soghatsara-200-150

خرید مستقیم سوغات شمال با بهترین قیمت و کیفیتبه‌روزرسانی جدیدی که برای تلگرام منتشر شده، به شما امکان می‌دهد در حین چت‌های صوتی در گروه‌ها، دوربین گوشی خود را روشن کنید یا محتوای صفحه نمایش را به اشتراک بگذارید. این قابلیت در تمامی دستگاه‌ها، اعم از تبلت و رایانه‌های دسکتاپ در دسترس قرار گرفته است. افزوده شدن این ویژگی جدید، چت‌های صوتی را به سطح کاملاً جدیدی رسانده و امکان برگزاری کلاس‌های آنلاین، جلسات کاری و دورهمی‌های خانوادگی را به شکل بهتری فراهم می‌کند.

همچنین، در نسخه جدید تلگرام تصاویر زمینه متحرک، انیمیشن‌های پیام زیباتر و موارد دیگر اضافه شده‌اند که در ادامه به بررسی تک تک آن‌ها می‌پردازیم. .

تماس تصویری گروهی

اکنون می‌توان چت‌های صوتی را در گروه‌ها به صورت لحظه‌ای به چت‌های ویدیویی تبدیل کرد. تنها کافیست تا برای روشن شدن دوربین، بر روی نماد آن ضربه بزنید.

برای تمام صفحه کردن ویدیوها هم کافیست تا بر روی آن‌ها لمس کنید. در ضمن، اگر ویدیویی را پین کنید، همچنان با پیوستن کاربران جدید به چت و روشن کردن دوربین‌هایشان، در مرکز توجه باقی خواهد ماند.

تماس ویدیویی گروهی تلگرام

ادمین گروه می‌تواند برای شروع یک چت صوتی، بر روی نماد ⋮ در بخش پروفایل گروه لمس کرده و از منوی ظاهر شده گزینه مورد نظر را فعال کند (در نسخه iOS نیازی به باز کردن منو نیست و در همان صفحه پروفایل گزینه Voice Chat در دسترس می‌باشد).

در حالی که هیچ محدودیتی برای تعداد شرکت کنندگان چت صوتی وجود ندارد، تماس ویدیویی برای حداکثر 30 نفر امکان‌پذیر است. البته، تلگرام وعده داده که به وزدی و با رونق گرفتن چت صوتی در بازی‌های ویدیویی، رویدادهای زنده و مواردی از این دست، تعداد حاضرین در چت‌های ویدیویی را افزایش خواهد داد.

به‌اشتراک‌گذاری صفحه

علاوه بر روشن کردن دوربین در چت‌های گروهی تلگرام، از این به بعد می‌توانید محتوای صفحه نمایش خود را هم با دیگر شرکت کنندگان به اشتراک بگذارید. برای این کار باید بسته به نسخه‌ای که استفاده می‌کنید بر روی نماد ⋮ و یا ⋯ لمس کرده و از منوی باز شده، گزینه مربوطه را انتخاب کنید.

حذف صداهای مزاحم

تلگرام در به‌روزرسانی جدید خود بهبودهایی نیز در بخش کیفیت صدا در چت‌های صوتی داشته است. این بهبودها باعث می‌شوند تا صداهای زائد حذف شده و مکامله‌ای واضح‌تر را تجربه کنید. البته، در مواقعی که جزئیات صوتی برایتان اهمیت دارید، می‌توانید گزینه Noise Suppression را در بخش تنظیمات پیام‌رسان غیرفعال کرده و قابلیت حذف صداهای مزاحم را از کار بیندازید.

حذف صداهای مزاحم تلگرام

پشتیبانی از تبلت و رایانه‌های دسکتاپ

تبلت‌ها و رایانه‌ها در مقایسه با گوشی‌های هوشمند، فضای کاری بزرگ‌تری را در اختیار کاربر قرار می‌دهند و شما می‌توانید محتوای بیشتری را در آن‌ها مشاهده کنید. در این دستگاه‌ها امکان باز کردن پانل کناری و فعال کردن حالت تقسیم صفحه، در هر دو حالت عمودی و افقی، مهیا شده و می‌توانید تجربه متفاوت‌تری داشته باشد.

پشتیبانی از تبلت و رایانه‌های دسکتاپ

چت‌های صوتی در رایانه‌های دسکتاپ در پنجره جداگانه‌ای باز می‌شوند، بنابراین می‌توانید به راحتی در حین چت کردن، به تایپ کردن نیز بپردازید. همچنین، در نسخه دسکتاپ گزینه‌های بیشتری برای اشتراک‌گذاری صفحه در دسترس است و می‌توانید به جای کل صفحه، تنها پنجره مربوط به یک برنامه خاص را به اشتراک بگذارید.

و در انتها باید اشاره کنیم که در نسخه دسکتاپ، هر کس که شروع به اشتراک گذاشتن صفحه خود کند به طور خودکار پین می‌شود. این به ویژه زمانی مفید است که تیم‌های کوچک برای هماهنگی کار خود با یکدیگر گفتگو می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.