soghatsara-200-150

خرید مستقیم سوغات شمال با بهترین قیمت و کیفیت

[ad_1]

پوشش خانم های مسلمان و مقید چادر است و برخی از خانم ها تمایل دارند که چادر بر سرکنند اما تنوع چادر های مشکی شاید آنقدری نباشد که افراد بتوانند به راحتی انتخاب کنند ما در این مطلب از پرشین وی قصد داریم به بررسی دوخت چادر ملی به اشتراک خواهیم گذاشت

دوخت چادر ملی

(مقنعه بنددار ) برای برش این مدل مقنعه، نیازی به الگوی کاغذی ندارید و می توانید آن را روی پارچه های کرپ و حریر برش بزنید. یک متر پارچه برای قد معمولی کافی است؛ ولی اگر می خواهید قد مقنعه بلندتر باشد، پارچه با اندازه ۱۵۰ سانتیمتر و با عرض ۱۵۰ لازم است. یک گوشه از پارچه را انتخاب کنید و به اندازه ۵۳ سانتیمتر روی سه گوشه پایین بیایید. ، لبه ای را تعیین و آن را تا کنید و دور تا دور لبه را پس دوزی کنید. پارچه را از خط وسط تا کنید.
دو لبه ترکی پارچه خط مرکزی جلوی آن است که باید بند را در این قسمت بدوزید. از خط مرکزی جلو به اندازه ۱۷ سانتیمتر داخل پارچه بروید و از بالای سر به اندازه ۱۳ سانتیمتر پایین بیایید و از خط مرکزی پشت حدود ۲۶ سانتیمتر اندازه بزنید. این اندازه ها ثابت نیستند و برای گردی صورت باید آن را تعیین کرد. بعد از آن، خطی فرضی تا پایین بکشید که خط بند و مرکزی جلو است. بین این دو خط را قیچی کنید .
دوخت چادر ملی

دوخت چادر ملی

پایین مقنعه را گرد کنید و پسدوزی یا پیچ رول بزنید. (طرز دوخت چادر ملی ) برای برش چادر ملی، نیازی به الگو ندارید. در چند مرحله، می توانید این کار را بسادگی انجام دهید: ۱٫ با توجه به قد افراد بین ۴ تا ۵ متر و ۵۰ سانتیمتر (با عرض ۱۱۵ تا ۱۴۰ سانتیمتر) پارچه لازم است.
۲٫ابتدا برای مشخص کردن اندازه، چادر را روی سر قرار دهید و ۲ لبه آن را روی زمین مماس کنید (۳ سانتیمتر برای دوخت لبه چادر با صابون علامت بگذارید).

نکات دوخت چادر ملی

۳٫پارچه را روی زمین یا میز کار پهن و آن را از محل علامت گذاری شده تا کنید.
۴٫سر چادر را علامت بگذارید و مانند چادرهای معمولی به صورت کله قندی آن را ۴ لا کنید و روی یکدیگر قرار دهید و ببرید. اگر عرض چادر ۳ متر باشد، تکه نمی خورد؛ اما با عرض ۱۲۰، در قسمت پشت تکه می خورد. برای تکه پشت هم از پارچه مانده گوشه بگذارید.
آموزش دوخت چادر ملی و مقنعه بنددار و چادر لبنانی

دوخت چادر ملی

۵٫ برای تعیین محل دست، قد آستین را اندازه بگیرید (که در اندازه های معمولی ۶۰ سانتیمتر است). جای دستها را مشخص کنید. برای تعیین اندازه، فرق سر تا روی دست را اندازه بگیرید و به طرف پایین چادر روی ۴ لای پارچه اندازه بزنید و به اندازه ۲۰ تا ۲۲ سانتیمتر به طرف داخل چادر علامت بزنید. خطی تا پایین رسم کنید تا حلقه آستین به دست آید. ۶٫ باید در نظر داشته باشید که برای افرادی با اندازه های ۳۰ و ۳۵ باید ۲۰ سانتیمتر و برای افرادی با اندازه ۴۰ و ۴۷ – که پهلو دارند- باید تا ۲۲ سانتیمتر علامت بگذارید.

دوخت چادر ملی

۷٫در این قسمتهایی که علامت می زنید، شکل لوزی درست می شود. آن قسمتها که کوتاهتر است به طرف کارور پشت و جلو؛ و دو سر لوزی که بلندتر است به طرف زیر آستین؛ و طرف دیگر به درز پهلوی چادر می خورد. این لوزی (مرغک) باید به طول ۲۰ و عرض ۱۵ تا ۱۲ باشد.
۸٫جلوی چادر را می توانید بدوزید یا به شکل سجاف در آورید و دکمه یا زیپ کاپشنی بگذارید و یا منگنه سویچی بدوزید. (چادر لبنانی) برای این چادر قد معمولی را به اضافه ۲۰ الی ۲۸ سانتی متر کرده و آن را در سر شخص مورد نظر نموده و قسمت پایین طرف ترکی را با دست گرفته از دو طرف در سمت چشمها به ترکی لبه چادر سوزن می زنیم و سپس آن را دوخته و به اندازه ۲۰-۱۸ سانت برای جای دست آن را نمی دوزیم.
دوخت چادر ملی

