soghatsara-200-150

خرید مستقیم سوغات شمال با بهترین قیمت و کیفیت

[ad_1]

همه ما برای داشتن پوستی زیبا و درخشان روش های مختلفی از جمله استفاده از کرم های مرطوب کننده و شوینده های مخصوص را امتحان کرده ایم اما به نتیجه دلخواه نرسیده ایم و همانطور که می دانید آلودگی های محیطی، استفاده مداوم از لوازم آرایشی و سلول های مرده پوست سبب بسته شدن منافذ پوست می شوند و در نتیجه پوست صورت کدر می شود که باید با کمک اسکراب بدن خانگی سلول های مرده روی پوست را از بین برده تا پوستی درخشان و زیبا داشته باشید.

درخشندگی پوست با اسکراب بدن خانگی

معرفی چند اسکراب بدن خانگی

به منظور پاکسازی صورت از سلول های مرده حتما نباید هزینه سنگینی را صرف کنید بلکه با کمک موادی که در منزل دارید می توانید اسکراب بدن طبیعی تهیه کنید، در ادامه با طرز تهیه چند اسکراب بدن خانگی و موثر آشنا خواهید شد.

 • شکر و روغن نارگیل

از بهترین و موثرترین اسکراب بدن جهت پاکسازی و لایه برداری پوست این اسکراب می باشد که سبب افزایش رطوبت پوست می شود، می توانید یک دوم فنجان روغن نارگیل جامد را با یک دوم شکر در یک کاسه با هم ترکیب نمایید و بعد از تمیز کردن پوست بدن کمی از اسکراب حاصل را به صورت حرکات دایره ای به مدت ده تا پانزده دقیقه بر روی پوست ماساژ داده و اجازه دهید یک تا دو دقیقه بماند و در نهایت با آب گرم بشویید، می توانید از این اسکراب دو تا سه بار در هفته استفاده کنید.

اسکراب های طبیعی بدن

 • جو دوسر پرک و شکر قهوه ای

استفاده از این اسکراب نیز به از بین بردن سلول های مرده پوست کمک شگفت انگیزی می کند از این رو، یک دوم فنجان جو دو سر پرک، یک دوم فنجان شکر قهوه ای را با هم مخلوط کرده سپس یک دوم فنجان عسل طبیعی، یک چهارم فنجان روغن جوجوبا و دو قطره روغن اسطوخودوس را به آن بیافزایید و مقداری از اسکراب به دست آمده را بر روی پوست به مدت پنج تا ده دقیقه ماساژ دهید و بعد از ماندن به مدت یک تا دو دقیقه پوست تان را با آب گرم بشویید، به منظور رسیدن به نتیجه دلخواه دو بار در هفته می توانید از این اسکراب بدن خانگی استفاده نمایید.

 • شکر و روغن زیتون

یکی دیگر از موثرترین اسکراب های بدن ترکیب شکر و روغن زیتون است که به منظور درخشان شدن پوست گزینه بسیار مناسبی می باشد بنابراین یک چهارم فنجان روغن زیتون، یک فنجان شکر قهوه ای و پانزده قطره روغن نعناع را با هم ترکیب نمایید و به صورت حرکات دایره ای اسکراب را به مدت پنج تا ده دقیقه بر روی بدن ماساژ داده و بعد از یک تا دو دقیقه صورت تان را بشویید، می توانید جهت رسیدن به نتیجه مورد نظر از این روش دو تا سه بار در هفته استفاده کنید.

آشنایی با اسکراب بدن خانگی

ماست کمک شگفت انگیزی به از بین بردن سلول های مرده می کند، یک قاشق غذا خوری ماست، یک چهارم فنجان روغن زیتون، یک قاشق چای خوری عسل طبیعی و سه قاشق غذا خوری شکر را با هم ترکیب کرده و به مدت پنج تا ده دقیقه بر روی پوست ماساژ دهید و اجازه دهید به مدت یک تا دو دقیقه بماند و هفته ای دو تا سه بار از این نوع اسکراب می توانید کمک بگیرید.

 • زردچوبه، شکر و روغن نارگیل

زردچوبه علاوه بر اینکه از ادویه های پر کاربرد محسوب می شود برای تهیه اسکراب نیز به دلیل داشتن خواص ضد عفونی کننده بسیار مفید است به همین خاطر یک فنجان شکر، دو قاشق چای خوری پودر زردچوبه و یک پنجم فنجان روغن نارگیل را با هم مخلوط کرده و مانند دیگر اسکراب های گفته شده به مدت پنج تا ده دقیقه به شکل دایره ای بر روی پوست ماساژ داده و بگذارید به مدت یک تا دو دقیقه بر روی پوست بماند، می توانید هفته ای دو تا سه بار به منظور داشتن پوستی زیبا و درخشان از این اسکراب استفاده کنید.

استفاده از اسکراب طبیعی بدن

 • لیموترش، شکر و عسل

لیمو ترش به دلیل داشتن ویتامین C سبب آب رسانی پوست و نرم شدن پوست می شود، دو قاشق غذا خوری شکر، یک قاشق غذا خوری عسل طبیعی و یک عدد لیمو ترش تازه را با هم مخلوط کرده و بر روی پوست به صورت دایره ای به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه ماساژ داده و پس از یک تا دو دقیقه پوست تان را با گرم بشویید، برای رسیدن به نتیجه مطلوب از این روش دو بار در هفته استفاده کنید.

