soghatsara-200-150

خرید مستقیم سوغات شمال با بهترین قیمت و کیفیت

[ad_1]

با وجود اینکه گوگل در آخرین نسخه اندروید، خیلی به موضوع حریم خصوصی کاربران اهمیت داده اما شواهد نشان می‌دهد که این شرکت در گذشته پنهان کردن موقعیت مکانی را برای کاربران این سیستم عامل مشکل کرده بود. در واقع،‌ این شرکت حتی زمانی که گزینه موقعیت مکانی دستگاه‌‏های اندرویدی خاموش بوده نیز اقدام به جمع‎ آوری داده‌‎های مربوط به موقعیت کاربران کرده و از این داده‏‌ها بهره می‌برده است! نکته قابل تأمل اینجاست که تعداد زیادی از مهندسان و مدیران اجرایی گوگل هم از این موضوع باخبر بوده‌‏اند.

با توجه به تخلف صورت گرفته، شرکت Attorney General (AG)، واقع در ایالت آریزونا، از گوگل بابت استفاده فریبکارانه از موقعیت مکانی دستگاه‏‌های اندرویدی شکایت کرده است. شرکت AG عنوان داشته که گوگل برای نفع شخصی، از موقعیت مکانی دستگاه‌های کاربران خود در زمانی که موقعیت مکانی آن‌‎ها خاموش بوده، استفاده کرده است. این در حالی است که گوگل به کاربران خود القاء کرده بود که خاموش شدن موقعیت مکانی به معنای پنهان شدن مکان کاربر از دید گوگل می‌باشد!

شرکت AG در طی  دادخواست اخیر خود، مدارکی را ارائه داده که جزئیات بیشتری در مورد چگونگی استفاده غیرمجاز گوگل از داده‌های مکانی کاربران را آشکار می‌کند. همچنین، معلوم شده که این اقدام گوگل به ترغیب برخی تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند (مانند LG) به استفاده غیرمجاز از موقعیت مکانی کاربران‌شان منجر شده است.

موقعیت مکانی کاربران اندروید

در این مورد، حتی برخی از کارمندان گوگل که مسئول خدمات مربوط به موقعیت مکانی بودند نیز از عملکرد تنظیمات حریم خصوصی اندروید، به صورت کامل آگاهی نداشتند! جک منزل (Jack Menzel) معاون سابق گوگل مپس در جایی اقرار کرده  که تنها راهی که کاربران می‏‌توانستند موقعیت مکانی خود را پنهان نگه دارند، این بود که محل کار و منزل خود را به صورت اتفاقی و نامشخص تغییر دهند!

علاوه بر این مورد، گوگل از روش غیرمعمول دیگری نیز برای اطلاع از موقعیت مکانی کاربران خود استفاده می‌کرده است. به این صورت که کاربران را به نصب برخی اپلیکیشن‌های خاص مجبور می‌کرد که این برنامه‌ها نیز به نوبه خود از کاربر می‌خواستند موقعیت مکانی خود را به اشتراک بگذارد. بنا به گفته یکی از کارکنان گوگل، شما زمانی که موقعیت مکانی خود را با یک برنامه شخصی ثالث به اشتراک می‌گذارید، مطمئناً موقعیت خود را به گوگل هم نشان می‌‏دهید!

در رابطه با دادخواست مذکور، گوگل طی ایمیلی به The Verge بیان داشته:

شرکت AG و رقبای ما که این دادخواست را تنظیم کرده‌‏اند، تمام تلاش خود را می‏‌کنند تا خدمات ما را زیر سوال ببرند. ما همیشه در محصولات خود، ابزارهایی برای حفظ حریم خصوصی تعبیه کرده‏‌ایم و کنترل ‏های قدرتمندی برای داده‏‌های مکانی ارائه داده‌‏ایم. ما در حال جمع‌آوری مدارکی هستیم که اشتباه بودن ادعای مطرح شده را اثبات خواهد کرد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شعبه آنلاین کسب و کار