soghatsara-200-150

خرید مستقیم سوغات شمال با بهترین قیمت و کیفیت


قبل از اینکه نسخه نهایی اندروید 11 عرضه شود، یکی از قابلیت‌هایی زیاد در مورد آن صحبت می‌شد، امکان اجرای برخی کارها با دوبار ضربه زدن به پشت بدنه گوشی بود. البته، با وجود شواهد متعددی که در خصوص این ویژگی جدید وجود داشت در نهایت به اندروید 11 اضافه نشد و ظاهراً علت آن نیز بهینه نبود کافی برای تشخیص ضربه‌های تصادفی از موارد عمدی بوده است. حال، 9to5Google گزارش داده که این قابلیت پس از انجام تغییرات و اصلاحات بیشتر در اندروید 12 وجود خواهد داشت.

به گزارش 9to5Google، قابلیت دوبار ضربه زدن به پشت بدنه گوشی با اسم رمز Columbus (اشاره به فیلم Zombieland و شخصیتی به همین نام دارد) جانشین ویژگی Active Edge در گوشی‌های پیکسل خواهد شد که امکان اجرای برخی فرامین به واسطه فشردن لبه‌های گوشی را فراهم می‌کرد و در مدل‌های جدید پیکسل کنار گذاشته شده است.

نکته جالب توجه در مورد این قابلیت جدید اندروید 12 این است که امکان شخصی‌سازی نیز برای آن در نظر گرفته شده و از طریق بخش تنظیمات گوشی می‌توان کارکرد جسچر ضربه زدن به پشت بدنه را تغییر داد. این طور که گفته شده از این جسچر می‌توان برای انجام یکی از کارهای زیر استفاده کرد:

  • فعال کردن دستیار صوتی گوگل اسیستنت
  • گرفتن اسکرین شات
  • توقف یا ادامه دادن پخش موزیک و ویدیو
  • باز کردن نوار اعلان‌ها
  • مشاهده اپ‌های اخیر

استفاده از پنل پشتی گوشی برای انجام راحت‌تر برخی کارها در سیستم عامل اندروید می‌تواند یک ایده جذاب و کاربردی باشد، هر چند که هنوز مشخص نیست این قابلیت برای همه تولید کننده‌ها در دسترس قرار خواهد گرفت یا تنها مختص گوشی‌های سری پیکسل خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.