soghatsara-200-150

خرید مستقیم سوغات شمال با بهترین قیمت و کیفیت


منافذ روی بینی دهانه فولیکول های مو های سطح پوست می باشند. در واقع این منافذ می توانند منجر به بد دیده شدن پوست شما شده و غدد چربی که در زیر آن ها وجود دارد می تواند مشکلات بسیار زیادی برایتان به همراه داشته باشد. در ادامه شما را با روش هایی آشنا می کنیم که می توانید با استفاده از آن ها به بستن منافذ بینی کمک کرده و این کار را تسریع کنید.

 

ترفند های بستن منافذ بینی

منافذی که روی پوست بینی هستند برای بدن لازم اند ولی برخی از آن ها در سایز های بسیار بزرگی نمایان می شوند. اگر شما هم از این منافذ روی بینی خود دارید و دوست دارید آن ها را هر چه سریع تر ببندید و از بین ببرید بهتر است با ما همراه شوید تال با روش هایی که بیان می کنیم بتوانید این کار را سریع تر انجام دهید.

استفاده از روش های درمان آکنه

معمولا محصولاتی که برای درمان آکنه ها به کار می روند می توانند برای بستن منافذ بینی مناسب باشند و در کوتاه ترین زمان ممکن می توانند این کار را انجام دهند. البته استفاده از روش های درمانی آکنه ها منجر به بهبود سلامت پوست شما می شود و می تواند آن را پاکسازی کرده و با لایه برداری درست و اصولی از پوست به روشن تر شدن پوست شما کمک خواهد کرد.  در محصولاتی که برای درمان آکنه به کار می رود مقداری آلفا هیدروکسی اسید و سالیسیلیک اسید وجود دارد و این مواد برای وست شما بسیار مفید می باشند. بهتر است قبل از انجام هر کاری با پزشک خود در این مورد مشورت کنید تا مشکلی برایتان ایجاد نشود.

کمک گرفتن از رتینول

رتینول یکی از بهترین موادی می باشد که می تواند به بسته شدن منافذ باز روی بینی شما کمک کرده و آن ها را در کوتاه ترین زمان ممکن از بین خواهد برد. جالب است بدانید که رتینول مشتق شده از ویتامین A می باشد و در صورتی که بتوانید به صورت منظم و اصولی از آن استفاده کنید قطعا می توانید بهره های بسیار زیادی از آن ببرید و پوست شما بسیار محکم و سفت خواهد شد. به طور کلی رتینول ها و رتینوئید ها در کاهش منفذ های باز پوست و کاهش تولید سبوم موثر می باشند و بر اساس تحقیقاتی که صورت گرفته است می توانند از مشکلاتی که اشعه های خورشیدی برای بدن ایجاد می کند پیشگیری خواهد کرد. در واقع این مواد می توانند با تحریک کردن کلاژن سازی در پوست از افتادگی صورت پیشگیری کرده و در نهایت منجر به جوان ماندن پوست خواهد شد.

درمان منافذ باز پوست

استفاده از ضد آفتاب ها

توصیه بسیاری از محققان این است که حتی در روز های برفی و روز هایی که هوا ابری می باشد نیز از ضد آفتاب ها استفاده کنید تا بتوانید جلوی آسیب هایی که فرابنفش به پوست وارد می کند را تا حدود بسیار زیادی بگیرید. در واقع استفاده از ضد آفتاب ها به پوست شما کمک می کند تا بتوانید  از بروز پیری پوست پیگیری کنید و این امر را به تاخیر بیندازید. اگر می خواهید منافذ باز پوستی خود را ببندید و از بروز مشکلات پوستی شدید پیشگیری کنید می توانید از ضد آفتاب های مناسب پوست استفاده کنید. افرادی که به طور منظم از این کرم ها استفاده می کنند بافت صورتشان بهبود می یابد.

استفاده از ابزار های خاص

کمک گرفتن از ابزار های خاص نیز یکی از روش هایی می باشد که شما می توانید از آن برای بستن منافذ باز روی بینی استفاده کنید. در نظر داشته باشید که این ابزار ها عملکرد بسیار زیادی بر روی منافذ باز دارند و شما می توانید با استفاده از آن ها سریعا این منافذ را از روی پوست خود بردارید. با این حال بسیاری از متخصصان از این که این روش ها را برای درمان به کار ببرید راضی نیستند و اعتقاد دارند که این روش ها آسیب های بسیاری به پوست و بافت های اطراف منافذ می رسانند.

استفاده از رتینول برای بستن منافذ پوست

استفاده از روش های خانگی

این روش ها به شما کمک می کند تا بتوانید در خانه و بدون کم ترین آسیب منفذ های باز پوستی را از بین برده و در نهایت بتوانید از تجمع باکتری ها در این منافذ پیشگیری کنید. در ادامه شما را با روش های خانگی برای بستن منافذ باز پوست آشنا خواهیم کرد.

