soghatsara-200-150

خرید مستقیم سوغات شمال با بهترین قیمت و کیفیت

[ad_1]

براساس تحقیقات یک پزشک، آیفون ۱۲ و شارژر بی‌سیم مگ‌سیف بر کارکرد دستگاه‌های توانبخشی قلب تأثیرگذار هستند و حتی آن‌ها را غیرفعال می‌کنند.

آیفون ۱۲ چندین آهنرباها دارد تا بتوان این گوشی را به شارژر بی‌سیم مگ‌سیف متصل کرد. استفاده از این آهنرباها باعث شده است اپل به افرادی که از ضربان‌ساز مصنوعی قلب و الکتروشوک قلبی استفاده می‌کنند، هشدار بدهد که گوشی و حتی مگ‌سیف را نزدیک قفسه سینه و قلب خود نبرند.

به گزارش MacRumors، به‌تازگی دکتر جورجیت سینگ آزمایش‌های بیشتری درباره این موضوع انجام داده است تا متوجه شود محصولات اپل چه تأثیری بر دستگاه‌های توانبخشی قلب می‌گذارند.

براساس گفته‌های دکتر سینگ، سالانه بیش از ۳۰۰ هزار نفر از مردم آمریکا بعد از جراحی یا پیوند قلب، از تجهیزاتی مانند ضربان‌ساز مصنوعی و الکتروشوک قبلی استفاده می‌کنند و نزدیک به یک‌چهارم کل گوشی‌های فروش‌رفته در سال گذشته میلادی، آیفون ۱۲ بوده است. دستگاه‌های توانبخشی قلب دارای سوئیچ‌هایی هستند که آهن‌رباهای آیفون ۱۲ و مگ‌سیف عملکرد آن‌ها را تغییر می‌دهند.

دکتر سینگ برای اینکه متوجه تأثیر این دستگاه‌ها شود، یک آیفون ۱۲ پرو را نزدیک به سینه فردی که از ضربان‌ساز مصنوعی قلب استفاده می‌کرد قرار داد. او می‌گوید در این لحظه دستگاه شوک غیرفعال و عملکرد کلی دستگاه آن با مشکل مواجه شد. وقتی گوشی را از سینه بیمار دور شد، ضربان‌ساز دوباره به فعالیت خود ادامه داد.

دکتر سینگ می‌گوید:

ما فکر می‌کردیم آهن‌رباهای ضعیفی روی آیفون ۱۲ قرار گرفته‌اند که نمی‌توانند تأثیری روی ضربان‌ساز مصنوعی قلب بگذارند.

دکتر سینگ پس از متوجه شدن تأثیرات آیفون ۱۲ روی دستگاه‌های توانبخشی قلب، گزارشی تهیه و آن را در تاریخ ۴ ژانویه ۲۰۲۱، در مجله پزشکی HeartRhythm منتشر کرده است.

در ویدئوی زیر صحبت‌های دکتر سینگ درباره این تحقیقات را خواهید شنید:

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شعبه آنلاین کسب و کار