soghatsara-200-150

خرید مستقیم سوغات شمال با بهترین قیمت و کیفیت


به طور کلی داشتن موهایی فوق العاده چندان ربطی به استفاده از شامپو و حالت دهنده های گران قیمت ندارد زیرا شما می توانید از راهکارهای خانگی و طبیعی برای خوش حالت شدن مو های خود استفاده کنید که این نکته های ساده و آسان برای اینکه موهای درخشان و جذابی داشته باشید موثرتر مواد شیمیایی خواهند بود.

آشنایی با چگونگی خوش حالت شدن مو ها

همانطور که می دانید داشتن موهای خوش حالت و پرپشت چیزی است که هرگز از مد نمی افتد و همیشه معیار زیبایی و جذابیت است. همچنین داشتن چنین موهایی برای افراد به ویژه بانوانی که موهای نازک و کم پشت دارند یک آرزوی تقریبا دست نیافتنی است و می تواند به قسمت هزینه های بیش از حد در سالن های زیبایی تمام شود. اما نیاز به نگرانی نیست زیرا ترفند های مختلفی برای مراقبت و آرایش موها وجود دارد که به داشتن موهای خوش حالت و زیبا در شما کمک خواهد کرد و شما بدون هزینه و زحمت اضافی می توانید از آن بهره مند شوید. در واقع این روزها که هوا بسیار گرم است و همانطور که می دانید وقتی هوا گرم می شود حالت دادن موها کمی مشکل تر شده و حتی گاهی کنترل آن ها از دست خارج خواهد شد. توجه داشته باشید که گرما و رطوبت هوا می تواند به شدت موهای شما را تهدید کنند البته اگر اهل استخر رفتن هم باشید کلر آب نیز می تواند به جنس موها آسیب برساند. با وجود اینکه متخصصان پوست و مو زیبایی هم توانند یکی از راهنمایان خوب در نشان دادن روش های مراقبت از مو باشند و تمام آن چیز هایی که نیاز دارید را به شما یاد بدهند اما برخی روش های خانگی و مراقبتی هم وجود دارند که می توانید با استفاده از آن ها به خوش حالت شدن مو های خود کمک نمایید.

روش های مختلف فرم دادن موها:

در واقع امروزه روش های مختلفی برای فرم دادن به موها رایج شده که در ادامه سعی داریم به بیان برخی از آن به صورت کاملو اصولی بپردازیم:

از محصولات مناسب استفاده کنید:

اگر دارای موهای نازکی هستید توصیه می شود که در استفاده از محصولات مراقبت مو دقت کافی داشته باشید. این برای نوع مو یک قانون کلی وجود دارد و آن استفاده خیلی کم از محصولات حالت دهنده است. برای زیبایی موهای خود تنها به یک موس حجم دهنده، یک شامپوی خشک و یک اسپری بافت دهنده احتیاج دارید. البته که از این محصولات هم باید به مقدار کم استفاده کنید چون استفاده از مقدار زیاد آن باعث سنگین شدن موها و حالت گرفتن آن ها در جهت جاذبه زمین خواهد شد.

به نوک موهای خود توجه داشته باشید:

اگر پساز کوتاه کردن موهایتان به نوک آن ها توجه کنید خواهید دید که موها ضخیم تر به نظر می رسند. در واقع پس از مدتی با رشد نامساوی تارهای مو، نوک موها نازک تر و کمتر می شود در حالی که تغییری در حجم موها صورت نگرفته است. بنابراین کوتاه کردن موها می تواند باعث شود که موهای شما حجیم تر به نظر بیایند و اگر می خواهید موهایی خوش حالت و پرپشت داشته باشید بهتر است هر ماه یک مرتبه یا هر شش هفته یک مرتبه یک الی دو سانتی متر از نوک موها خود را کوتاه نمایید.

