خرید مستقیم سوغات شمال با بهترین قیمت و کیفیتبه گفته تحلیلگر سرشناس، مینگ چی کو، آیفون 15 اولین آیفونی خواهد بود که به جای لایتنینگ از پورت محبوب USB-C استفاده می‌کند. او ظاهراً این اطلاعات را از منابع زنجیره تامین اپل به دست آورده و البته باید اشاره کرد که پیش‌بینی‌های این تحلیلگر اغلب به حقیقت می‌پیوندد. .

در سال‌های اخیر همواره با نزدیک شدن به زمان رونمایی آیفون‌های جدید، شایعاتی به گوش می‌رسند مبنی بر اینکه اپل درگاه لایتنینگ اختصاصی خود را با پورت استانداردتر و بهتر USB-C جایگزین خواهد کرد، اما تاکنون چنین حرکتی از سوی غول کوپرتینویی انجام نشده است. ما از سال 2017 به طور مرتب چنین شایعاتی را شنیده‌ایم و حتی خود مینگ چی کو هم چند بار در طول این سال‌ها چنین حرکتی را پیش‌بینی کرده بود.

آیفون 15 با پورت USB-C

اما در هر صورت اگر اطلاعات اخیر کو درست باشند، سری آیفون 14 آخرین سری از گوشی‌های اپل خواهد بود که از پورت لایتنینگ استفاده می‌کند. اپل در حال حاضر اکثر دستگاه‌های خود را به USB-C منتقل کرده و به غیر از آیفون، تنها آیپد‌های رده پایین و ایرپادهای خود را کماکان با پورت لایتنینگ تولید می‌کند.

عدم تمایل اپل برای استفاده از پورت USB-C در گوشی‌هایش باعث شده تا برخی مهندسان مستقل دست به کار شده و نمونه‌هایی از آیفون دستکاری شده را با این پورت تولید کرده و با قیمت‌هایی گزاف به فروش برسانند.

بیشتر بخوانید:

  • آیفون 10 مجهز به USB-C به قیمت 86 هزار دلار فروخته شد!

استفاده از USB-C در گوشی‌های سری آیفون 15 می‌تواند مزایای زیادی را به همراه داشته باشد، از جمله شارژ سریع‌تر و اتصال گسترده‌تر، به ویژه با دستگاه‌های مجهز به USB-C اپل. در ضمن، اگر فکر می‌کنید اپل با رفتن به سمت USB-C از لحاظ مادی ضرر خواهد کرد، سخت در اشتباه هستید چرا که کابل USB-C به لایتنینگ دقیقاً با همان قیمت کابل USB-C به USB-C در وب سایت این شرکت به فروش می‌رسد.

مستر بلیط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.