soghatsara-200-150

خرید مستقیم سوغات شمال با بهترین قیمت و کیفیت

[ad_1]

پاکسازی صورت نقش مهمی در شادابی و سلامت پوست افراد خواهد داشت. این کار اصول بسیار زیادی دارد. یکی از مهم ترین اصول برای پاکسازی پوست بخور صورت می باشد. بخور دادن به پوست فواید بسیار زیادی دارد. افزایش گردش خون، پاک کنندگی، از بین بردن سلول ها مرده و بازسازی سلول های پوستی از مهم ترین مزیت های استفاده از این شیوه می باشند. اما چگونه صورت خودمان را بخور دهیم، تا شادب تر شود؟ در ادامه این مقاله در این باره توضیح می دهیم.

اصول بخور صورت

بررسی اصول بخور صورت:

برای اینکه از خواص مفید و سازنده این شیوه پاکسازی برای پوست استفاده نمایید، باید از شیوه های درست و اصولی تر استفاده نمایید. این شیوه خانگی بسیار کم هزینه بوده و بدون اینکه نیاز  به هزینه زیاد داشته باشید، می توانید پوستی شاداب تر داشته باشید. برای استفاده از این شیوه می توانید راهکارهای زیادی را به کار بگیرید. شما در لینک می توانید با خواص پاکسازی پوست با بخور نیز بیشتر آشنا شوید.

 اصول بخور پوست

بخور دادن با استفاده از کاسه:

در این شیوه به راحتی می توانید پوست خودتان را بخور دهید. در زمان بخور دادن حفظ آرامش و ریلکس بودن تاثیر زیادی بر روی پوست خواهد داشت. در این شیوه تمام عوامل مزاحم را حذف کنید. بهتر است، موهای خود را جمع کنید، و حوله ای در دم دستتان قرار دهید. پیش از بخور پوست خود را بشویید. در ظرفی مقداری آب را بجوشانید، و در زمان جوشیدن آب گیاهی دلخواه مانند بابونه به آن اضافه کنید. در این مرحله زیر شعله را کم کنید، و صورت خود را روی بخار آبجوش بگیرید، و با حوله ای اطراف صورت را بچوشانید.

بخور پوست در خانه

بخور با دستگاه بخور:

دستگاه را به برق متصل کنید، و روی میزی قرار دهید. درون دستگاه مقداری گلاب یا گیاه بریزید، و خودتان را روی بخار دستگاه بگیرید. این کار را به مدت نیم ساعت انجام دهید. مدت زمان این کار به شما بستگی دارد، اما هر چه بیشتر بخور به صورت بخورد، موجب شادابی و لایه برداری آن می شود.

بخور اصولی صورت

بخور را با چه موادی انجام دهیم؟

انتخاب ماده ای که با آن می خواهید بخور صورت را انجام دهید، اهمیت زیادی دارد. به عنوان مثال بخور با استفاده از شیر می تواند موجب لطیفی پوست و بالا بردن سطح چربی آن شود. برخی می گیوند، آیا نوع آب مصرفی نیز تاثیر دارد؟ خیر فرقی ندارد، که آب شیر استفاده کنید، یا آب مقطر در هر دو صورت خواص بخور را به پوست خود منتقل می کنید. جالب است بدانید، استفاده از بخور چای نیز بسیار کاربردی می باشد.

شما همچنین می توانید از انواع گیاهان دارویی نیز استفاده کنید گیاهانی همچون بابونه، اسطوخودوس، شمعدانی و پرتقال تاثیرات بسزایی بر روی پوست خواهند داشت. شما در لینک می توانید با خواص بخور اکالیپتوس نیز آشنا شوید. این گیاه نیز بسیار پر خاصیت بوده و نه تنها برای پاکسازی پوست از آن استفاده می کنند، بلکه برای آرامش اعصاب نیز بسیار کاربردی می باشد.توجه داشته باشید، در زمان بخور دادن حرارت باید کم باشد، تا به پوست آسیبی وارد نشود. این مورد از اصول بخور صورت می باشد.

منبع : آرگا

برچسب :

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شعبه آنلاین کسب و کار