برای رفع زردی مو ابتدا باید دلایل آن را بدانید تا بتوانید به خوبی این کار را انجام دهید و رنگ مو های خود را تغییر دهید. در ادامه همه چیز را درباره این که چرا مو ها زرد می شود و چگونه می توان این زردی را از بین برد برایتان توضیح می دهیم.

دلایل مختلف زرد شدن مو ها

طزر شدن مو ها بعد از دکلره کردن امری بسیار طبیعی می باشد و خصوصا اگر از یک فرد مبتدی در این زمینه کمک بگیرید بیش تر رنگ زرد را در بین مو هایتان مشاهده می کنید. درادامه دلایلی که رنگ مو هایتان زرد می شود را بررسی خواهیم کرد.

نشناختن پایه رنگ ها

از اصلی ترین عللی که رنگ مو هایتان زرد می شود این است که پایه های رنگ را نمی شناسید و یا آگاهی کافی درباره آن ها ندارید. زمانی که مو هایتان را از رنگ تیره به روشن تغییر می دهید تناژ های مختلفی پیدا می کند و زمانی که مو هایتان روشن می شود و به پایه بلوند می رسد زرد شدن آن ها امری طبیعی است. بیش تر افرادی که مو هایشان به پایه ۸ و ۹ می رسد دارای توناژ زرد رنگ می شود.

استفاده از مواد نا مناسب

اگر از دکلره های نا مناسب استفاده کنید و آن را به شیوه غلط بر روی مو هایتان بزنید ممکن است رنگ مو های شما به پایه مناسب نرسد و آن طور که می خواهید از آب در نیاید. بهتر است زمانی که موهایتان به اندازه کافی روشن نمی شود و روی پایه های ۶ و ۷ گیر می کند کاملا مو هایتان را بشویید و بعد از خشک کردن یک بار دیگر دکلره کنید. بنابراین قبل از رنگ کردن مو هایتان حواستان به میزان پودری که می خرید باشد تا در زمان مصرف کم نیاید.

رفع زردی مو

عوامل شیمیایی

آب استخر، آب دریا و قرار گرفتن زیر نور خورشید به مدت زیاد می تواند رنگ موهایتان را تغییر دهد و توناژ زرد را در آن ها نمایان کند. بعد از رنگ کردن و دکلره کردن مو باید تا ۳ روز حمام نروید زیرا شامپو هایی که استفاده می کنید باعث از بین رفتن رنگ اصلی شده و موهایتان به راحتی تغییر رنگ می دهد.

روش رفع زردی مو

برای این که زرد شدن مو هایتان را از بین ببرید راه کار های بسیار زیادی وجود دارد که با استفاده از آن ها دیگر نیازی به نگرانی نیست و سریعا این مشکل شما از بین می رود. در ادامه تمامی راه حل های مناسب برای این کار را بیان می کنیم.

استفاده از دکلره های مناسب

پودر های دکلره دارای رنگ های مختلفی می باشد و هر رنگ برای حذف یک سری رنگ های مزاحم مانند نارنجی و زرد به کار می رود. برای این که زردی مو هایتان را از بین ببرید باید از دکلره هایی با رنگ بنفش استفاده کنید تا مو های شما بدون زردی و یا با زردی بسیار کم در آید. علاوه بر این ها کیفیت محصولی که انتخاب می کنید نیز اهمیت بسیار زیادی دارد بنابراین بهتر است از دکلره های با کیفیت استفاده کنید.

از بین بردن زردی مو

استفاده از اولاپلکس

این محصول علاوه بر محافظت از مو های شما در حین دکلره جلوی زرد شدن آن ها را نیز می گیرد ولی زمان دکلره شدن مو را بالا می برد. یادتان باشد که نوع یک و دو این محصول را باید با هم استفاده کنید که یکی از آن ها به همراه دکلره و دیگری به تنهایی به عنوان ماسک مو به کار می رود.

استفاده از اکسیدان های با کیفیت و مناسب

اکسیدان ها بر اساس نوعی که دارند استفاده های مختلفی از آن ها می شود. به عنوان مثال نباید از اکسیدان ۱۲ درصد برای روشن کردن و دکلره کردن مو ها استفاده کنید زیرا باعث شوک شدن مو هایتان می شود و مشکلات دیگری همچون زردی و نارنجی شدن مو ها را در پی دارد.

استفاده از واریاسیون مناسب

واریاسیون های نقره ای و بنفش می تواند زردی مو ها را کنترل کند بنابراین اگر مو هایتان بعد از دکلره زرد شده بود می توانید از این تکنیک برای از بین بردن این مشکل استفاده کنید. یادتان باشد که ار هر کدام از واریاسیون ها باید به اندازه یک نخود استفاده کنید و استفاده بیش از حد از آن ها منجر به رنگ های دیگری همچون ارغوانی و … می شود.

نکته :  یادتان باشد که برای استفاده از واریاسیون باید از اکسیدان ۶ درصد استفاده کنید تا مو هایتان آسیب نبیند و واریاسیون ها عملکرد بهتری داشته باشند.

واریاسیون برای رفع زردی

شامپو ضد زردی برای رفع زردی مو

آخرین روش پیشنهادی ما به شما استفاده از شامپو های سیلور یا شامپو بنفش می باشد. این کار کمک می کند تا زردی مو های شما گرفته شود و رنگ موهایتان زیبا تر و جذاب تر شود. این نوع شامپو ها در برند های مختلفی تولید می شود و باید بعد از شستن مواد دکلره از آن استفاده کنید. استفاده از این شامپو ها بسیار حساس می باد و تنها باید روی مو هایی که تازه دکلره شده است انجام شود و روی مو های رنگساژ شده نباید از شامپو ضد زردی استفاده کنید.

نکته : زرد شدن مو ها بعد از دکلره طبیعی می باشد و گاها ممکن است مو هایتان نارنجی شود و این بستگی به پایه اصلی مو هایتان دارد. بهتر است برای روشن کردن پایه مو هایتان از یک فرد حرفه ای و کاربلد کمک بگیرید تا آسیبی به مو هایتان نرسد و رنگ موهایتان مطابق مورد انتخابی باشد.

منبع : آرگا

برچسب :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *