soghatsara-200-150

خرید مستقیم سوغات شمال با بهترین قیمت و کیفیت


اگر شما هم از طرفداران پروپاقرض اپل هستید، مطمئناً می‌دانید کالاهای کلکسیونی این شرکت ارزش زیادی در بازارهای حراج دارند. تا امروز شاهد به فروش رفتن تعداد زیادی از اشیاء مربوط به اپل مانند تابلوهای خرده فروشی به قیمت‌های بسیار بالا بوده‌ایم و اخیراً نیز یک رایانه کمیاب Apple-1 که به امضای استیو وزنیاک رسیده بود، به قیمت 50 هزار دلار فروخته شد. اما موردی که امروز قصد داریم به آن بپردازیم، بسیار جالب‌تر است؛ یک برگه درخواست کار تقریباً 50 ساله که توسط استیو جابز، بنیانگذار اپل نوشته شده است! .

این برگه کاغذ کمیاب قرار است در حراج چارترفیلد قرار گرفته و به مدت یک ماه قابل خرید باشد. اگر چه هیچ اطلاعاتی در مورد قیمت پایه این شیء کلکسیونی ارائه نشده، اما مسئولان حراج تأیید کرده‌اند که در حراجی سال 2018 به قیمت 175 هزار دلار فروخته شده است. بنابراین، با توجه به اینکه بیش از سه سال از آن زمان گذشته و قدمت این برگه تاریخی بالاتر رفته، احتمال زیادی وجود دارد که به قیمت‌ بسیار بالاتری فروخته شود.

حراج چارترفیلد جزئیاتی درباره تقاضانامه شغلی دست نوشته جابز ارائه کرده و ادعا می‌کند این برگه دارای چین خوردگی جزئی بوده و یک چسب نواری شفاف در گوشه بالای آن وجود دارد؛ اما به هر حال در وضعیت فیزیکی بسیار خوبی قرار دارد. با این حال، مشخص نیست که استیو جابز این تقاضانامه را برای چه سمت شغلی و در کدام شرکت ارائه کرده است. تنها چیزی که مشخص است این است که شرکت مورد نظر یک شرکت کامپیوتری بوده است.

استیو جابز در این تقاضانامه شغلی، تجارب خود در زمینه “کامپیوتر و محسابات” را ذکر کرده و “مهندسی فناوری یا طراحی الکترونیکی” را در بخش توانایی‌های ویژه قید کرده است.

گفته می‌شود که جایز این تقاضانامه را پس از ترک کالج رید در پورتلند نوشته است. یک سال بعد از آن بود که او به عنوان تکنسین به آتاری پیوست و در آنجا با استیو وزنیاک کار کرد و این آشنایی در نهایت منجر به تأسیس اپل در سال 1976 شد.

حراج تقاضانامه شغلی استیو جابز قرار است از 24 فوریه (6 اسفند 99) شروع شده و تا 24 مارس (4 فروردین 1400) ادامه داشته باشد. علاقه‌مندان به خرید این برگه کمیاب می‌توانند به سایت رسمی چارترفیلد مراجعه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.