soghatsara-200-150

خرید مستقیم سوغات شمال با بهترین قیمت و کیفیت


لوکس ویلا به‌عنوان مرجع تخصصی اجاره ویلا در کردان و سایر نقاط کشور، اجاره ویلا را آسان کرده است تا متناسب با بودجه و سلیقه، بهترین اقامتگاه مورد نظر را رزرو کنید.

آخر هفته‌ای رسیده یا تعطیلات چندروزه‌ای در پیش رو قرار دارد؛ اکثر مردم بخصوص پایتخت‌نشین‌ها همواره به‌دنبال فرصت هستند تا چند روز حتی چند ساعت به یکی از بهترین مناطق اطراف تهران سفر کنند و در منطقه‌ای بکر و دل‌نشین، از سفر خود نهایت لذت را ببرند.

مناطقی از جمله لواسان، دماوند، شهریار، کردان و … در میان بهترین نقاط اطراف تهران برای سفر هستند اما در میان این شهرها و روستاها، کردان در میان مردم از محبوبیت بالاتری برخوردار است. با لوکس ویلا همراه باشید تا با کردان، انواع اقامتگاه‌های شهر و بهترین راه اجاره ویلا در کردان بیشتر آشنا شوید.

کردان کجا است؛ بهترین راه سفر به کردان

کردان روستایی ییلاقی در غرب تهران است و در شمال غرب کرج قرار دارد. گردشگرانی که از شهر تهران می‌خواهند به کردان سفر کنند می‌توانند وارد آزادراه تهران – کرج شده و در امتداد مسیر، وارد آزادراه کرج – قزوین شده و بعد از چند کیلومتر رانندگی، مسیر ورود به روستای کردان را مشاهده کنند. فاصله تهران تا کردان کمتر از ۷۰ کیلومتر بوده و گردشگران هم نزدیک به یک ساعت در راه خواهند بود تا به کردان برسند اما در نظر داشته باشید این زمان یک‌ساعته تنها برای روزهای عادی هفته، از شنبه تا چهارشنبه است اما در روزهای آخر هفته پنج‌شنبه و جمعه، به لطف افزایش سفرها و ترافیک‌های سنگین جاده، مسیر یک‌ساعته گاه به بیش از ۲ ساعت نیز می‌رسد.

روستای کردان در دهه‌های گذشته، تنها یک روستایی ییلاقی بوده و بعد از اینکه گردشگران با طبیعت سرسبز و آب و هوای دل‌نشین منطقه بیشتر آشنا شدند، تصمیم گرفتند که برای چند روز یا حتی چند ساعت در این روستا اقامت داشته باشند. این موضوع توجه سرمایه‌گذاران را به کردان جلب کرده تا با خریداری زمین‌های مختلف در کردان، اقدام به ساخت‌وساز انواع اقامتگاه‌ها کرده و امروزه گردشگران برای اجاره ویلا در کردان شاهد تنوعی از ویلاها و اقامتگاه‌های مختلف در کردان هستند و همچنین به لطف تنوع بالا، گردشگران با هر بودجه و سلیقه می‌توانند میان بهترین اقامتگاه‌های کردان، بهترین را انتخاب کنند. درادامه با انواع ویلاها در کردان و نکات لازم برای اجاره ویلا بیشتر آشنا خواهید شد.

اجاره ویلا یک‌روزه در کردان

در میان ویلاهای مختلف کردان، ویلاهایی که فاقد استخر و امکانات خاص مانند باربکیو، آلاچیق، میزهای بیلیارد، فوتبال دستی و غیره هستند به‌عنوان ویلای عادی شناخته شده و همچنان گردشگران هم برای اجاره روزانه آن‌ها هم هزینه به‌مراتب کمتری را پرداخت خواهند کرد. در نظر داشته باشید نرخ اجاره روزانه ویلا در کردان طی روزهای عادی هفته، از شنبه تا چهارشنبه در پایین‌ترین حد خود قرار دارند که این رقم طی روزهای آخر هفته پنج‌شنبه و جمعه به لطف افزایش تقاضا برای اجاره ویلا، افزایش داشته و در ایام خاص مانند تعطیلات چندروزه، به دلیل تقاضای بالا و همچنین تعداد حدود ویلاها، به بیشترین حد خود می‌رسند.

