soghatsara-200-150

خرید مستقیم سوغات شمال با بهترین قیمت و کیفیت

[ad_1]

یکی از ابزار هایی که برای زیبایی و خشک کردن موها استفاده می شود سشوار است. بهتر است از این وسیله در مواقع ضروری استفاده کنید زیرا استفاده بیش از اندازه آن باعث آسیب رسیدن به  ریشه و پیاز مو شما خواهد شد. سوار کشیدن نیز اصول هایی دارد که در صورت رعایت نکردن آن ها ممکن است مو های شما بد حالت، شکننده و وز شوند و هم چنین سلامت مو را در خطر خواهد انداخت. در ادامه با اصول سشوار کشیدن مو آشنا شوید.

اصول سشوار کشیدن مو

در این قسمت به چند اصول کاربردی برای سشوار کشیدن اشاره خواهیم کرد. با رعایت کردن آن ها می توانید هم از ریشه مو های خود محافظت کرده و هم موی خود را به زیبایی فرم دهید.

حفاظت مو در برابر حرارت سشوار: دقت کنید برای سلامت موی خود و جلوگیری از آسیب مو در برابر حرارت، قبل از سشوار کشیدن، از کرم و اسپری های محافظت کننده استفاده کنید. این مواد با ایجاد کردن مانعی بین سشوار و مو آسیب دیدگی را به کم ترین حد خواهد رساند.

تنظیم کردن درجه سشوار: سشوار را طوری تنظیم کنید که  روی باد گرم باشد تا موهایتان براق شود. اگر باد سشوار سرد باشد، ژل ، روغن و یا هر موادی که برای فرم دادن روی مو های خود مالیده اید، به طور یکنواخت روی موهای شما پخش نمی شود.

حجم دادن به موها: برای حجیم شدن موها باید موها را در عکس جهت رویش سشوار بکشید. برای حجم دادن، بخش کوچکی از مو ها را جدا کنید. سپس آن را دور برس مخصوص سشوار بپیچانید. حال خلاف جهت ریشه مو برس را کشیده و سشوار را هم زمان روی موهای خود بگیرید تا حجیم شوند.

نحوه صحیح سشوار کشیدن مو

برس مناسب برای کشیدن سشوار: برسی برای خشک کردن مو مناسب است که بزرگ و گرد باشد. استفاده از برس برای فرم دادن و خشک کردن مو ها وقت کمی را صرف می کند و به خوبی به موی شما حجم و حالت خواهد داد. هم چنین برای مرتب کردن چتری های خود می توانید از برس های کم حجم تر کمک بگیرید.

حرکت دادن سشوار: در ابتدا موهای خود را چند دسته تقسیم کرده و جدا کنید. حالا یک قسمت از موها را دور برس بپیچید. در ادامه سشوار را روی آن ها گرفته و به آرامی برس را به سمت پایین بکشید تا مو ها باز شوند. دقت کنید که هنگام سشوار کشیدن آن را همیشه روی مو های خود حرکت داده و یک جا ثابت نگه ندارید. زیرا متمرکز نگه داشتن سشوار به مو آسیب هایی خواهد رساند.

چند نکته دیگر در مورد اصول سشوار کشیدن مو:

  • دقت کنید هنگام سشوار کردن مو های شما باید حالت نیمه خشک یا مرطوب داشته باشد. سشوار روی موهای خشک باعث ایجاد وز خواهد شد. اگر موهای شما کاملا خیس باشد نیز نمی توان به آن ها حالت داد.
  • برای آسیب دیدن کم تر مو توصیه می شود که سر مربوط به پخش حرارت و پخش کننده باد را همیشه وصل کنید.
  • توجه داشته باشید که کشیدن سشوار بعد از رنگ مو، دکلره و مش اشتباه است. درست است که کشیدن سشوار بعد از رنگ مو باعث زیبایی و براق شدن مو ها خواهد شد، ولی در دراز مدت باعث ایجاد مشکلاتی خواهد شد. شما وقتی مو های خود را رنگ می کنید آن ها آسیب پذیر تر و شکننده تر خواهند شد. پس سعی کنید فقط در موارد ضروری از سشوار استفاده کنید.

سشوار کشیدن مو

  • برای جلوگیری از سوختن ساقه های موی خود توسط باد سشوار، باید پس از سشوار کردن هر بخش از مو ها چند ثانیه مهلت دهید تا مو خنک شده و سپس مجددا کار را ادامه داده و تکرار کنید.
  • دقت داشته باشید که فاصله سشوار از مو حدود ۳۰ سانتی متر باشد تا از آسیب های احتمالی جلوگیری شود.

همچنین می توانید برای مشاهده نحوه  صاف کردن مو با سشوار کلیک کنید.

منبع : آرگا

برچسب :

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شعبه آنلاین کسب و کار