاری از کرم ها و مواد آرایشی استفاده می شود می تواند پوست افرادی که حساس هستند را تحریک کند.

نور خورشید

در نظر داشته باشید که نور خورشید دارای اشعه های UV می باشد و می تواند منجر به حساس شدن پوست شما شده و شرایط را برای تحریک شدنش ایجاد خواهد کرد و پوست شما نسبت به محرک های دیگر حساس تر خواهد شد.

عرق کردن

اگر به صورت مداوم عرق کنید و لباس های خود را عوض نکنید دچار حساس شدن پوست می شود و تحریکات پوستی شدید تر خواهد شد. این نوع تحریکات معمولا در پا ها ایجاد می شود زیرا پا های شما در کفش قرار دارد و اصطکاک ناشی از جوراب و پوست می تواند عامل مهمی برای این مشکل باشد.

پارچه های مصنوعی

اگر لباس های شما دارای الیاف مصنوعی باشند ممکن است تحریکات پوستی شما دو برابر شده و در نهایت مشکلات بسیاری برایتان رخ می دهد.

مهم ترین عوامل تحریک شدن پوست

زروسیس

یکی از عارضه های پوستی است که می تواند با تحریک کردن پوست آن ها را دچار مشکل کرده و در نهایت خارش های شدیدی را برایتان ایجاد خواهد کرد.

اگزما

از شایع ترین بیماری های پوستی می توان به اگزما اشاره کرد. این بیماری می تواند پوست شما را نسبت به بسیاری از عفونت ها و میکروب ها نفوذ پذیر کرده و در نهایت حساسیت های شدید را برایتان ایجاد خواهد کرد.

آلرژی

در برخی از موارد حساسیت شما نسبت به یک ماده می تواند منجر به ایجاد تحریکات پوستی شود. در این صورت تحریک شدن پوست یک واکنش ساده بدن در برابر مواد محرک می باشد و می توانید با کمک پزشک و استفاده از دارو های ضد حساسیت این مشکل را رفع کنید.

تکنیک های جلوگیری از تحریک پوستی

ترفند های جلوگیری از تحریک پوستی

به بثورات پوستی که به صورت موقتی بر روی پوست ظاهر می شوند و همیشه علت آن ها یکسان نمی باشد و نباید آن ها را با آلرژی اشتباه بگیرید زیرا درمان های هر کدام بسیار متفاوت می باشد.

بهداشت مناسب

داشتن بهداشت مناسب به شما کمک می کند تا بتوانید از تحریکات پوستی پیشگیری کرده و در نهایت پوست شما بهبود خواهد یافت. بهترین راه برای کاهش این مشکل این است که از صابون ها و شوینده هایی استفاده کنید که پزشک آن ها را تجویز می کند. در نظر داشته باشید که شامپو های بدن و سر بسیار حساس می باشند و نباید از یک سری از این محصولاتی که تند و قوی هستند استفاده کنید زیرا ممکن است مشکلات بسیاری برایتان ایجاد شود.

خشک کردن درست پوست

یادتان باشد که رطوبت یکی از اصلی ترین عواملی می باشد که می تواند پوست را تحریک کند. بهتر است زمان خشک کردن پوست بدن با نرمی و احتیاط این کار را انجام دهید تا پوست شما خراش نیافته و تحریک نشود. بهترین پارچه ها برای خشک کردن بدن حوله های نخی و نرم هستند.

پوشیدن لباس های مناسب برای جلوگیری از تحریکات پوستی

پوشیدن لباس های مناسب

لباس هایی که دارای الیاف مصنوعی هستند می توانند تحریک شدن پوست شما را افزایش دهند. بهتر است از لباس هایی استفاده کنید که آزاد هستند و الیاف آن ها طبیعی و نرم می باشد.

رژیم غذایی سالم

داشتن یک رژیم غذایی ساده و سالم به شما کمک می کند تا سلامت پوست خود را تضمین کنید و در جلوگیری از تحریک پوستی موفق تر باشید.

استفاده از ماسک

ماسک های آرامبخشی هستند که می توانید از آن ها کمک بگیرید تا پوست شما از تحریک شدن در امان بماند. دوبار در هفته از این ماسک ها استفاده کنید تا نتیجه بسیار خوبی از آن ها بگیرید. بهترین این ماسک ها آن هایی هستند که به صورت طبیعی و دست ساز تهیه می شوند.

عطر ها و دئودورانت های مخصوص

بهتر است از دئودورانت ها و عطر هایی که مناسب پوستتان هستند استفاده کنید در غیر این صورت ممکن است مشکلات پوستی شما تشدید شود.

رعایت بهداشت برای جلوگیری از تحریک های پوستی

اگر بیش از حد در معرض نور خورشید قرار درید بهتر است استفاده از ضد آفتاب ها را به تاخیر نیندازید. یادتان باشد که این کرم ها مخصوص زمان هایی می باشد که شما خارج از خانه هستید و می تواند از آسیب های شدید پوستی پیشگیری کند بنابراین بهتر است یک ضد آفتاب مخصوص پوست خود پیدا کرده و همیشه از همان مدل استفاده کنید. در ادامه می توانید سایر مطالبی که در زمینه سلامت پوست نوشته شده است را مانند پوست شدن صورت و درمان لک های کبدی مشاهده کده و اطلاعات خود را در این زمینه بالا ببرید.

منبع : آرگا

برچسب :

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شعبه آنلاین کسب و کار