soghatsara-200-150

خرید مستقیم سوغات شمال با بهترین قیمت و کیفیت


امروز کشورهای گروه 7 توافق کردند که حداقل مالیات برای کشورهای چند ملیتی را افزایش داده و به 15 درصد برسانند. وزرای اقتصادی هفت کشور پیشرو جهان در نشستی که در لندن برگزار شد، این تصمیم را اتخاذ و هدف از آن را حفظ فضای رقابتی و البته کمک به اقتصاد کشورهایی که از شیوع کرونا آسیب دیده‌اند، عنوان کردند. .

جنت یلن، وزیر خزانه‌داری آمریکا، در بازگشت از این جلسه، وضع نرخ مالیات بالاتر را برای اقتصاد کشور خود مثبت ارزیابی کرد. نشست وزرای اقتصادی جی 7 در آستانه اجلاس سالانه سران هفت کشور اقتصادی دنیا برگزار شد که قرار است از 11 تا 13 ژوئن 2021 (21 تا 23 خرداد) در کورن وال انگلیس برگزار شود. همچنین، در ادامه قرار است گفتگوهای گسترده‌تری با 140 کشور دنیا در پاریس انجام شود و وزرای دارایی گروه جی 20 هم در ماه جولای دیداری در همین زمینه برگزار خواهند کرد.

در حالی که طرح افزایش نرخ مالیات جهانی هنوز نیاز به تصویب کشورهای بیشتری دارد، اما اگر این قانون تصویب شود تأثیر زیادی بر شرکت‌های چند ملیتی و به ویژه شرکت‌های بزرگ فناوری ایالات متحده مانند فیسبوک، اپل، آمازون و آلفابت خواهد گذاشت. با اینکه ارزش سهام این شرکت‌ها در پیش بازار کمی افت داشت اما تعداد زیادی از آن‌ها از اعمال اصلاحات اساسی در سیستم مالیات جهانی استقبال کرده‌اند.

گروه هفت معتقد است با اعمال مالیات بر شرکت‌های چندملیتی بزرگ، زمینه درآمدزایی کشورها جهت مقابله با شیوع کرونا مهیا می‌شود و انتظار می‌رود با توافق جدید، سالانه چندین میلیارد دلار مالیات از شرکت‌های چندملیتی اخذ شده و صرف برنامه‌های رفاه عمومی در کشورهای مختلف دنیا شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.