soghatsara-200-150

خرید مستقیم سوغات شمال با بهترین قیمت و کیفیت


اغلب افراد تصور می کنند که خشک کردن موها کار ساده ای می باشد ولی این تصور نادرست است و اگر موها بدرستی خشک نشوند گره می خورند و در هم ریخته به نظر می رسند از این رو بهتر است شما با اصول خشک کردن مو های کوتاه و بلند آشنا شوید.

اصول خشک کردن مو با روش های مختلف

برای خشک نمودن موها روش های مختلفی وجود دارد و شما می توانید به کمک حوله و سشوار و … موهای فر یا صاف خود را خشک نمایید. در ادامه با اصول خشک کردن مو فر و بافت و صاف در خدمت شما عزیزان خواهیم بود که امیدواریم از مطالعه این مطلب نهایت بهره را ببرید.

روش اول : خشک نمودن موی سر با حوله

۱. موهایتان را به کمک حوله میکرو فیبر یا تیشرت تمیز قدیمی می توانید خشک کنید زیرا تیشرت و حوله های میکرو فیبر برای خشک نمودن موی نرم و ملایم مناسب هستند و این حوله ها موی سر را به یکدیگر نمی چسبانند و علاوه بر این پاره نمی شوند. حوله ها و تیشرت های میکرو فیبر همچنین باعث کمتر وز شدن موها می شوند.

۲. توجه داشته باشید که خشک کردن مو با هوا ضرر کمتری را نسبت به خشک نمودن مو با سشوار دارد و بعد از اینکه ۵۰ درصد موها را به کمک حوله خشک کردید از شانه ای دندان پهن استفاده نمایید و موهایتان را شانه بزنید. توجه داشته باشید که قبل از خشک کردن موها می توانید آن ها را به هر فرم و حالتی که تمایل دارید درآورید.

۳. بعد از اینکه موها مقداری خشک شدند می توانید مقداری ژل یا هر نوع حالت دهنده ای را به آن ها بزنید تا خشکی و وز بودن موها از بین بروند.

اصول خشک کردن مو

۴. اگر موهای شما فر یا بافت دار می باشد بهتر است موهایتان را شانه نزنید زیرا این کار باعث می شود تا فرم موهای شما از بین برود.

۵. اگر موهایی صاف دارید می توانید بعد از اینکه موها مقداری خشک شدند به کمک بیگودی به آن ها حجم بدهید سپس روی موهایتان اسپری بزنید و چند دقیقه صبر نمایید و بیگودی ها را درآورید.

روش های مختلف برای خشک کردن موی سر

روش دوم : خشک نمودن موی فر با سشوار

اصول خشک کردن موی فر با خشک نمودن موی صاف متفاوت می باشد و علاوه بر این موی فر نیاز به مراقبت خاصی دارد و بهتر است شما قبل از هر چیز وسایل مورد نیاز را آماده کنید سپس موهایتان را خشک نمایید.

اصول خشک کردن مو فر

وسایل مورد نیاز

 • سشوار
 • شانه دندانه پهن
 • نرم کننده
 • ژل مو
 • سرم یا روغن مو

مراحل خشک کردن موها

۱.ابتدا موهایتان را شانه بزنید تا گره موها از بین بروند. برای شانه کردن موها از انتهای آن ها شروع نمایید و به آرامی شانه را تا ریشه موها ببرید.

۲.مقدار نرم کننده روی موهایتان بزنید.

۳. در زمان خشک نمودن موها مقداری ژل روی آن ها بزنید سپس ژل را به کمک انگشت یا شانه روی موهایتان پخش نمایید.

۴. پخش کننده جریان هوا را به سشوار نصب نمایید این کار باعث می شود تا گرما روی موها پخش شود و علاوه بر این فر موها به کمک این روش حفظ می شود.

اصول خشک کردن مو فر

۵. سشوار را روی گرمای کم یا متوسط قرار بدهید و موهایتان را از قسمت ریشه خشک نمایید و اگر سشوار شما تنظیم سرعت دارد می توانید سشوار را روی سرعت متوسط تنظیم نمایید. توجه داشته باشید که بهتر است قسمت انتهایی موی خود را خشک نکنید زیرا هر چقدر انتهای مو گرمای کمتری بگیرد بهتر است.

۶. بعد از خشک کردن موها مقداری روغن یا سرم روی موهایتان بزنید سپس روغن یا سرم را به کمک شانه یا انگشتان روی موهای خود پخش نمایید. اگر به موهایتان ژل زده اید و موهای شما حالت و فرم خوبی ندارند می توانید به کمک انگشت به موها فرم بدهید.

آموزش خشک کردن موها

روش سوم : خشک کردن موها به کمک شوک دادن به آن ها

موهای فر یا بافت دار جذاب هستند ولی آسیب پذیر و ظریف نیز می باشند و اگر موهای شما فر است برای خشک کردن آن ها باید تکنیک هایی را رعایت کنید تا موهایتان در برابر گرمای سشوار محافظت شوند.

