soghatsara-200-150

خرید مستقیم سوغات شمال با بهترین قیمت و کیفیت

[ad_1]

از هفته‌ی پیش تعداد بیت کوین‌های نگه‌داری‌شده از تعداد فروخته‌شده‌‌ی آن توسط استخراج‌کنندگان این ارز دیجیتال بیشتر شده است. آیا باید چشم‌انتظار بازار صعودی بیت کوین باشیم؟

به گزارش بیت‌کوینیست، از هفته‌ها نوسان، آوریل با بیت کوین مهربان‌تر بوده است. پس از ثبت رکورد انقضای ۶٫۴ میلیارد دلار اختیار معامله‌ی بیت کوین، قیمت این ارز دیجیتال در چند روز اخیر نوسان بسیار کمتری داشته است. طبق مرجع نوسان بیت کوین، نوسان ۳۰ روزه‌ی آن از مقدار بالای ۵٫۳۴ به ۳٫۴۲ درصد در ۱۹ اسفند رسیده است.

ارزش این رمزارز اصلی پس از ثبت رکورد تاریخی ۶۱,۸۰۰ دلار در زیر این قیمت ثابت مانده است؛ هفته‌ی پیش قیمت بیت کوین تا ۵۱ هزار دلار افت کرده بود. پس از آنکه اتریوم رکورد قیمتی ۲۱۴۴ دلار ثبت کرد، بسیاری از سرمایه‌گذاران این پرسش را دارند که آیا بیت کوین نیز رکورد قیمتی خود را افزایش خواهد داد. طبق یکی از معیارهای بلاک‌چین، قیمت بیت کوین ممکن است رشدی قابل‌ توجه پیدا کند.

از سه‌شنبه‌ی هفته‌ی پیش که پوزیشن معاملاتی ماینرهای بیت کوین مثبت شده است، ماینرها به ذخیره‌ی این رمزارز ادامه داده‌اند. پوزیشن خالص ماینرها نمایانگر جریان تراکنش‌ها از استخرهای ماینینگ است. زمانی‌که این معیار مثبت باشد، تعداد کل بیت کوین‌های فروخته‌شده توسط استخراج‌کنندگان کمتر از تعداد نگه‌داری شده توسط آن‌ها خواهد بود.

پوزیشن خالص ماینرها

این شاخصی گاوی است؛ زیرا این جمع‌آوری به این معنا است که استخراج‌کنندگان انتظار دارند قیمت بیت کوین در آینده‌ای نزدیک افزایش بیابد. در ۱۴ فروردین (۱ آوریل)، «نمودار پوزیشن خالص» با رسیدن به پیک خود نمایانگر این موضوع بود که در هر روز ۴۵۱۳ بیت کوین ذخیره می‌شد. آخرین باری که استخراج‌کنندگان در چنین سطحی اقدام به ذخیره‌سازی کرده بودند در دسامبر ۲۰۲۰ بود که قیمت بیت کوین با دو برابر شدن از ۲۰ هزار به ۴۰ هزار دلار رسیده بود.

آیا امسال شاهد رسیدن بیت کوین به ۱۰۰ هزار دلار خواهیم بود؟

هر اندازه که تقاضای سازمان‌ها برای بیت کوین افزایش یافته و این رمزارز بیشتر به‌عنوان «طلای دیجیتال» در نظر گرفته می‌شود، احتمال افزایش قیمت آن بیشتر خواهد شد. اخیرا بانک جی‌پی مورگان چشم‌انداز طولانی‌مدت خود را در مورد این دارایی دیجیتال به ۱۳۰ هزار دلار به‌روزرسانی کرده است و دلیل این امر را افزایش تعداد سرمایه‌گذاران سازمانی و کاهش نوسان بیان کرده است. به‌علاوه طلا به‌طور مداوم از بیت کوین عقب افتاده است. این موضوع باعث شده است که این طلای باارزش شاهد خروج ۲۰ میلیارد دلاری سرمایه در ۶ ماه گذشته از بازار خود باشد. در همین زمان، سرمایه‌گذاری‌ها روی بیت کوین ۷ میلیارد دلار افزایش یافته است.

***

این مقاله حاوی توصیه یا پیشنهاد اقتصادی  نیست. خطر از‌ دست ‌دادن سرمایه در هر سرمایه‌گذاری وجود دارد و سرمایه‌گذار باید پس از مطالعه و تحقیق، تصمیم نهایی را خود اتخاذ کند و مسئولیت تبعات آن را بر ‌عهده بگیرد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شعبه آنلاین کسب و کار