soghatsara-200-150

خرید مستقیم سوغات شمال با بهترین قیمت و کیفیت

[ad_1]

گروهی از کارکنان اسپیس ایکس در نامه‌ای سرگشاده از رفتارهای ایلان ماسک انتقاد کرده و گفته‌اند آنچه ایلان ماسک از خود بروز می‌دهد منعکس‌کننده‌ی ارزش‌های آن‌ها نیست.

ورج می‌نویسد نامه‌ای سرگشاده در انتقاد از ایلان ماسک، مدیرعامل اسپیس ایکس، باعث شده بین کارمندان این شرکت بحث‌هایی شکل بگیرد. کارکنان اسپیس ایکس به حمایت از این نامه به‌‌صورت علنی یا ناشناس ترغیب شده‌اند. ظاهراً قرار است نسخه‌‌ای از این نامه با امضاء کارکنان اسپیس ایکس به گوئین شات‌ول، رئیس شرکت، تحویل داده شود.

نامه‌ی مورد اشاره اعلام می‌کند اقدامات ایلان ماسک و اتهامات اخیر مبنی‌بر سوءرفتار جنسی او باعث شده است اعتبار اسپیس ایکس خدشه‌دار شود. گفته می‌شود بسیاری از کارکنان اسپیس ایکس صرف‌نظر از جنسیت، قومیت و جایگاهشان در شرکت به نوشته شدن این نامه کمک کرده‌اند و منتقد رفتارهای ایلان ماسک هستند.

نام نویسنده‌های این نامه به‌طور مشخص اعلام نشده است. کارکنانی که نامه را در سیستم چت داخلی اسپیس ایکس منتشر کرده‌اند حاضر به ارائه‌ی جزئیات بیشتر به خبرگزاری‌ها نشده‌اند.

در بخشی از نامه گفته می‌شود رفتارهای ایلان ماسک در محافل عمومی به‌طور مکرر موجب آشفتگی و شرمساری کارکنان SpaceX شده و این موضوع بسیار نگران‌کننده است؛ چون ایلان ماسک در نقش مدیرعامل و برجسته‌ترین سخنگو، به‌عنوان چهره‌ی اصلی شرکت شناخته می‌شود و هر توییتی که ماسک می‌نویسد عملاً بیانیه‌ای مطبوعاتی است.

در ادامه‌ی نامه می‌خوانیم: «مهم است که به تیم‌ها و نیروهای بااستعدادمان اعلام کنیم پیام‌های ایلان ماسک منعکس‌کننده‌ی کار ما، مأموریت ما یا ارزش‌های ما نیست.»

ایلان ماسک در چند وقت اخیر با حواشی فراوانی دست‌و‌پنجه نرم کرده و حضور او در توییتر بارها خبرساز شده است. مدیرعامل اسپیس ایکس که اکنون ثروتمندترین فرد دنیا محسوب می‌شود ماه گذشته تصویری از بیل گیتس را در کنار ایموجی یک مردِ باردار قرار داد و با متنی شرم‌آور توییت کرد تا با این کار بنیان‌گذار مایکروسافت را به تمسخر بگیرد. ایلان ماسک سال گذشته نیز یکی از شرکت‌های فضایی تحت مدیریت جف بیزوس را مسخره کرده بود. ماسک اکنون در حال پیش‌برد قرارداد خبرساز تصاحب توییتر است.

نامه‌ی سرگشاده‌ روز گذشته در یکی از کانال‌های مایکروسافت تیمز شرکت اسپیس ایکس که بیش از ۲٬۶۰۰ نفر از کارکنان شرکت در آن عضو هستند منتشر شده است. این نامه می‌گوید اسپیس ایکس به خط مشی خود در زمینه‌ی ایجاد محیطی امن برای کارکنان عمل نمی‌کند.

در بخشی از نامه راهکارهایی نیز ارائه شده است. نویسندگان نامه می‌گویند اسپیس ایکس باید رفتارهای آسیب‌زننده‌ی ایلان ماسک در توییتر را به‌صورت علنی محکوم یا اینکه تمامی مدیران شرکت را به‌صورت یکسان بازخواست کند. فعلاً مشخص نیست که چند نفر از کارکنان اسپیس ایکس نامه را امضا کرده‌اند، بااین‌حال از کارکنان خواسته شده ازطریق پر کردن فرم‌های یک نظرسنجی یا اسکن کردن کد QR حمایت خود را اعلام کنند.

ورج با بررسی دو اسکرین‌شات که توسط افراد ناشناس ارائه شده‌اند می‌نویسد پست مربوط به نامه‌ی سرگشاده در کانال مایکروسافت تیمز شرکت اسپیس ایکس بیش از ۱۰۰ کامنت دریافت کرده و اکثر افرادی که کامنت نوشته‌اند با کلیات نامه موافق‌اند. برخی از کارکنان در کامنت‌ها گفته‌اند که رفتارهای ایلان ماسک مایه‌ی شرم‌ساری آن‌ها است. برخی دیگر از کارکنان گفته‌اند که امیدوار هستند اسپیس ایکس به‌شکلی مطلوب‌تر روی رفتار مدیران شرکت نظارت و شکایت‌های مربوط به آزار و اذیت جنسی را پیگیری کند.

نامه‌ی سرگشاده در حالی نوشته می‌شود که حدوداً یک ماه پیش خبرگزاری معتبر اینسایدر مدعی شد اسپیس ایکس به یکی از خدمه‌های پرواز ۲۵۰٬۰۰۰ دلار حق‌السکوت پرداخت کرده تا چیزی از سوءرفتار جنسی ایلان ماسک به زبان نیاورد. گفته می‌شود ماسک در یکی از پروازهای خصوصی اسپیس ایکس درخواستی نامتعارف از خدمه‌ی پرواز داشته و به‌صورت غیرمستقیم گفته در ازای برقراری رابطه‌ی جنسی برای او یک اسب می‌خرد.

ایلان ماسک ادعای سوءرفتار جنسی را تکذیب کرد و گفت این داستان بخش‌های ناگفته‌ی زیادی دارد. پس از انتشار این گزارش، گوئین شات‌ول ایمیلی برای کارکنان شرکت ارسال کرد تا از ایلان ماسک دفاع کند. او در ایمیل خود مشخصاً گفت عقیده دارد که اتهامات به ایلان ماسک دروغ است.

کارکنان اسپیس ایکس تاکنون بارها نسبت‌ به آزار و اذیت جنسی در این شرکت اعتراض کرده‌اند. شماری از کارکنان اسپیس ایکس که هویت ناشناس دارند در گفت‌و‌گو با ورج مدعی شده‌اند این شرکت شکایت‌های مربوط به آزار و اذیت جنسی را به‌خوبی پیگیری نمی‌کند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شعبه آنلاین کسب و کار