خرید بلیط هواپیما از سفرمارکت

واقعیت این است که هواوی در کشمکش با کاخ سفید بازنده شد. با اینکه این شرکت چینی به طور کامل از عرصه تولید گوشی‌های هوشمند محو نشد، اما سهم آن از بازار به شدت کاهش یافته و دیگر به عنوان یک بازیگر جدی شناخته نمی‌شد. در پی افول هواوی، مقامات این شرکت تصمیم گرفتند تا برند آنر را که از زیرمجموعه‌های آن‌ها بود به فروش رسانده و به این ترتیب حداقل بتوانند آنر را از گردابی که در آن فرو رفته‌اند، نجات دهند. این فروش با پول واقعی انجام شد تا نشان دهد معامله کاملاً قانونی است و هواوی کنترل خود بر آنر را از دست داده است. اما آیا دولتمردان آمریکا هم آن را باور کرده‌اند؟!

کاملاً منطقی است که مقامات آمریکایی در مورد روابط بین هواوی و آنر تردید داشته باشند. در واقع بسیاری از سیاستمداران این کشور معتقدند که فروش آنر اقدامی صوری بوده تا هواوی بتواند از زیر بار تحریم‌ها شانه خالی کند. با اینکه آنر فعلاً از لیست تحریم‌های آمریکا خارج شده، اما هنوز هم در کانون توجه است و تعدادی از مقامات همچنان آن را تهدیدی بالقوه برای آمریکا می‌دانند. در همین رابطه اخیراً گزارشاتی به گوش می‌رسد مبنی بر این که برخی از سیاستمداران و سناتورها نسبت به احیای آنر دید خوبی ندارند و قصد دارند این شرکت را هم در “لیست سیاه” قرار دهند.

البته هنوز در این زمینه اجماع وجود ندارد. به نوشته واشنگتن پست، وزارت انرژی و پنتاگون موافق بازگشت آنر به لیست تحریم‌ها هستند، در حالی که وزارت بازرگانی و وزارت خارجه با چنین اقدامی مخالفت می‌کنند. بنابراین، هنوز مشخص نیست که تصمیم نهایی چیست و به احتمال زیاد، موضع‌گیری جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، در این مورد تعیین کننده خواهد بود.

گوشی آنر

آنر به سومین تولید کننده بزرگ گوشی در چین تبدیل می‌شود

نتایج تحقیقات CINNO Research از بازار گوشی‌های هوشمند چین نشان می‌دهد که آنر موفق شده از شیائومی و اپل پیشی گرفته و به سومین تولید کننده برتر گوشی در کشور خود تبدیل شود. این شرکت در ماه ژوئیه امسال موفق به فروش 4 میلیون گوشی شده، در حالی که شیائومی و اپل به ترتیب 3.9 و 3 میلیون فروخته‌اند.

رتبه اول در بازار چین به اوپو تعلق دارد که 5.6 میلیون گوشی هوشمند فروخته و پس از آن هم ویوو با 5.3 میلیون دستگاه در رده دوم قرار گرفته است. با این حال، ماه ژوئیه برای بازار چین چندان پررونق نبود و شاید نتواند ملاک درستی برای قضاوت باشد. در این ماه تنها 26 مدل گوشی در چین عرضه شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 38.1 درصد کمتر است. از این تعداد نیز تنها 11 گوشی هوشمند از شبکه‌های 5G پشتیبانی می‌کنند.

با این اوصاف به نظر می‌رسد آنر در حال سر و سامان دادن اوضاع است و هیچ بعید نیست که بتواند جایگاه از دست رفته هواوی را دوباره تصاحب کند. بنابراین، باید منتظر ماند و دید آیا مقامات آمریکایی خواهند توانست با پیشرفت آنر کنار بیایند، یا در نهایت این شرکت را هم به سرنوشت هواوی دچار خواهند کرد؟!

بامن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *