soghatsara-200-150

خرید مستقیم سوغات شمال با بهترین قیمت و کیفیت

[ad_1]

قطعا اصول لباس پوشیدن بسیار مهم است اگر شما نتوانید به راحتی لباس ها را  با هم ست کنید حتی اگر گرانترین لباس ها هم باشد شاید زیاد جذاب و زیبا به نظر نرسید ما در این مطلب از پرشین وی قصد داریم شما را با اشتباهات دنیای مد و لباس آشنا کنیم

اشتباهات دنیای مد

معمولا در این قسمت ما شما را با کارهایی آشنا می کنیم تا با انجام آنها بتوانید تیپ زیبایی بدست آورید. اما هر چند وقت یکبار بد نسیت که این روند را متوقف کنیم و چیزهای دیگری را هم به شما آموزش دهیم.در این قسمت می خواهیم کارهایی را به شما آموزش دهیم که باید از انجام دادن آنها خودداری کنید، همچنین راه اجتناب از آنها را نیز به شما یاد می دهیم.
۱ – رنگ بیش از حد: استفاده از رنگ های زیاد باعث می شود که توجه دیگران نسبت به شما جلب شود البته نه توجهی که منجر به قرار ملاقات شود.
سعی کنید در لباس هایتان بیش از ۳ رنگ استفاده نکنید و تا آنجا که می توانید پوشش خود را ساده نگه دارید.سعی کنید از مکمل های رنگی استفاده کنید. رنگهایی که متضاد یکدیگر هستند تکمیل کننده هم نیز باشند ( مثلا بنفش و زرد یا آبی و نارنجی ) رنگ هایی که به هم نزدیک می باشند به نام رنگ های “هم خانواده” شناخته می شوند. ( مثل زرد و نارنجی ) زمانی که می خواهید لباس بپوشید باید سعی کنید که از رنگ های متضاد و یا رنگ های هم خانواده استفاده کنید.اگر لباس هایتان روشن هستند باید کفش هایتان نیز روشن باشند ولی اگر لباس های تیره بر تن می کنید کفش شما نیز باید تیره باشد.
اشتباهات دنیای مد

اشتباهات دنیای مد

۲ – طرح بیش از اندازه: برای ست کردن رنگ و طرح پارچه باید از لباس هایی استفاده کنید که بیش از ۳ طرح نداشته باشند. بهتر است لباس شما دارای یک یا دو طرح متنوع تک رنگ باشد.البته پیشنهاد ما این است که از لباس هایی استفاده کنید که تنها دارای یک طرح معین می باشند ( مثلا دارای گل های ساده سفید رنگ باشند و یا در پشت آنها مارک کوچکی باشد ) و همیشه همان را بر تن کنید.

اشتباهات دنیای مد و لباس

۳ – پارچه اضافی: برخی از افراد تصور می کنند که هر پارچه مختص طبقه خاصی از افراد اجتماع است. معمولا ابریشم از کتان رسمی تر است. و پارچه لینن نیز از دور داد می زند که با مخمل متفاوت است! چرم هم همیشه خیلی مردانه تر از فاستونی است.برای اینکه در میان این همه پارچه های مختلف به دام نیفتید می توانید لباس های تابستانی و زمستانی خود را از هم جدا کنید. لباس های زمستانی معمولا کلفت تر، سنگین تر و زبر تر هستند. پارچه های تابستانی نیز از الیاف طبیعی درست شده و بسیار نازک و خنک هستند. آنها را از هم دور نگه دارید تا دچار اشتباه نشوید.
۴ – لباس های لکه دار: بهتر است از لباس های لکه دار پیش از اینکه روی آب را به خود ببینند در زیر سایر لباس ها استفاده کنید.بهتر است هر روز زمانی را به این کار اختصاص دهید که لباس های خود را برای وجود لکه وارسی کنید. به علاوه زمانی که آنها را شستید باز هم نگاه دوباره ای داشته باشید تا مبادا لکه ای از چشم شما دور نمانده باشد.
اشتباهات دنیای مد

اشتباهات دنیای مد

۵ – لباس فصل دیگری را پوشیدن: اگر شما در جایی زندگی می کنید که دارای آب و هوای گرم است، خوش شانس هستید. لباس های شما باید مختص یک فصل ( بهار / تابستان ) باشد.اما اگر مانند بسیاری از افراد در جایی زندگی می کنید که دارای آب و هوای متنوعی است باید در کمد لباس های خود جایی را برای ذخیره لباس هایی که به درد فصل حاضر نمی خورند باز کنید. همانطور که از قدیم گفته اند “از دل برود هر آنچه از دیده برفت.” هر چه که آن پیراهن های لینن را از کت های پشمی دور تر نگه دارید خیلی کمتر اتفاق می افتد که آنها را به طور اتفاقی با هم ست کنید.