اصول خشک نمودن مو ها

وسایل مورد نیاز

 • سشوار
 • شانه با دندانه پهن
 • اسپری محافظت از گرمای مو
 • موس
 • روغن مو یا سرم مو
 • برس سرامیکی گرد

مراحل خشک کردن موی سر

۱.موهایتان را شانه بزنید و اگر موهای شما بدون گره می باشند می توانید آن ها را مستقیما به سمت پایین شانه بزنید.

۲. محصولات مو را در حالی که موها خیس هستند روی موهای خود بزنید. اگر تمایل دارید موهایتان حجم داشته باشند از موس یا فوم استفاده نمایید و اگر تمایل دارید موهای خود را صاف کنید از روغن مو استفاده نمایید.

۳. قبل از اینکه از سشوار استفاده نمایید اجازه دهید تا موها کمی خشک شوند.

۴. به موهایتان اسپری محافظت از مو بزنید.

۵. سشوار را روی گرمای متوسط یا کم تنظیم نمایید سپس سشوار را حداقل ۱۵ سانت از موهایتان دور نمایید و موهای خود را خشک کنید. توجه داشته باشید که بهتر است خشک کردن موها را از قسمت پشت سر خود شروع نمایید و برای صاف کردن موهایتان می توانید از برس گرد سرامیکی استفاده نمایید و موها را از ریشه تا انتهای آن ها شانه بزنید.

نحوه خشک کردن موها

روش چهارم : خشک کردن موی صاف به کمک سشوار

اغلب افراد دارای موهای صاف و لخت هستند و اگر موهای شما نیز صاف می باشد بهتر است برای جلوگیری از آسیب رسیدن به موها نکاتی را رعایت کنید.

وسایل مورد نیاز

 • پخش کننده جریان هوا
 • سشوار
 • برس موی گرد
 • موس
 • روغن
 • اسپری مو

مراحل خشک کردن موها

۱.ابتدا موهایتان را به کمک حوله خشک نمایید.

۲. اگر تمایل دارید به حجم موهای خود بیفزایید بهتر است از موس یا روغن استفاده نمایید.

۳. برای خشک کردن موی صاف سشوار را روی درجه حرارت متوسط تنظیم نمایید و اگر سشوار تان تنظیم حرارت دارد از سرعت بالا استفاده نمایید. توجه داشته باشید که به کمک سشوار باید ۸۰ درصد موها خشک شوند سپس سشوار را خاموش کنید.

۴. برای خشک کردن موها آن ها را به صورت لایه لایه تقسیم کنید و لایه بالایی موها را به صورت دم اسبی جمع نمایید و لایه های زیرین را خشک کنید و موهای قسمت زیرین را به کمک برس صاف تر کنید و بعد از خشک کردن لایه زیرین موها آن ها را باز کنید.

۵. اگر تمایل دارید موها صاف باشند می توانید آن ها را شانه بزنید و اگر تمایل دارید موها حالت دار باشند باید آن ها را بپیچانید.

۶. گیره موهایتان را بردارید و لایه بالایی موهای خود را باز کنید سپس موها را خشک نمایید. در زمان خشک کردن موها برس را روی موها بکشید سپس سشوار را به سمت پایین قرار بدهید و اگر می خواهید موهایتان حجم بیشتری را بگیرند می توانید سشوار را به سمت بالا بگیرید.

آموزش خشک کردن مو

نکات طلایی برای خشک کردن موها

 • برای اینکه انتهای موها مقداری فر داشته باشند باید برس مو را از قسمت زیرین موهای خود بکشید سپس برس را بچرخانید تا انتهای موی شما پیچیده شوند. توجه داشته باشید که بهتر است ابتدا سشوار را روی گرمای متوسط قرار بدهید سپس آن را روی دمای سرد تنظیم کنید زیرا هوای سرد به تنظیم حالت موهای شما کمک زیادی می کند.
 • در زمان خشک کردن موها آن ها را به سمت پایین شانه بزنید و سشوار را هم به سمت پایین بگیرید.
 • توجه داشته باشید که حرارت دادن موها روشی ساده برای خشک کردن آن ها می باشد ولی باید احتیاط داشته باشید تا به موهای شما صدمه ای وارد نشود.

بررسی اشتباهات رایج در زمان خشک کردن موها

۱.شانه زدن موی خیس و باز کردن گره موها زمانی که خیس می باشند.

۲. شانه زدن موی خیس به کمک شانه یا برس نامناسب

۳. محکم شانه زدن موها

۴. محکم بستن موها و استفاده از کش زمانی که موهای شما خیس می باشد.

۵. خشک کردن موها با سشوار زمانی که به صورت کامل خیس هستند.

اصول خشک کردن مو صاف و فر و بافت

در این مطلب اصول خشک کردن مو ها را در اختیار شما همراهان عزیز و همیشگی قرار دادیم که امیدواریم از مطالعه این مطلب نهایت بهره را برده باشید و مورد توجه تان قرار گرفته باشد.

منبع : آرگا

برچسب :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.