اجاره ویلا استخردار در کردان

در میان گردشگران، اجاره ویلا استخردار در کردان همواره از محبوبیت بالایی برخوردار است. بخش قابل توجهی از ویلاهای کردان را ویلاهای استخردار تشکیل می‌دهند که شامل استخر روباز یا استخر سرپوشیده است. گردشگرانی که قصد اجاره ویلا استخردار کردان را دارند همواره در نظر داشته باشند این دسته از اقامتگاه‌ها، به دلیل تقاضای بالای گردشگران از نرخ اجاره روزانه بالاتری برخوردار بوده و در برخی مواقع، جزء گران‌قیمت‌ترین ویلاهای روستا به شمار می‌روند. اکثر ویلاهای استخردار کردان، در کنار استخر سرپوشیده یا روباز، از امکانات مطلوبی از جمله باغ بزرگ به همراه باربکیو و آلاچیق، سیستم صوتی، میزهای فوتبال دستی، بیلیارد و غیره هم برخوردار هستند که تأثیر قابل توجهی روی نرخ اجاره روزانه آن‌ها می‌گذارند.

ویلاهای استخردار کردان تنها در ۶ ماه اول سال دارای آب سرد هستند که این موضوع باعث می‌شود در فصل تابستان، استفاده از استخر در هوای گرم زیر آفتاب سوزان بسیار لذت‌بخش باشد؛ اما کردان منطقه‌ای ییلاقی به شمار می‌رود و با شروع شدن فصل پاییز، هوای منطقه به سمت سرمای طاقت‌فرسا رفته و استخرها دارای آبگرم می‌شوند.

در نظر داشته باشید در فصل پاییز و زمستان، تعداد از ویلاهای استخردار بنا به هر دلیلی، آب استخر را گرم نکرده یا استخر را غیرفعال می‌کند لذا این دسته از ویلاها به‌عنوان ویلای عادی به‌حساب آمده و از نرخ اجاره روزانه کمتری برخوردار هستند؛ اما این موضوع باعث شده نه‌تنها اجاره ویلا کردان استخر آبگرم در ۶ ماه دوم سال از محبوبیت بالایی برخوردار باشد، بلکه به لطف کاهش تعداد ویلاهای استخر آبگرم هم همواره نرخ اجاره روزانه آن‌ها افزایش می‌یابد.

اجاره ویلا برای تولد در کردان

کردان یکی از بهترین مناطق اطراف برای برگزاری مراسم‌ و جشن‌های مختلف بخصوص تولدها به‌حساب می‌آید چون میزبان، هزینه‌ای که برای اجاره تالار یا ویلاهای اطراف تهران پرداخت می‌کند به‌مراتب بیشتر از کردان خواهد بود. اگر تابه‌حال در کردان ویلایی را به‌صورت روزانه اجاره کرده باشید همواره مشاهده کرده‌اید ویلاها با توجه به متراژ و تصمیم مالک، دارای ظرفیت محدود بوده و به‌طور مثال اگر ظرفیت ویلا ۴ نفر بوده و گروه ۵ نفره به بالا باید به ازای هر نفر بیشتر، هزینه جداگانه‌ای را پرداخت کنند.

اما تعداد محدودی ویلا در کردان وجود دارد که برای برگزاری مراسم‌ و  جشن‌های مختلف از جمله تولد مناسب بوده و دارای ظرفیت بالا در کنار هزینه‌ای مناسب هستند. در  نظر داشته باشید اگر به‌دنبال اجاره ویلا کردان برای تولد هستید، این نکته را بدانید ساعت برگزاری جشن با توجه به تصمیم مالک، شرایط و موقعیت ویلاها متفاوت است به‌طور مثال در برخی از ویلاها، جشن‌ها از صبح تا غروب آفتاب برگزار می‌شوند درصورتی‌که برخی دیگر از ویلاها تنها از ساعت ۱۲ شب تا طلوع آفتاب امکان برگزاری جشن را دارند.

اجاره ویلا ارزان در کردان

درصورتی‌که کردان را به‌عنوان مقصد آخر هفته خود انتخاب کرده‌اید، نرخ اجاره روزانه ویلا در کردان همواره از اهمیت بالایی برخوردار است. درصورتی‌که می‌خواهید هزینه به‌مراتب کمتری برای اجاره ویلا پرداخت کنید، روزهای عادی هفته از شنبه تا چهارشنبه می‌تواند زمان مناسبی باشد چراکه به دلیل کاهش تقاضا، نرخ اجاره روزانه ویلا کاهش داشته، روستا خلوت بوده و همچنین مسیر دسترسی به کردان هم فاقد ترافیک است.

