soghatsara-200-150

خرید مستقیم سوغات شمال با بهترین قیمت و کیفیت

[ad_1]

ما در این مطلب از پرشین وی قصد داریم برای شما عزیزان خواص انگشتر های سنگی و در مورد خواص انگشتر عقیق اطلاعات مفیدی برای شما عزیزان به اشتراک بگذاریم، آداب انگشتر فیروزه در روایت اسلامی را اگر دوست دارید بدانید ما در این مطلب برای شما عزیزان اطلاعات مفیدی را به اشتراک خواهیم گذاشت در ادامه مطلب همراه ما باشید

خواص انگشتر های سنگی

خواص عجیب انگشتر های سنگی انگشتر تنها وسیله‌ای برای زینت بخشیدن به خودمان نیست بلکه دست نمودن انگشتر، خواص درمانی و ماورالطبیعه‌ای دارد که هر کسی با دانستن این خواص ترقیب می‌شود حداقل یک انگشتر در دست کند.
انگشتر در فرهنگ ما و بخصوص انگشترهایی که پیشینه مذهبی دارند جایگاه ویژه‌ای دارد و احدایث در مورد خواص سنگ و انگشترهای عقیق و فیروزه بسیار زیاد است تا آنجا که اگر بخواهیم تمام احادیثی که رابطه با انگشتر به دست کردن جمع آوری کنیم ، کتابچه‌ای خواهد شد. ما در ادامه این نوشته تنها چند خواص از هزاران خواص انگشتری را می نویسیم و امیدواریم که برای علاقه‌مندان به انگشتر مفید واقع شود.
در مورد خواص انگشتر عقیق

در مورد خواص انگشتر عقیق

در مورد خواص انگشتر عقیق:

حضرت محمد (صلى الله علیه و آله) فرمودند: (یا على) همانا عقیق اولین کوهى است که به ربوبیت خداى متعال و نبوت من و وصى بودن تو و امامت فرزندانت و اختصاص داشتن بهشت به پیروان تو و اختصاص آتش به دشمنان تو شهادت داده است.
آداب انگشتر عقیق در روایت اسلامی: الف) ایمنى دهنده در سفرها بوده و آدمى را از بدى ها حفظ مى کند
ب) با خیر و نیکى روبه رو مى کند
ج) غم و غصه را رفع مى کند
ه) فقر را از بین مى برد و باعث گشایش رزق مى شود
و) کارها را به نیکى و خوبى تمام مى کند
ز) موجب اجابت دعا و برآورده شدن هر حاجتى مى شود
ح) موجب برکت و باعث ایمنى از بلا مى شود
ط) ایمنى از پادشاه ظالم
ى) همراه داشتن آن به هنگام نماز معادل هزار رکعت است
[مشاهده انگشتری حضرت محمد (ص) ]
[مشاهده انگشتری امام علی (ع) ]
در مورد خواص انگشتر فیروزه: پیامبر (ص) : خداوند عالمیان می فرماید که من شرم دارم از دستی که بسوی من بلند شود به دعا و در آن انگشتر فیروزه باشد آنرا ناامید برگردانم.
امام صادق(ع): هر که انگشتر فیروزه در دست کند دستش فقیر نشود.
شخصی به امام رضا (ع) از نداشتن فرزند شمایت می کند حضرت میفرماید انگشتر از فیروزه بگیر و بر آن بنویس «رب لا تذرنی فردا وانت خیر الوارثین » (وسائل ج۵ ص ۹۴-۹۵)
خواص انگشتر های سنگی

خواص انگشتر های سنگی

آداب انگشتر فیروزه در روایت اسلامی:

الف) باعث بى نیازى و دورى فقر مى گردد.
ب) جهت ایجاد فرزند مؤثر است.
ج) در استجابت دعا مؤثر است.
د) عامل فتح و پیروزى است.
هـ) دور گرداننده دردها از دیدگان است.
و) موجب گشایش سینه مى گردد.
ز) قوت دل را زیادمى کند.
ح) باعث برآورده شدن حاجات مى شود.
در مورد خواص انگشتر دُرنجف:
امام صادق (ع) فرمودند: دُر نجف که در نجف اشرف خدا ظاهر می سازد بدرستی که هر که آن را دست کند به هر نظر کردنی به آن خداوند زیارتی یا حجی یا عمره ای در نامه عمل او بنویسد که ثوابش ثواب پیامبران و صالحان باشد و اگر خدا رحم نمی کرد بر شیعیان ما هر آیینه هر نگین از آن به قیمت بسیار میرسید. (وسائل ج۵ ص۴۰۳ – ۴۰۴)
انگشتر دُرنجف

انگشتر دُرنجف

آداب انگشتر دُرنجف در روایت اسلامی: الف) آرامش بخش است.
ب) سبب تقویت انرژی معنوی می شود.
ج) نیروهای منفی را دور می کند.