پاک کردن

روزانه بهتر است صورت خود را پاک کنید.پاک کردن صورت باعث می شود تا آلودگی های ناشی از هوا از روی پوست رفته و سلول های مرده پوست شما از بین خواهد رفت و منافذ پوست شما مسدود خواهند شد. اگر از لوازم آرایشی هم استفاده نمی کنید باز هم ممکن است پوست شما آلودگی هایی را به خود بگیرد بنابراین به شما توصیه می کنیم حتما هر شب صورت خود را با استفاده از تونر و یا صابون و آب بشویید و بعد از آن حتما از مرطوب کننده ها استفاده کنید زیرا ممکن است پوست شما بیش از حد خشک شده و مشکلاتی را برایتان به همراه داشته باشد.

لایه برداری

اگر بتوانید با استفاده از اسکراب های خانگی هر هفته پوست خود را لایه برداری کنید می توانید سلول های مرده پوست را از روی پوست جمع کرده و منافذ پوست خود را به مرور از بین ببرید. نیاز به لایه برداری پوست برای افراد مختلف فرق می کند و هر فرد با توجه له نیاز هایی که دارد می تواند از این روش برای پاکسازی صورت خود و همچنین بستن منافذ بینی خود استفاده کند.

بستن منافذ بینی

مرطوب کردن

مرطوب کردن پوست یکی از روش هایی می باشد که باید بعد از هر بار شستشوی صورت آن را انجام دهید. بهتر است یک کرم متناسب با پوست خود پیدا کنید و هر بار که صورت خود را می شویید و یا آن را پاکسازی می کنید از این کرم استفاده کنید و از خشک شدن صورت خود پیشگیری کنید. اگر بتوانید صورت خود را مرطوب سازید می توانید از  باز شدن منفذ های جدید روی صورت پیشگیری کرده و منافذ قبلی را ببندید. در واقع زمانی که شما از مرطوب کننده ها استفاده می کنید از تحریک بیش از حد پوست پیشگیری کرده و مانع از تجمع باکتری ها در منافذ پوست خواهید شد.

تغییر عادت های آرایشی

اگر دوست دارید با کم ترین هزینه به بستن منافذ بینی کمک کنید بهتر است عادت های آرایشی خود را تغییر دهید. در نظر داشته باشید که استفاده از کرم پودر های بسیار قوی می تواند مشکلات بسیار زیادی برای پوست شما ایجاد کند بنابراین بهتر است علاوه بر این که مصرف این کرم ها را کاهش می دهید سعی کنید براش های آرایشی خود را هر چند وقت یک بار تمیز کنید. یادتان باشد که استفاده از لوازم آرایش دیگران می تواند مشکلات پوستی بسیار زیادی را به همراه داشته باشد بنابراین به شما توصیه می کنیم که این کار را انجام ندهید.

لایه برداری شیمیایی

یکی از اصلی ترین روش هایی که می تواند به بستن منافذ بینی کمک کند لایه برداری شیمیایی پوست می باشد. در واقع این کار زیر نظر یک متخصص انجام می شود و می توان گفت یکی از اصلی ترین روش های پاکسازی صورت به حساب می آید. در واقع استفاده از این روش با توجه به موادی که به کار می رود بسیار حساس می باشد و اگر فرد بی تجربه ای این کار را برایتان انجام دهد قطعا پوست شما آسیب خواهد دید.

روش های خانگی بستن منافذ باز پوست

دانستن علت ایجاد منافذ روی بینی

در برخی از موارد می توانید با دانستن اطلاعاتی در مورد یک مشکل در حل شدن آن کمک بسیار زیادی کنید. در نظر داشته باشید که عوامل و علل بسیار زیادی بر روی ایجاد این منفذ ها دخالت دارند و مهم ترین آن ها عبارت است از :

  • داشتن پوست چرب یکی از ساده ترین دلیل هایی می باشد که منافذ بینی را ایجاد می کنند زیرا پوست چرب توانایی تولید چربی بسیار بالایی دارد.
  • تعادل نداشتن هورمون ها در بدن دلیل دیگری است که می تواند منجر به ایجاد این منافذ بر روی پوست شود زیرا تعادل هورمونی برای سلامت پوست بسیار مفید است.
  • برخی از افراد به صورت ژنتیکی دارای منافذ باز و بزرگ تری روی پوست خود می باشند.
  • رژیم غذایی نا مناسب یکی دیگر از عوامل ایجاد کننده منافذ روی پوست می باشد.
  • معمولا افرادی که آکنه های بسیار زیادی روی پوست خود دارند بیش تر با این منافذ رو به رو هستند زیرا آکنه ها می توانند منجر به مسدود شدن فولیکول های پوستی شوند و این مسدود شدن با بزرگ تر شدن منافذ بینی در ارتباط می باشد.
  • گرما و رطوبت عوامل دیگری هستند که در باز شدن منافذ پوست تاثیرات بسیار زیادی دارند بنابراین افرادی که در دما های بسیار بالا زندگی می کنند و یا هوای محل زندگی آن ها شرجی می باشد دارای منافذ باز تر و بزرگ تری می باشند.
  • نداشتن مراقبت های مناسب پوستی و استفاده از لوازم آرایشی های نا مناسب می تواند منجر به تحریک شدید پوست و باز شدن منافذ آن ها شود.

منبع : آرگا

برچسب :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.