soghatsara-200-150

خرید مستقیم سوغات شمال با بهترین قیمت و کیفیت

[ad_1]

آکنه کیستیک یکی از انواع آکنه ها می باشد که در بین نوجوانان و جوانان بسیار شیوع کمی دارد و بیش تر نوجوان هایی که در سن بلوغ هستند دچار این نوع آکنه نمی شوند هرچند که جوش های پوستی رایج ترین نوع آکنه ها می باشد. در ادامه درمان آن را برایتان بررسی خواهیم کرد.

درمان آکنه کیستیک

درمان آکنه کیستیک

این نوع آکنه ها بسیار دردناک می باشند و ظاهر متفاوتی با سایر جوش ها دارند و بسیاری از افراد از وجود این جوش ها ناراضی اند و سعی در درمان آن دارند. این جوش ها بیش تر به دلیل ژنتیک و سبک غذایی برای افراد ایجاد می شود البته نمی توان تغییرات هورمونی را برای تشکیل آن ها نا دیده گرفت. بیش تر آکنه های این مدلی روی کمر، سینه و چانه ایجاد می شود ولی امکان ایجاد شدن آن بر روی هر ناحیه دیگر بدن غیر ممکن نمی باشد. در ادامه روش هایی را برایتان می کنیم که با استفاده از آن ها می توانید به راحتی از بروز این جوش ها پیشگیری کرده و به درمان و بهبودی آن ها کمک کنید.

رژیم غذایی

همانطور که گفته شد یکی از دلایلی که باعث ایجاد این نوع از آکنه ها در بدن می شود نداشتن یک رژیم غذایی سالم می باشد. یادتان باشد که رژیم غذایی خوب می تواند باعث سلامت بدن و پوست شما شود بنابراین سعی کنید مواردی که در ادامه بیان می کنیم را رعایت کنید تا بتوانید به راحتی از شر این نوع آکنه ها رهایی یابید.

رژیم غذایی مناسب می تواند باعث کاهش آکنه ها شود.

عدم مصرف چربی ها

سعی کنید اصلا از غذا های چرب استفاده نکنید و مصرف شیر را به تعادل برسانید زیرا اگر نتوانید این کار را انجام دهید مصرف شیر و خصوصا شیر های کم چرب می تواند باعث بروز مشکلات دیگری شود و وضعیت پوست شما را بد تر کند.

پرهیز از غذا هایی که قند خون را به نوسان می اندازد.

زمانی که بتوانید قند خون را به طور طبیعی در بین عدد ها مناسب نگهداری کنید می توانید از یک پوست زیبا و با طراوت لذت ببرید و آکنه و جوش را فراموش کنید. یادتان باشد که استفاده از غذا هایی که باعث نوسانات شدید قند خون می شود می تواند باعث تشدید آکنه کیستیک شده و وضعیت پوست شما را خراب کند.

برای درمان جوش ها از ویتامین a استفاده کنید.

استفاده از غذا های مقوی به همراه ویتامین ها

سعی کنید برای درمان آکنه کیستیک از غذا های کامل و مقوی استفاده کنید. یادتان نرود که از سبزیجات و میوه ها استفاده کنید تا بتوانید التهاب های ناشی از آکنه و جوش را به حداقل برسانید. بهترین ویتامین که برای پوست مورد استفاده قرار می گیرد ویتامین A می باشد. سعی کنید این ویتامین را به طور طبیعی و با مصرف میوه ها به بدن برسانید و کم تر از قرص ها و کپسول ها استفاده کنید زیرا کپسول های این ویتامین در صورتی که بیش از حد استفاده شود برای بدن مضر اند و می تواند مشکلات گوارشی و … را برایتان ایجاد کند.

کاهش مصرف لبنیات

برای بهبود آکنه های صورت و بدن خود باید سعی کنید مصرف لبنیات را به حداقل برسانید زیرا این مواد بیش تر باعث التهاب ها شده و آکنه ها را تشدید می کند. یادتان باشد که به هیچ عنوان مصرف لبنیات را قطع  نکنید زیرا این کار باعث بروز پوکی استخوان می شود و بدن شما را تضعیف می کند.

درمان آکنه کیستیک

لمس نکنید.

سعی کنید چانه و صورت خود را در طی روز لمس نکنید. لمس کردن صورت با استفاده از دست ها می تواند باعث انتقال آلودگی ها به صورت شده و همین آلودگی ها می تواند منجر به ایجاد آکنه کیستیک شود.

تمیز کردن تلفن

سعی کنید همیشه تلفن همراه خود را تمیز کنید. این کار شما باعث می شود که از انتقال باکتری های روی گوشی به صورت پیشگیری کنید و زمانی که میزان باکتری کم باشد از آکنه های کیستیک در امان خواهید ماند. البته برای این کار می توانید به جای نزدیک کردن تلفن به صورت خود از هندزفری و یا ایرپاد استفاده کنید.

بررسی مواد غذایی

بیش تر مواد غذایی مورد استفاده ما بسته بندی می باشد. بهتر است قبل از این که مواد غذایی را بخرید بسته بندی آن را به طور کامل مشاهده کنید. در این بررسی ها باید به هورمون های اضافه شده به آن ها دقت کنید زیرا این هورمون ها می تواند منجر به ایجاد تغییراتی در هورمون های بدن شما شود و در نتیجه جوش های کیستیک را برایتان ایجاد کند.

برای داشتن پوستی بهتر بیش تر بخوابید.