حذف سلول های مرده پوست با اسکراب های طبیعی

جهت تهیه این نوع اسکراب می توانید چند قاشق غذا خوری چای سبز غلیظ و سرد را با کمی عسل ترکیب نمایید سپس به آن چند قاشق چای خوری شکر سفید اضافه کنید حالا خمیر به دست آمده را بر روی پوست قرار دهید و اجازه دهید به مدت ده دقیقه بر روی پوست تان بماند.

از بین بردن سلول های مرده پوست با اسکراب های طبیعی

 • خیار، شکر و روغن آووکادو

برای آن دسته از افرادی که دارای پوست حساس هستند استفاده از این نوع اسکراب گزینه بسیار مناسبی است، می توانید دو قاشق چای خوری شکر و یک قاشق چای خوری روغن آووکادو  را با هم مخلوط نمایید سپس یک عدد خیار را له کرده و به آن بیافزایید و بر روی پوست به آرامی قرار دهید و پس از گذشت چند دقیقه پوست تان را بشویید، جهت نرم و درخشان شدن پوست هفته ای یک بار از آن استفاده کنید.

درخشان شدن پوست با اسکراب طبیعی

از دیگر اسکراب های طبیعی بدن موز و شکر است بنابراین موز را با کمک یک چنگال له نمایید و به آن دو تا سه قاشق غذا خوری شکر و چند قطره روغن معطر یا عصاره وانیل بیافزایید سپس مخلوط به دست آمده را به مدت چند دقیقه بر روی پوست بگذارید.

درخشان شدن پوست با اسکراب بدن خانگی

 • پوست پرتقال و قهوه

ابتدا یک قاشق چای خوری پوست پرتقال تازه، یک دوم فنجان پودر قهوه استفاده شده و یک دوم فنجان عسل را با هم ترکیب نمایید سپس مخلوط به دست آمده را با کمک یک حوله یا دست بر روی پوست بمالید برای رسیدن به نتیجه دلخواه هفته ای سه بار از این روش استفاده نمایید.

اسکراب طبیعی بدن

یکی دیگر از موثرین لایه بردار های پوست اسکراب توت فرنگی است که برای تهیه این اسکراب بدن خانگی روغن بادام را با کمی شکر ترکیب کتید سپس توت فرنگی رسیده را له نمایید و به مواد اضافه کنید حالا به مدت ده دقیقه اجازه دهید مخلوط بر روی پوست تان بماند و بعد از آن پوست نرمی خواهید داشت.

 • اسکراب روشن کننده بدن

۲ قاشق سوپ خوری آرد برنج (البته نباید برنج خیلی آسیاب شود) و مقدار لازم عسل را با هم مخلوط کنید تا خمیری بدست آید، سپس این ترکیب را به صورت دورانی روی پوست تان بمالید و ماساژ دهید، از این ماسک عسل و برنج می توان برای روشن کردن پوست نیز استفاده کرد.

 • اسکراب عسل و دارچین برای پوست چرب

برای این منظور ۳ قاشق سوپ خوری عسل (ترجیحا ارگانیک و غیر کارخانه ای) با یک قاشق سوپ خوری پودر دارچین تازه آسیاب شده را به خوبی با هم مخلوط کرده تا به حالت خمیری درآید، سپس این ترکیب را به شکل دورانی و به آرامی بر روی تمام پوست بمالید.

دارچین دارای خاصیت ضد باکتریایی و ضد میکروبی می باشد و نیز به دلیل دارا بودن خواص ضد التهابی می تواند از آلودگی هایی که منجر به جوش و آکنه بر روی سطح پوست چرب شود، جلوگیری کرده و نیز پوست را تمیز نماید.

لایه برداری بدن خانگی

نکاتی در مورد استفاده از اسکراب و لایه برداری

 • اسکراب و لایه برداری پوست های مرده از سطح پوست به تدریج موجب روشن تر شدن و براق شدن پوست شده و این کار به کلاژن سازی پوست کمک می کند.
 • با اسکراپ مداوم، پوست می تواند انواع سرم، ماسک و کرم را بهتر و عمیق تر جذب نماید.
 • اسکراب بدن در کاهش استرس و خستگی نیز تاثیرگدار می باشد.
 • به منظور دریافت نتیجه از اسکراب و لایه برداری بدن خانگی، اسکراب را هفته ای یکبار انجام دهید، استفاده از اسکراب با روند روتین موجب می شود تا سلول های مرده روی زانو و آرنج به طور طبیعی لایه برداری شوند.
 • توجه داشته باشید که بعد از هر بار لایه برداری و اسکراپ پوست، حتما از مرطوب کننده استفاده کنید.
 • اسکراپ را به شکل دورانی و آرام بر روی پوست ماساژ داده و با آب گرم شست و شو دهید.
 • قبل از استفاده از اسکراب های میوه ای بهتر می باشد تا بخشی از آن را روی قسمتی از بازو که در معرض دید نیست، تست کرده و در صورت نداشتن حساسیت به طور کامل از آن استفاده نمایید.
 • قبل از استفاده اسکراب ها حتما پوست تان را تمیز نمایید.

اسکراب پوست خانگی

در این مطلب چند اسکراب بدن خانگی را به شما عزیزان معرفی کردیم تا با کمک گرفتن از لایه بردارهای گفته شده پوستی زیبا و درخشان داشته باشید، در پایان پیشنهاد می کنیم به منظور آشنایی با اسکراب پا، اسکراب صورت و اسکراب های طبیعی با خواص شگفت انگیز بر روی لینک مورد کلیک نمایید.

منبع : آرگا

برچسب :

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شعبه آنلاین کسب و کار