اشتباهات دنیای مد که باید بدانید

۶ – شلوارهای خیلی بلند یا خیلی کوتاه: حتی اگر از سایز خودتان مطمین هستید اما باز هم شلوارهایتان را پیش از خرید یکبار پرو کنید. سایز لباس هایی که دارای مارک های متفاوتی می باشند مختلف است.و همیشه این قوانین را نیز به خاطر داشته باشید: شلوارهای ارتشی و پارچه ای باید تا بالای پاشنه کفش شما بیایند. شلوارهای جین می توانند تا انتهای پاشنه کفش نیز کشیده شوند.
قد هر شلواری که بیش از این اندازه باشد برای شما بلند است.زمانی که راه می روید شلوار شما نباید آنقدر کوتاه باشد که جوراب هایتان از زیر آن معلوم شود. زمانی که می نشینید شلوار شما نباید بیش از چند سانت به بالای جورابتان رود.
اشتباهات دنیای مد

اشتباهات دنیای مد

۷ – شلوارهایی که بالا می ایستند: اگر شما دارای کمر باریکی هستید ( پاهای بلند اما کمر کوچکی دارید ) از شلوارهای جین و ارتشی استفاده کنید که جیب آن در جلو قرار داشته باشد و نه در طرفین. یک حقه دیگری که در این جا می توانید به کار ببرید این است که شلواری خریداری کنید که بزرگتر از سایز شما باشد. این کار باعث می شود که اندام شما پرتر جلوه کند، همچنین قد شلوار نیز بلند تر شده و پاهای شما را ناقص جلوه نمی دهد.

اشتباهات دنیای لباس

۸ – تی شرت هایی که خیلی بلند و یا کوتاه هستند: اگر تی شرت شما خیلی بلند است نباید آنرا هیچ گاه داخل شلوار خود کنید. بر روی این مطلب تاکید داریم. تی شرت باید کمی پایین تر از ناف شما قرار گیرید. هر چیزی که از این مقدار پایین تر باشد بلند است و اگر بالاتر بایستد برایتان کوتاه است. باید مارکی را پیدا کنید که سایز هایش متناسب با اندام شما باشد.
۹ – تی شرت های “شلوغ”: از تی شرت های تک رنگ استفاده کنید و از پوشیدن لباس های پر زرق و برق، دارای لگو و کلمات ناپسند به شدت پرهیز کنید. تی شرت های ساده خیلی راحت تر با پلوور و ژاکتهای مختلف ست می شوند.
۱۰ – لباس های چروک: چاره کار شما بسیار ساده است: باید یک اتو و میز آنرا خریداری کنید. اما اگر در حال مسافرت هستید می توانید بر روی محل چروکیدگی کمی آب بریزید و سپس سشوار را بر روی آن بگیرید و با دست محل مورد نظر را صاف کنید. با این کار لباس شما از آن چروکیدگی در می آید. علاوه بر این من آقایونی را دیدیم که این کار را به راحتی در دستشویی های عمومی با دست خشک کن ها انجام می دهند! شاید کار خوبی نباشد اما جواب می دهد.
اشتباهات رایج در لباس پوشیدن