ورزش و خواب مناسب

به طور کلی ورزش های هوازی بهترین نوع ورزش ها می باشند و شما می توانید با استفاده از آن ها حداقل سه روز در هفته علاوه بر بدست آوردن سلامتی بهترین پوست را داشته باشید. علاوه بر ورزش کردن داشتن خواب مناسب بین ۶ الی ۸ ساعت به شما کمک می کند تا بتوانید به درمان آکنه کیستیک بپردازید و سریع تر از شر آن ها رها شوید.

درمان های طبی

اگر نتوانستید از درمان های گفته شده نتایج دلخواه خود را بدست آورید توصیه می کنیم حتما از روش های درمانی طبی استفاده کنید. برای این کار نیاز است تا یک متخصص پوست شما را ویزیت کند و دارو های لازم را تجویز کند. در ادامه برخی از روش های طبی را برای درمان آکنه کیستیک برایتان بیان می کنیم.

استفاده از آنتی بیوتیک ها

بسیاری از این آکنه هایی که منجر به آزار و اذیت شما می شود در اثر باکتری ها ایجاد شده اند و شما می توانید با استفاده از آنتی بیوتیک های خوراکی آن ها را از بین برده و پوستی شفاف و عاری از هر گونه جوش داشته باشید. یادتان باشد که سر خود از دارو های آنتی بیوتیک استفاده نکنید زیرا ممکن است باکتری های بدن شما به درمان مقاوم شده و دیگر این روش پاسخ گو نباشد.

درمان جوش های کیستیک

استفاده از استروئید

بسیاری از پزشکان و متخصصان پوست و زیبایی از دارو های استروئیدی برای درمان التهاب و جوش های کیستی استفاده می کنند. یادتان باشد که این روش بعد از چند ساعت تمامی اثر خود را اعمال می کند و شما می توانید به راحتی بهبودی را روی پوست خود مشاهده کنید. البته یادتان باشد که استفاده از کورتیزون ها و سایر دارو های استروئیدی نمی تواند منجر به از بین رفتن باکتری شود تنها می تواند باعث کاهش التهاب های ناشی از وجود آن ها شود.

روش فتودینامیک

در این روش باید از پماد های خاصی استفاده کنید و بعد از آن باید با استفاده از یک نور آبی و قرمز که به محل جوش ها تابانده می شود جوش های کیستی شما از بین می رود. در این روش غدد سبابه شما کوچک می شود و چربی پوست کاهش می یابد تا باکتری های کم تری در پوست فعالیت کنند و در نتیجه جوش های کیستی بدن شما کاهش یابد.

درمان آکنه کیستیک

ایزوترتینوئین

این روش یکی از برترین روش هایی می باشد که برای درمان مورد استفاده است. در واقع شما با استفاده از این روش می توانید به راحتی تمامی آکنه های پوستی خود را از بین ببرید. این روش بیش تر برای افرادی استفاده می شود که از روش های دیگر پاسخی نگرفته اند. ایزوترتینوئین یکی از دارو هایی می باشد که از ویتامین A مشتق شده است و با تاثیراتی که بر روی غدد چربی پوست می گذارد می تواند ترشحات آن ها را کاهش داده و عفونت ها را بهبود بخشد.

ایزولاز

ایزولاز یکی از دستگاه هایی می باشد که با استفاده از مکش منافذ باز پوستی را تخلیه می کند و چربی های اضافی موجود در آن را تخلیه خواهد کرد. با تخیلیه چربی های اضافی باکتری ها محل رشد خود را از دست می دهند و کم تر رشد می کنند بنابراین میزان عفونت کاهش می یابد و التهابات از بین می رود و  در انتها با از بین رفتن التهابات آکنه کیستیک درمان می شود. یادتان باشد که این روش هیچ دردی برای شما ندارد و تنها عیبی که دارد این است که باید هزینه بسیار زیادی برای این کار بپردازید.

درمان جوش ها با تخلیه آن ها

تخلیه

سکس دیگر از روش هایی که باعث بهبود آکنه کیستیک می شود تخلیه آن ها می باشد. بسیاری از این جوش ها درد بسیار زیادی را به همراه دارند و شما می توانید برای تخلیه آن ها و رهایی از درد به یک متخصص پوست مراجعه کرده و درخواست کنید این آکنه ها را برایتان تخلیه کنند. یادتان باشد که استفاده از این روش دائمی نمی باشد و ممکن است دوباره سر و کله این آکنه ها پیدا شود.

دارو های ضد بارداری

شاید برایتان تعجب آور باشد ولی جالب است بدانید که یکی از درمان های طبی آکنه کیستیک استفاده از قرص های ضد بارداری می باشد. این دارو ها شامل استروژن و پروژسترون می باشد و می تواند میزان هورمون آندروژن را در بدن کاهش داده و جوش ها را درمان کند. بهتر است با استفاده از نظر پزشک از این دارو ها استفاده کنید تا عوارضی را متحمل نشوید.

دارو های ضد بارداری موثر در درمان جوش ها

استفاده از طب سنتی

طب سنتی یکی از بهترین نوع درمان هایی می باشد که تقریبا بدون ضرر بوده و می تواند بسیاری از مشکلات شما را از بین ببرد. طب سنتی برای درمان این نوع جوش ها به شما طب سوزنی را پیشنهاد می دهد. بهتر است برای استفاده از این روش از یک مرکز معتبر استفاده کنید تا آسیبی نبینید و به راحتی و بدون درد بتوانید از شر جوش های کیستی خود رهایی یابید. البته یک روش دیگر هم برای از بین بردن جوش های شما وجود دارد و آن هم استفاده از ماسک های صورت می باشد و بهترین ماسک صورت برای درمان جوش ها شامل ماسک موز، ماسک خاک رس و ماسک عسل و لیمو می باشد.

منبع : آرگا

برچسب :

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شعبه آنلاین کسب و کار