چادر زیبا

بیشتر بدانید از انواع پارچه‌ چادری رنگی مجلسی به شرح زیر است:

پارچه چادری مشکی پارچه چادر مشکی در دو گروه ساده و طرح دار دسته بسته می شود که  هرکدام شامل مدل های متنوع می باشند.
پارچه‌ ساده به طور کلی قواره های چادری اسود،کن کن،کریستال در دسته بندی پارچه های ساده قرار میگیرند به این علت ساده میگویند که هیچ طرحی روی پارچه ندارد که هر یک از نام برده هارا توضیح میدهیم.
پارچه  طرح دار پارچه‌های طرح دار دارای جنس‌ها و طرح‌های مختلفی هستند که می‌شود ازپارچه‌های طرح دار به پارچه‌های مات یا براق اشاره کرد طرح‌هایی که روی این نوع پارچه‌ها زده می‌شود به‌صورت گل، اسکال هندی و ابرباد هستند.
دوخت چادر ملی

چادر زیبا شیک

معرفی انواع پارچه های چادر مشکی

پارچه چادری مشکی کریستال پارچه های حریر اسود دارای تنوع بسیار بالا می باشد. این پارچه چروک نمی شود، خاک نمی گیرد، پرز نمی گیرد و دوام بسیار بالایی دارد. رنگ مشکی آن به بوری نمی زند. تار و پود پارچه از طریق چشم کاملا مشخص است. این پارچه برای استفاده چادر های روزانه و محیط کار به دلیل دوام زیاد و عدم نیاز به اطو استفاده می شود. برخی این پارچه ها را با نام کرپ هم میشناسند.
پارچه چادری مشکی کن کن این نوع پارچه که در سال‌های اخیر محبوبیت خاصی در ایران پیدا کرده است و به وفور توسط بانوان محجبه خریداری می‌شود، پارچه‌ای ظریف، سبک و براق است و علت محبوبیت آن نیز به همین دلیل است. به دلیل زیبایی و سبکی که این نوع پارچه دارد برای هر مجلسی مناسب است.
پارچه چادری مشکی طرح دار همان‌طور که گفتیم یکی از انواع پارچه‌های چادری مشکی، پارچه‌های چادر مشکی طرح دار است. با توجه به این‌ که سلیقه بانوان در انتخاب پارچه‌های چادری طرح دار متفاوت است، تولیدکنندگان نیز برای برآورده کردن احتیاجات مشتریان، پارچه‌های مشکی طرح دار را با طرح‌های متنوع و بیشتری تولید می­کنند.
لباس و استایل

چادر زیبا شیک و خاص

از پارچه‌های چادر مشکی طرح دار می‌توان به پارچه‌های زیر اشاره کرد: طرح دار براق طرح دار مات لمه دار طرح‌هایی که برای پارچه‌های چادری به کار می‌روند به صورت اشکال هندسی، گلدار، ابر و باد هستند.

پارچه چادر مشکی حریر اسود یا کرپ

کرپ یکی از پرطرفدارهای دنیای پارچه‌هاست که حتما با آن آشنایی دارید. تار و پود پارچه‌های کرپ را به وضوح می‌توانید ببینید. کرپ با خصوصیات مطلوب متعددی مانند عدم چروکیده شدن ، عدم جذب گرد و خاک، دوام بالا و تنوع زیاد، رضایت بسیاری از خریداران را جلب کرده و در طی زمان به یکی از پراستفاده‌ترین پارچه‌ها تبدیل شده است.
لباس و استایل

چادر زیبا شیک و خاص

پارچه چادر مشکی سوپر کن کن این پارچه در حقیقت نوعی ژورژت بحساب می آید و ترکیبی از کرپ و کن کن است . نیمه براق است بعبارتی برق آن از کن کن کمتر است . مهمترین ویژگی آنرا میتوان دوام خیلی خوب آن دانست و در عین حال از حریر سبک تر و از کن کن سنگین تر می باشد.
پارچه چادر مشکی تریزا تریزا یکی از جدیدترین انواع پارچه‌های تولید شده برای تولید چادر مشکی است و بسیار جلوه زیبایی دارد . نکته بسیار مهم که آنرا از سایر پارچه ها متمایز میکند وزن فوق العاده سبک آنست به نحوی که از کن کن سبکتر است و در عین حال به هیچ عنوان ننازک و براق نبوده و برای فصل گرم بسیار مناسب است. کسانی که دنبال چادر بسیار سبکی هستند پیشنهاد میشود یکبار این پارچه را امتحان کنند.
لباس و استایل

چادر زیبا شیک و خاص

لباس و استایل

چادر زیبا شیک و خاص

espadanti / ربانی

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شعبه آنلاین کسب و کار