اما اگر می‌خواهید در روزهای آخر هفته پنج‌شنبه و جمعه و ایام خاص مانند تعطیلات چندروزه به کردان سفر کنید و هزینه به‌مراتب کمتری هم برای اقامت پرداخت کنید، اجاره سوئیت در کردان همواره گزینه به‌صرفه و مناسبی خواهد بود اما در نظر داشته باشید تعداد سوئیت‌های کردان محدود بوده و لوکس ویلا پیشنهاد می‌کند چند روز قبل از تاریخ سفر نسبت به رزرو آن‌ها اقدام کنید.

آشنایی با برخی از جاذبه‌های دیدنی کردان

متأسفانه امروزه اکثر گردشگران تصور می‌کنند سفر به کردان تنها به اقامت در ویلاهای لوکس و استخردار ختم می‌شود اما در نظر داشته باشید کردان منطقه‌ای سرسبز بوده و دارای جاذبه‌های گردشگری و مناطق دیدنی بسیار جذابی هم است تا خاطرات سفر به کردان را برای گردشگران جذاب‌تر کنند. درادامه با ما همراه باشید تا با برخی از بهترین مناطق دیدنی کردان بیشتر آشنا شوید.

سایت پروازی کردان

یکی از جذاب‌ترین و هیجان‌انگیزترین تفریحات در کردان، سایت پروازی است که در سال ۱۳۹۶ افتتاح شده است. سایت پروازی در ارتفاعات شمال کردان قرار دارد و همواره در فصل بهار و تابستان، شاهد جمعیت شلوغی در این منطقه هستیم که صف‌های طولانی در جلوی ورودی مجموعه کشیده‌اند چون در این سایت، گردشگران با اصول چتر سواری، پاراگلایدینگ و غیره آشنا شده بعد از اتمام آموزش و گذراندن دوره‌های عملی، کردان و مناطق زیبای اطراف را از زاویه دیگری مشاهده خواهند کرد که در نوع خود بسیار هیجان‌انگیز و درعین‌حال ترسناک است.

در نظر داشته باشید اگر قصد چتر سواری، سوار بر هواپیماهای ملخی، سقوط آزاد و غیره را در سایت پروازی کردان را دارید باید در زمانی مراجعه کنید که هوا در شرایط مساعد است چون در مواقعی که هوا بارانی، ابری، برفی و طوفانی باشد، سایت پروازی کردان اجازه پرواز به هیچ گردشگری را نمی‌دهد. برای سوار شدن بر هواپیماهای ملخی یا بالگردهای مجموعه، هم می‌توانید پس از اتمام دوره آموزش به همراه کمک‌خلبان سوار شوید یا می‌توانید با پرداخت هزینه جداگانه، به‌عنوان تماشاگر از مشاهده دشت‌ها و کوه‌های اطراف از زاویه دیگر نهایت لذت را ببرید.

پل بانو صحرا

در میان جاذبه‌های دیدنی و بناهای تاریخی کردان که هرکدام از ارزش و احترام بالایی برخوردار هستند، پل بانو صحرا از جمله یادگاری‌های دوران حکومت صفویه به شمار می‌رود. اگر در سفر به کردان می‌خواهید نگاهی هم به پل بانو صحرا بیندازید، باید به فاصله ۲ کیلومتری شمال غرب روستا مراجعه کنید.

پل بانو صحرا در زمان خود، یکی از بهترین پل‌های شهرستان ساوجبلاغ به شمار می‌رفت که از ملات آهک، سنگ و آجر ساخته شده است اما امروزه به لطف پل‌سازی‌های جدیدی که در اطرافش صورت گرفته، بخش‌های قابل توجهی از پل بانو صحرا از بین رفته و تنها قسمت‌هایی از پایه‌های پل و چشمه طاق باقیمانده است. همچنین این اثر تاریخی در سال ۱۳۸۳ نیز به فهرست آثار ملی ایران افزوده شده و امروزه هم جزء پربازدیدترین  جاذبه‌های تاریخی کردان به‌حساب می‌آید.

