soghatsara-200-150

خرید مستقیم سوغات شمال با بهترین قیمت و کیفیت


لایکا (Leica) یک شرکت آلمانی نام آشنا در عرصه تولید دوربین و لنز بوده و در سال‌های اخیر همکاری بسیار نزدیکی با هواوی داشته است. اما با مشکلاتی که در دو سال اخیر برای هواوی پیش آمد و این شرکت چینی سهم خود از بازار گوشی‌های هوشمند را از دست داد، لایکا به دنبال شریک تجاری جدیدی برای خود می‌گردد تا حضور پررنگ‌تری در دنیای موبایل داشته باشد. .

به گزارش منابع داخلی، همکاری تجرای هواوی با لایکا به زودی پایان خواهد یافت و پرچمدارهای سری پی 50 آخرین گوشی‌های هواوی خواهند بود که برند لایکا را در کنار خود می‌بینند. این خبر را یکی از افشاگران مطرح صنعت موبایل که ارتباط نزدیکی با هواوی دارد، اعلام کرده است. او همچنین اشاره کرده که لایکا به دنبال یک شریک تجاری دیگر می‌گردد و شرکت‌هایی مانند شیائومی، آنر و شارپ را زیر نظر دارد.

با اینکه همکاری لایکا با هواوی به صورت انحصاری بود اما معلوم نیست که این سیاست در ادامه نیز توسط شرکت آلمانی در پیش گرفته شود. این روزها همکاری تولید کنندگان دوربین با چند برند گوشی مختلف به امری عادی بدل شده و به عنوان مثال می‌توان به همکاری همزمان زایس (Zeiss) با نوکیا و سونی اشاره کرد. بنابراین، هیچ بعید نیست که لایکا هم در نهایت با همه شرکت‌هایی که نامشان ذکر شد، وارد همکاری شود.

هواوی در دوران اوج کاری خود محصولات بسیار جذابی را با همکاری لایکا وارد بازار کرد و دوربین گوشی‌های پرچمدار این شرکت همواره جزو برترین‌های دنیای موبایل بودند. اما حالا که هواوی جایگاه خود را در بازار از دست داده، دوربین‌های لایکا هم کمتر دیده می‌شوند و شاید همکاری با شرکت‌های فعالی مانند شیائومی و یا آنر بتواند دوباره این کمپانی را به صدر اخبار آورده و البته زمینه ایجاد تحولات جدید در دوربین گوشی‌های هوشمند را مهیا کند.

0
0
رای
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.