اشتباهات رایج در لباس پوشیدن

بیشتر بدانید از اشتباهات رایج در لباس پوشیدن

جوراب سفید ورزشکاری: اشتباه رایج در پوشش آقایان – جوراب ورزشکاری سفید شاید شما هم از آن دست افرادی باشید که جوراب های ورزشی خود را با کت و شلوار و یا لباس های رسمی خود می پوشند. این جوراب ها زود کثیف می شوند و ظاهری نه چندان زیبا دارند و در کل مناسب لباس های رسمی نیستند. سعی کنید هیچوقت جوراب های سفید ورزشی را جز در باشگاه نپوشید و مطمئن باشید ۹۰ درصد افراد از اینکه شما جوراب ورزشیتان را پوشیده اید خبردار خواهند شد.
جوراب های رنگی و کلاسیک بسیار زیبایی در بازار وجود دارند که می توانید با لباس های خود ست کنید و هزینه بر نیز نیستند.
شلوار خیلی بلند: در حالت کلی سعی کنید فاصله هرچند کوتاهی بین پای شلوار و کفشتان وجود داشته باشد. اگر شما جزو افرادی هستید که بعد از خرید شلوار آن را اندازه نمی کنند بهتر است بدانید که شما سعی کرده اید خود را کوتاه قد تر و نا مرتب تر نشان دهید. پس حتما شلوار خود را اندازه کنید و بپوشید.
آستین کت خیلی بلند: پیدا کردن کت و شلواری که دقیقا فیت بدن شما باشد کار بسیار سختی است مگر این که بخواهید سفارش دوخت کت و شلوار را به خیاط دهید. سعی که همیشه آستین کت بالا استخوان مچ شما قرار گیر و کمی از پیراهن شما دیده شود. اگر با خیاط استاد کار سرکار دارید او حتما این موضوع را مد نظر قرار خواهد داد.
پوشیدن لباس های ساده و یک دست در استایل زنانه
اغلب خانم ها از پوشیدن لباس هایی با طرح های مختلف امتناع می کنند. شاید دلیل این موضوع عدم اعتماد به نفس کافی یا تردید داشتن در ست کردن لباس ها با یکدیگر باشد.
با داشتن ضمینه ی مناسب برای ست کردن استایل شخصی خود می توانید بهترین انتخاب را در بین لباس های طرح دار زنانه برای خود داشته باشید.

نکات داشتن یک استایل زیبا

داشتن ظاهری ساده و بدون طرح در لباس، ظاهری کسل کننده و خنثی را برای شما ایجاد می کند.
شما هم اگر دوست دارید؛ ظاهری جذاب و منحصر به فرد را تجربه کنید؛ بایستی کمی انتخاب های جسورانه تری در بین لباس های خود داشته باشید.
ست کردن لباس هایی که دارای پارچه ی طرح دار هستند، باعث می شود ظاهر زنانه تر و هوشمندانه تری داشته باشید.
اگر در ست کردن لباس های طرح دار با یکدیگر کمی مبتدی هستید، بهتر است از طرح های ساده تر شروع کنید.
جامعه ایران کمی افسرده به نظر می رسد و با یک دیدگاه کلی به نحوه ی لباس پوشیدن افراد این نظر را به اثبات رساند.
استفاده از رنگ های شاد و طرح های گل گلی از طبیعت را فراموش نکنید.
زیرا استفاده از لباس هایی با رنگ شاد در استایل دخترانه، باعث تغییرات مثبتی در روحیه ی شخص می شود.
اشتباهات رایج در لباس پوشیدن

اشتباهات رایج در لباس پوشیدن

۲- شستن بیش از حد شلوار جین و لباس های جین زنانه برخی از لباس های جین دارای جنس و رنگی حساس است، که در برابر شستشو دوام بالایی ندارد.
شستن بیش از اندازه ی لباس های جین زنانه، باعث از دست دادن فرم و ظاهر اولیه لباس می شود.
خاصیت شلوار های جین در این است که، زمانی که مدتی از آن شلوار استفاده می کنید. فرم بدن شما را به خود می گیرد و بهتر از روز اول روی پای شما می ایستد.
بنابرین تا زمانی که شلوار جین شما قالب و فرم پاهای شما را به خود نگرفته است آن را نشویید.
شستن لباس های جین بایستی در دمای پایین در لباسشویی صورت گیرد و بهترین روش برای شستن لباس های جین وارونه کردن آن در هنگام شستشوی آن است.
سعی کنید از مواد شوینده ی کمی در هنگام شستشوی لباس های جین زنانه ی خود استفاده کنید؛ تا شلوار یا لباستان رنگ کمتری را از دست بدهد.
دلگرم

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شعبه آنلاین کسب و کار