روش های مختلف فرم دهی موها

یک مدل مناسب برای موی خود انتخاب نمایید:

با وجود اینکه موهای بلند زیبا و جذاب هستند اما یک مدل موی کوتاه و مناسب هم می تواند به همان اندازه شیک و جذاب باشد. چنانچه دارای موهای نازکی هستید که حجم قابل توجهی هم ندارند بهتر است مدل های کوتاه تر را برای موهای خود انتخاب نمایید. توجه داشته باشید هر چقدر مو کوتاه تر باشید ساقه مو قدرت بیشتری خواهد داشت و کمتر دچار آسیا خواهد شد.

شستشوی موها را به درستی انجام دهید:

متاسفانه داشتن موهای نازک به معنای چرب شدن سریع تر موها هم است و اگر دارای موهایی چرب هستید باید به دفعات بیشتری موهای خود را بشویید. البته این مقدار نباید از سه الی چهار مرتبه در هفته تجاوز نماید. شامپوهای کنترل کننده چربی کف سر که فاقد سولفات هم هستند و حالت حجم دهنده دارند بهترین انتخاب برای شما خواهند بود. توصیه می شود که استفاده از نرم کننده ها را فراموش کنید و آن را تنها روی نیمه پایینی مو استفاده کنید تا موها نرم و خوش حالت شوند.

موهای خود را پوش دهید:

همانطور که می دانید پوش دادن موها یکی از روش های قدیمی برای حجم دادن موهای نازک است که هنوز هم کارایی زیادی دارد چون این روش حجمی متعادل و طبیعی روی موهای شما به وجود می آورد و به زیبایی آن می افزاید. اما به خاطر داشته باشید که پوش دادن موها باعث گره خردن آن ها می شود و در دراز مدت می تواند باعث آسیب به مو شود. به همین خاطر توصیه می شود این کار را با فاصله و با برس مناسب انجام دهید تا موها آسیب کمتری ببینند.

چگونگی پوش دادن موها

فرق موها را به درستی جدا نمایید:

توجه داشته باشید جدا کردن فرق مو مهم ترین علتی است که باعث می شود موهای شما نازک و کم حجم به نظر بیایند چون جدا کردن فرق در یک جهت به صورت مکرر باعث می شود ریشه ها در همان جهت حالت گرفته و به کف سر بچسبند. همچنین عوض کردن مکرر فرق موها یکی از روش هایی خواهد بود که باعث می شود موهای شما حجیم تر و خوش حالت به نظر بیایند پس برای داشتن موهای خوش حالت حتما چند وقت یک بار این کار را انجام دهید.

از برس مناسب استفاده کنید:

بهتر است بدانید که هر نوع برسی مناسب نوعی خاص از مو است و اگر موهای نازک و کم حجمی دارید بهتر است از برس های نرم مویی برای برش کشیدن موهای خود استفاده نمایید. با وجود اینکه این برس ها قیمت بالایی دارند اما ارزش سرمایه گذاری کردن خواهند داشت چون علاوه بر افزایش دادن حجم موها درخششی زیبا به موهایتان خواهند داد.

موهایتان را فر کنید:

یکی از راهکارهای مفید برای خوش حالت شدن مو ها فر کردن آن ها است. البته برای انجام این کار روش های مختلفی وجود دارد اما روش هایی که بدون حرارت مستقیم این کار را انجام دهند آسیب کمتری به موها وارد می کنند و به همین خاطر کارشناسان آرایشی استفاده بیگودی را برای این کار توصیه می کنند. برای فر شدن موها می توانید یک دست بیگودی با سایز مناسب بر اساس سایز فری که می خواهید داشته باشید تهیه نمایید و موهای خود را با آن فر کنید.

روش های مراقبت از موها

از اکسسوری های مناسب مو استفاده نمایید:

توجه داشته باشید که اکسسوری های مو نیز می توانند نقش مهمی در داشتن موهای خوش حالت و حجیم ایفا کنند برای مثال اگر به جای یک لایه کش از دو یا سه لایه کش برای درست کردن مدل موی دم اسبی استفاده کنید دم اسبی شما زیباتر و خجیم تر به نظر خواهد آمد. همچنین روش های جدید برای دم اسبی کردن موها مانند دم اسبی دو بخشی می تواند به بلندتر و حجیم تر نشان دادن موها کمک کند.

منبع : آرگا

برچسب :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.