در مورد خواص انگشتر یاقوت:

در روایتی از امام رضا و پیامبر علیهما السلام آمده است که انگشتر یاقوت را در دست کنید که فقر را بر طرف می کند (وسائل ج۵ ص۹۲-۹۳)
رسول خدا (صلى الله علیه و آله) خطاب به امام حسین (علیه السلام) [مشاهده انگشتری امام حسین (ع) ] فرمودند:فرزندم، انگشتر یاقوت و عقیق به دست کن که فرخنده و مبارک است و هرگاه کسى به آنها نگاه کند نور صورتش زیاد مى شود و یک رکعت نماز با آن دو، برابر با هفتاد رکعت نماز بدون آنهاست.
انگشتر یاقوت

خواص انگشتر یاقوت

آداب انگشتر یاقوت در روایت اسلامی:
الف) باعث از بین رفتن فقر مى شود.
ب) دارنده آن نجابت و بزرگى مى یابد.
ج) پریشانى را زایل مى کند.
خواص انگشتر های سنگی

خواص انگشتر های سنگی

بیشتر بدانید از بهترین نگین انگشتر از نظر اسلام

در کتاب‌ها و احادیث پیشوایان دینی و بزرگان امت اسلام، روایات بسیاری در مورد خاصیت سنگ‌ها در «افزایش رزق و روزی» و «دور کردن فقر» بیان شده که این نشان از آگاهی آنها از خواص و تأثیرات این سنگ‌ها دارد.
۱. نگین انگشتر عقیق
امام رضا (ع) درباره یکی از خواص عقیق می‌فرماید: «دست کردن انگشتر عقیق، فقر را از بین می‌برد و دست کردن آن نفاق را نیز نابود می‌کند.» (کافی :۴۷۰/۶، وسایل الشیعه: ۸۵/۵، جامع الاخبار ص ۱۳۳) امام صادق (ع) در حدیثی طولانی درباره خواص سنگ عقیق فرمود: «خیلی عجیب است که شخصی در دستش انگشتر عقیق باشد و درهم و دینار (پول) نداشته باشد.» (مکارم الاخلاق: ص ۸۸، وسایل الشیعه: ۹۱/۵) امام رضا (ع) می‌فرمایند: «کسی که انگشتری با نگین عقیق در دست کند، فقیر نمی‌شود.» (کافی: ۴۷۱/۶، ثواب الاعمال: ص ۱۷۳، جامع الاخبار: ص ۱۳۴، وسایل الشیعه: ۸۶/۵ بشیر از امام باقر (ع) پرسید: چه نوع نگینی را روی انگشترم قرار دهم، حضرت فرمود: «ای بشیر! چرا از عقیق قرمز و عقیق زرد و عقیق سفید غافلی! همانا این سه، کوه‌هایی هستند در بهشت … تا آنجا که فرمود: هر کس یکی از انواع عقیق را در دست کند و شیعه ما اهل بیت نیز باشد، به جز خیر و خوبی و وسعت در رزق نمی‌بیند و بی نیاز از مردم می‌گردد.»
خواص انگشتر های سنگی

خواص انگشتر های سنگی

۲. نگین فیروزه برای دفع فقر
امام صادق (ع) می‌فرماید: «کسی که انگشتری با نگین فیروزه در دست کند، فقیر نمی‌شود و بی‌پول نمی‌ماند» (کافی :۴۷۲/۶، وسایل الشیعه: ۹۴/۵ و ۹۵)
یاری و کمک در امور
امیرالمومنین علی (ع) چهار انگشتر در دست داشته‌اند که یکی از آنها انگشتری با نگین فیروزه بوده و حضرت آن را برای پیروزی در برابر مشکلات به دست خود می‌کردند. (خصال: ۱۹۹/۱، علل الشرائع: ۱۵۷/۱)

فیروزه برای بالا رفتن دعا و تسریع در اجابت آن

پیامبر اکرم (ص) می‌فرمایند که همانا خداوند به من خطاب کرد: «ای پیامبر! همانا من حیا می‌کنم از اینکه بنده‌ای در دستش انگشتری با نگین فیروزه باشد و دستش را به دعا بلند کند و من دعای او را مستجاب نکنم و دست خالی برگردانم» (مهج الدعوات: ص ۳۵۹، وسایل الشیعه: ۹۵/۵، بحار الانوار: ۳۲۱/۹۰)
خواص انگشتر های سنگی

خواص انگشتر های سنگی

۳. یاقوت
امام رضا (ع) از قول جدشان امام صادق (ع) می‌فرماید: «انگشتر یاقوت در دست کنید، همانا یاقوت دست نمودن، فقر را دور می‌کند و از بین می‌برد.» (کافی :۴۷۱/۶ وسایل الشیعه: ۹۳/۵)
پیامبر (ص) به یکی از اصحاب خود فرمودند: «انگشتر یاقوت زرد در دست کن تا فقیر نشوی» (مکارم الاخلاق: ص ۸۹)
۴. زمرد
رسول گرامی (ص) فرموده‌اند: «دست کردن انگشتر زمرد باعث برطرف شدن فقر می شود» (مکارم الاخلاق: ص ۸۹)
در حدیث دیگری امام رضا (ع) می‌فرماید: «دست داشتن انگشتر زمرد فقر را به ثروتمندی تبدیل می‌کند.» (خلیله المتقین: ص ۱۸)
شیکسون / mehrnews

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شعبه آنلاین کسب و کار