soghatsara-200-150

خرید مستقیم سوغات شمال با بهترین قیمت و کیفیت


در ماه ژانویه بود که واتساپ شرایط و ضوابط جدید خود در زمینه سیاست حفظ حریم خصوصی را اعلام و کاربرانش را مجبور به موافقت با آن‌ها کرد. این افدام با واکنش گسترده‌ای روبرو شد و مردم این طور تلقی کردند که واتساپ محتوای چت‌هایشان را در اختیار فیسبوک قرار خواهد داد یا مواردی از این قبیل. این واکنش با اینکه کاملاً جدی بود اما تاحدودی هم عجیب و جالب به نظر می‌رسید چرا که خود کمپانی فیسبوک یک پیام‌رسان کاملاً مستقل هم دارد و کاربران هیچ نگرانی خاصی در مورد آن ندارند!

بیشتر بخوانید:

  • قرارداد ترکمانچای واتساپ پیش روی کاربران؛ حریم خصوصی یا عمومی؟!
  • آموزش حذف اکانت واتساپ در اندروید و آی او اس

به هر حال، کاربران واتساپ از تغییر سیاست‌های حفظ حریم خصوصی بسیار ناراضی هستند و بسیاری ترجیح داده‌اند تا به سمت پیام‌رسان‌های دیگری مانند تلگرام و سیگنال بروند. این واکنش گسترده و سیل کوچ کردن کاربران باعث شد تا واتساپ اعمال تغییرات را که قرار بود از 8 فوریه اجرایی شود (20 بهمن 99) به صورت موقت متوقف کرده و تا 15 مه (25 اردیبهشت 1400) به تعویق بیندازد.

اما سؤالی که ممکن است برای شما هم ایجاد شده باشد این است که اگر زمان مذکور به پایان برسد و با شرایط و ضوابط جدید موافقت نکنیم چه اتفاقی خواهد افتاد؟ امروز، واتساپ توضیحاتی را در این زمینه ارائه کرد. به گفته مسئولان این پیام رسان، اگر بعد از 15 مه شرایط جدید را رد کنید، برای چند هفته همچنان قادر به دریافت تماس و اعلان خواهید بود، اما نخواهید توانست پیام متنی ارسال کرده یا بخوانید.

واتساپ مشخص نکرده که اگر بعد از مدت دو هفته‌ای نیز همچنان با تغییرات موافقت نشود، چه اتفاقی می‌افتد. اما این پیام رسانی قانونی برای حذف حساب‌های کاربری بلااستفاده دارد (حساب‌هایی که 120 روز غیرفعال بمانند) و اگر با تغییرات جدید موافقت نکنید احتمالاً حساب شما راکد محسوب شده و در نهایت حذف خواهد شد.

برخلاف تصور عمومی، واتساپ سالهاست که برخی داده های خود را با فیسبوک به اشتراک می‌گذارد. در واقع، تنها مورد جدیدی که پس از بروزرسانی جنجالی این پیام رسان اضافه خواهد شد، به اشتراک گذاری داده‌های پرداخت و معاملات است تا به فیسبوک کمک کند تبلیغات خود را در سرویس‌های مختلف بهبود داده و هدفمندتر کند. از آنجا که معاملات و پرداخت از طریق واتساپ توسط بسیاری از کاربران اصلاً انجام نمی‌شود، به نظر نمی‌رسد مشکل خاصی هم برای آن‌ها ایجاد کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.