soghatsara-200-150

خرید مستقیم سوغات شمال با بهترین قیمت و کیفیت

[ad_1]

برخلاف انتظار، شیائومی سهم بازار هواوی را در کشورهای اروپایی به دست گرفته است و اپل و سامسونگ در این زمینه ناموفق بوده‌اند.

به گزارش فون‌آرنا و به نقل از سازمان کانترپوینت، بازار گوشی‌ هوشمند به دلیل شیوع ویروس کرونا و شرایط بد اقتصادی، کوچک شده است؛ این موضوع بیش‌ازپیش در کشورهای اروپایی به چشم می‌خورد.

در بخشی از این گزارش گفته شده است که شیائومی عملکرد خوبی در سال ۲۰۲۰ داشته و توانسته در بازار کشورهای اروپا موفق عمل کند. این شرکت در سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ نزدیک به ۸۵ درصد و در کل سال ۲۰۲۰، نزدیک به ۹۰ درصد بیشتر از قبل گوشی راهی کشورهای اروپایی کرده است.

بخش زیادی از موفقیت شیائومی مربوط به بازار اسپانیا و ایتالیا می‌شود؛ این شرکت به ترتیب ۲۸ و ۱۷ درصد بیشتر از قبل گوشی راهی این کشورها کرد. این آمار نشان می‌دهد که شیائومی توانسته است سهم بازار هواوی را در کشورهای اروپا در اختیار بگیرد. البته رشد شیائومی در سال ۲۰۲۱ ادامه خواهد داشت و شاهد فروش بیشتر محصولات این شرکت در انگلیس، فرانسه و آلمان خواهیم بود. به‌احتمال زیاد گوشی پرچم‌دار می ۱۱ می‌تواند موفقیت بزرگی برای شیائومی باشد.

در بخش دیگری از این گزارش به عملکرد سامسونگ اشاره شده است. شرکت کره‌ای نزدیک به ۱۵٫۵ میلیون دستگاه گوشی هوشمند در سه‌ماهه پایانی سال ۲۰۲۰ راهی کشورهای اروپایی کرده است که نسبت به گذشته، ۱۲ درصد کاهش نشان می‌دهد. سامسونگ ۲۹ درصد بازار کشورهای اروپایی را در اختیار دارد. در سال ۲۰۲۰ این شرکت در کره جنوبی ۵۹٫۸ میلیون دستگاه گوشی هوشمند راهی بازار کرده است و ۳۲ درصد بازار کشور را در اختیار دارد.  سامسونگ سهم قابل‌توجهی از بازار کره جنوبی در اختیار دارد؛ اما ۱۲ درصد کمتر از قبل گوشی راهی این کشور کرده است.

عملکرد گلکسی اس ۲۰ در کشورهای اروپایی چشمگیر نبوده و از طرف دیگر، استقبال از گلکسی ای ۵۱ و گلکسی ای ۷۱ بسیار خوب بوده است.

عرضه آیفون ۱۲ در بیشتر کشورهای اروپایی موفق بوده و بهترین زمان عرضه در بین تمام گوشی‌های آیفون را داشته است. سهم بازار آیفون در سه‌ماهه پایانی سال ۲۰۲۰ نزدیک به ۳۰ درصد بود. از نظر عرضه گوشی، اپل با ۱۵٫۷ میلیون دستگاه بالاتر از سامسونگ قرار گرفته است. البته عرضه آیفون در مقایسه با قبل ۴ درصد کمتر شده است. آیفون ۱۱ و آیفون اس‌ای همچنان در کشورهای اروپایی محبوب هستند.

در کل سال ۲۰۲۰ اپل در جایگاه دوم و پشت سر سامسونگ قرار داشت. کوپرتینویی‌ها در سال ۲۰۲۰ نزدیک به ۴۱٫۳ میلیون دستگاه آیفون در کشورهای اروپایی عرضه کرده‌اند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شعبه آنلاین کسب و کار