soghatsara-200-150

خرید مستقیم سوغات شمال با بهترین قیمت و کیفیت

[ad_1]

خرید بلیط هواپیما از سفرمارکت

در یکی دو دهه گذشته دو شرکت انویدیا و ای‌ام‌دی بازار کارت گرافیک را تحت سلطه خود داشتند و معدود کمپانی‌هایی که به رقابت با این دو غول دنیای فناوری برخواستند، محکوم به شکست بوده‌اند. اما همه کسانی که به دنیای کامپیوتر و بازی‌های ویدیویی علاقه‌مند هستند، می‌دانند که اینتل عزم خود را جزم کرده تا با سری جدید کارت‌های گرافیک خود موسوم به «آرک» (Arc) دو شرکت انویدیا و ای‌ام‌دی را به چالش کشیده و به رقیبی جدی برای آن‌ها تبدیل شود.

کمپانی اینتل در ادامه تبلیغات گسترده خود در خصوص کارت‌های گرافیک سری آرک، به تازگی جزئیات بیشتری از دو مدل A750 و A770 را منتشر کرده است که چندین ماه است که بحث در مورد آن‌ها بسیار داغ شده است. A750 و A770 که برای استفاده در رایانه‌های رومیزی یا دسکتاپ طراحی شده‌اند، عضوی از مجموعه کارت‌های گرافیک Arc 7 هستند که در حال حاضر به عنوان سری پرچمدار اینتل شناخته شده و بالاتر از مجموعه‌های Arc 5 و Arc 3 قرار می‌گیرد.

کارت‌های گرافیک دسکتاپ A750 و A770

A750 و A770 به ترتیب دارای 28 و 32 هسته Xe هستند. جهت یادآوری باید اشاره کنیم که هسته Xe را می‌توان معادل واحد محاسباتی در محصولات AMD دانست که شامل 16 موتور برداری 256 بیتی XVE برای وظایف شطرنجی‌سازی، 16 موتور 1024 بیتی XMX ماتریس برای وظایف یادگیری ماشینی و 192 مگابایت حافظه کش مشترک L1 و SLM است.

همانند AMD، اینتل هم تعداد هسته‌های Xe را با واحدهای ردیابی پرتو مطابقت داده و به ازای هر واحد ردیابی پرتو یک هسته Xe در نظر گرفته است. A750 دارای کلاک گرافیکی 2050 مگاهرتز و A770 دارای کلاک گرافیکی 2100 مگاهرتز است. همان‌طور که اینتل قبلاً توضیح داده است، “کلاک گرافیکی” میانگین سرعت کلاک معمولی است که می‌توانید در بازی‌ها انتظار داشته باشید و به هیچ وجه نشان دهنده حداکثر سرعت کلاک نیست.

کارت‌های گرافیک دسکتاپ A750 و A770

هر دو کارت گرافیک A750 و A770 در نسخه‌های استاندارد خود دارای 8 گیگابایت حافظه ویدیویی GDDR6 هستند، اما A770 می‌تواند با 16 گیگابایت حافظه نیز توسط شرکای تجاری اینتل تولید شود. باید اشاره کنیم کارتی که خود اینتل تولید خواهد کرد 16 گیگابایت حافظه خواهد داشت.

صحبت از کارت‌های گرافیک ساخت اینتل شد و باید اشاره کنیم که اینتل قصد دارد کارت‌های سفارشی خود را در بازار داشته باشد که توسط خود این شرکت طراحی شده‌اند اما تولید آن‌ها به کارخانجات شخص ثالث سپرده می‌شود. این مدل‌ها به عنوان مدل‌های نسخه محدود فروخته خواهند شد و در کنار کارت‌های تولیدی برندهای مختلف، در سراسر جهان در دسترس خواهند بود.

کارت‌های گرافیک دسکتاپ A750 و A770

اینتل هنوز هیچ اشاره‌ای به قیمت یا زمان عرضه کارت‌های گرافیک A750 و A770 نکرده است، اما به نظر می‌رسد چیزی به زمان عرضه نمانده چرا که این شرکت به شدت بر حجم بازاریابی و تبلیغات خود افزوده است. بنابراین، اصلاً تعجبی نخواهد داشت اگر شاهد عرضه این کارت‌ها در اواخر ماه سپتامبر یا اوایل اکتبر (مهر ماه) باشیم.

اخبار تکنولوژی

بلیط اتوبوس

تاکسی بین شهری

AD

بپوش رو

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شعبه آنلاین کسب و کار