soghatsara-200-150

خرید مستقیم سوغات شمال با بهترین قیمت و کیفیت

[ad_1]

کوالکام امروز از نسل چهارم مودم‌های فایو جی (5G) خود رونمایی کرد. اسنپدراگون ایکس 65 یکی از این مودم‌هاست که اولین مودم بی‌سیم جهان با سرعت 10 گیگابیت بر ثانیه محسوب می‌شود. همچنین یک مودم مقرون به صرفه‌تر با عنوان اسنپدراگون ایکس 62 هم معرفی شد. .

مودم‌های جدید کوالکام بر اساس 3GPP Release 16 طراحی شده‌اند که با نام تجاری “فایو جی فاز 2” شناخته می‌شود. نکته جالب توجه در خصوص این مودم‌ها، معماری قابل ارتقاء آن‌هاست، به این معنی که به‌روزرسانی‌های نرم افزاری خواهند توانست ویژگی‌های جدید 5G را بر روی این مودم‌ها فعال کنند. کوالکام پیش از این تراشه‌های گرافیکی قابل ارتقاء را برای استفاده در گوشی‌های هوشمند معرفی کرده بود و حالا مودم‌های این شرکت هم با چنین قابلیتی روانه بازار خواهند شد.

کوالکام اسنپدراگون ایکس 65

اسنپدراگون ایکس 65 با استفاده از پهنای باند چشمگیر 1000 مگاهرتزی قادر است سرعت دانلود حداکثر 10 گیگابیت بر ثانیه‌ای را ارائه کند. در سمت دیگر، ایکس 62 دارای حداکثر سرعت دانلود 4.6 گیگابیت بر ثانیه و پهنای باند 400 مگاهرتزی است. این مدل نیز مانند ایکس 65 از هر دو نوع شبکه زیر 6 گیگاهرتز و موج میلی‌متری پشتیبانی می‌کند.

مودم‌های اسنپدراگون ایکس 65 و ایکس 62 برای کار با آنتن جدید موج میلی‌متری QTM545 طراحی شده‌اند. این مسئله می‌تواند باعث افزایش سرعت شده و شرایطی فراهم کند که مودم‌های کوالکام از تمام فرکانس‌های جهانی موج میلی‌متری، از جمله باند کاملاً جدید و 41 گیگاهرتزی n259 پشتیبانی کنند.

مودم اسنپدراگون ایکس 65

کوالکام همچنین اولین سیستم تنظیم آنتن با هوش مصنوعی را در مودم‌های جدید خود توسعه داده است. نسخه دوم فناوری 5G PowerSave نیز قابلیت‌هایی مانند Connected-Mode Wake-Up را ارائه کرده که باعث می‌شود مودم در بیشتر مواقع به حالت آماده به کار رفته و تنها در مواقع ضروری روشن شود. این ویژگی تا 10 درصد می‌تواند در مصرف انرژی صرفه‌جویی کند. Smart Transmit 2.0 هم یکی دیگر از قابلیت‌های جدید ایکس 65 و ایکس 62 است که باعث افزایش سرعت آپلود و بهبود آنتن‌دهی مودم می‌شود.

کوالکام نمونه مودم‌های فایو جی جدید خود را در اختیار تولید کنندگان قرار داده و انتظار می‌رود اولین گوشی‌های هوشمند مجهز به این مودم‌ها اواخر سال 2021 روانه بازار شوند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شعبه آنلاین کسب و کار