دهکده آرامش (مجموعه ایثار)

در میان تفریحگاه‌های کردان، پیشنهاد می‌کنیم حتماً نگاهی هم به دهکده آرامش بیندازید. این دهکده که با نام مجموعه اقامتی، فرهنگی، ورزشی و رفاهی ایثار هم شناخته می‌شود در غرب کردان و نزدیک به روستای کوهسار قرار دارد. گردشگران می‌توانند برای اقامت در دهکده آرامش می‌توانند میان تنوعی از ویلاهای عادی و سوئیت‌هایی با قیمت‌های مناسب به‌صورت روزانه اجاره کنند هرچند قوانین خاصی برای اقامت در این دهکده وجود دارد. در مجموعه بیش از ۸۰ سوئیت و ویلا با امکانات مطلوب وجود دارد و معمولاً گردشگرانی که نتوانستند بهترین ویلای مورد نظر را در کردان پیدا کنند، به سراغ دهکده آرامش می‌روند.

مجموعه فرهنگی و ورزشی ایثار در منطقه‌ای سرسبز قرار دارد و به لطف مسیرهای مخصوص پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری، یکی از جذاب‌ترین مناطق کردان برای ورزش به شمار می‌رود. همچنین امکانات ورزشی مختلفی هم در دهکده وجود دارد که شامل استخر سرپوشیده برای آقایان و بانوان به همراه سالن‌های سونا و جکوزی، باشگاه بدن‌سازی، زمین‌های فوتبال، تنیس، والیبال و غیره هستند. پیشنهاد می‌کنیم اگر قصد بازدید از دهکده آرامش را داشتید، نگاهی هم به رستوران‌ها و کافه‌های دهکده نیز بیندازید.

برج مقبره کردان

برج مقبره کردان درواقع آرامگاه امامزاده حسین (ع) است که از نوادگان امام سجاد (ع) به شمار می‌رود. قدمت بنای تاریخی برج مقبره به دوران حکومت سلجوقیان برمی‌گردد که در زمان خود، جزء زیباترین و خاص‌ترین امامزاده‌ها به‌حساب می‌آمد اما شاید برایتان جالب باشد بدانید برج مقبره در میان بومی‌های کردان از ارزش و احترام بالایی برخوردار بوده و اگر از بومی‌ها سؤال کنید بهترین جاذبه دیدنی منطقه کجاست؟ اکثر آن‌ها برج مقبره را معرفی می‌کنند. لازم  به ذکر است در اطراف برج مقبره، درختان کهن‌سال چنار و توت در کنار جوی‌های زلال آب وجود دارد که بازدید از آن‌ها، خالی از لطف نیست.

برای بازدید از برج مقبره باید به شمال غرب کردان مراجعه کرده و در فاصله ۸۰۰ متری روستا، به این بنای تاریخی دسترسی پیدا کنید و همچنین طبق گفته گردشگران، مسیرهای منتهی به برج مقبره کردان هم در نوع خود بسیار جذاب و دیدنی هستند.

کوه کهار کردان

در اطراف کردان، کوه‌های مختلفی وجود دارد که در میان آن‌ها، کوه کهار با بیش از ۴۵ هزار متر ارتفاع، به‌عنوان مرتفع‌ترین کوه شناخته می‌شود. این کوه به لطف مسیرهای جذاب و سرسبز کوهنوردی در میان کوهنوردان از محبوبیت بالایی برخوردار است و همچنین یکی از دلایل انتخاب این کوه در میان کوهنوردان، لذت بردن از چشم‌انداز زیبای کوه‌ها و دشت‌های بی‌نظیر اطراف در ارتفاعات است که  در کنار هوای دل‌نشین، لحظات خاطره‌انگیزی را رقم می‌زند.

رود کردان

پرآب‌ترین و معروف‌ترین رود در این روستا، رود کردان نام دارد. رود کردان از ارتفاعات کهار سرچشمه می‌گیرد و نقش مهمی هم در تأمین آب زمین‌های کشاورزی منطقه دارد. در اکثر نقاط اطراف رود کردان، مناطق سرسبز و دنجی وجود دارد که برای طبیعت‌گردی و پیک‌نیک بسیار مناسب هستند لذا همواره در فصل تابستان، گردشگران بسیاری را در اطراف رود کردان مشاهده می‌کنیم که بساط پیک‌نیک خود را پهن کرده‌اند.

در آخر لوکس ویلا به‌عنوان مرجع تخصصی اجاره ویلا در کردان و سایر نقاط کشور، علاوه بر ارائه تنوع بالایی از اقامتگاه‌ها مختلف با قیمت‌های بسیار مناسب، راه‌ها برای اجاره ویلا آسان کرده و برای رزرو ویلا در کردان، تنها یک تماس با کارشناسان لوکس ویلا کافی است تا متناسب با بودجه و سلیقه، بهترین اقامتگاه مورد نظر را رزرو کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.