خرید مستقیم سوغات شمال با بهترین قیمت و کیفیت


مدل آرایش صورت تاثیر زیادی روی زیبایی و جذابیت ظاهر خانم ها دارد بنابراین بهتر است شما در انتخاب مدل میکاپ صورت خود به فرم صورت و سایر ویژگی های ظاهری تان توجه نمایید. در ادامه آموزش گریم صورت چاق و پُر به صورت مرحله به مرحله را مشاهده خواهید کرد که امیدواریم با توجه به نکات ذکر شده بتوانید صورت خود را به زیباترین شکل ممکن آرایش کنید.

هر صورتی فرم مخصوص به خودش را دارد و مدل آرایش برای صورت لاغر با مدل آرایش برای صورت گرد و مدل آرایش برای صورت پُر متفاوت است بنابراین بهتر است شما از گریم و آرایش متناسب با فرم صورت خود استفاده کنید تا چهره تان بعد از اتمام آرایش جذاب تر به نظر برسد.

آموزش مرحله به مرحله گریم صورت چاق

۱. برای آرایش صورت چاق ابتدا با کمک کرم پودر تیره و قلم مو زیر گونه و بالای گردن و زیر چانه تان را تیره کنید.
۲. با کمک کرم پودر روشن قسمت های پیشانی به سمت بینی و روی بینی را روشن کنید.
۳. با استفاده از کرم پودر مات پوست صورت خود را یکدست کنید. توجه داشته باشید که برای گریم کردن صورت پُر نباید از کرم پودر یا سایه های براق استفاده کنید.

نحوه گریم کردن صورت چاق
۴. بعد از زیر سازی پوست صورت نوبت به آرایش چشم ها می رسد. برای زدن سایه چشم از مدل سایه چشم اسموکی و تیره استفاده کنید. پلک چشم ها را به کمک سایه متالیک که با رنگ لباس تان همخوانی دارد براق نمایید.

رنگ سایه چشم

سپس از خط چشم مشکی برای کشیدن خط چشم استفاده کنید توجه داشته باشید که خط چشم دنباله دار و طولانی چشم ها را کشیده تر نشان می دهد و از گردی صورت شما می کاهد بنابراین بهتر است از این مدل خط چشم ها استفاده کنید برای تکمیل آرایش چشم هایتان نیز از ریمل حجیم کننده و مشکی استفاده نمایید.

مدل خط چشم دنباله دار
۵. در این مرحله از گریم صورت چاق قسمت های خالی ابروهایتان را با کمک مداد ابرو یا سایه تیره پر کنید توجه داشته باشید که مدل ابروی پهن برای افراد با صورت پُر انتخابی مناسب و ایده آل است.

مدل ابرو برای صورت چاق
۶. برای زدن رژگونه از رژگونه صورتی رنگ استفاده کنید و رژگونه را از وسط گونه ها به سمت پایین گوش بکشید. خط رژگونه باید صاف باشد و نباید آن را به صورت گرد و دورانی بکشید.

 گریم صورت چاق
۷. برای گریم لب ها دور لب هایتان را خط لب بکشید سپس از رژلب تیره برای آرایش لب های خود استفاده کنید.

مدل خط لب برای صورت چاق مدل آرایش برای صورت چاق

تکنیک های لاغر نشان دادن صورت با کانتورینگ

کانتورینگ یک نوع آرایش ترمیمی و از تکنیک های حرفه ای آرایشگر ها به منظور فرم دادن چهره و برجسته کردن نقاط قوت آن و نیز رفع عیب های صورت می باشد. بنابراین در تعریف ساده کانتور می توان گفت؛ پوشاندن عیوب صورت و برجسته کردن نقاط قوت  آن.

حال به منظور کانتورینگ صورت لازم است از کرم های فشرده که اغلب دو تا سه درجه تیره تر از رنگ پوست هستند، استفاده شود. البته کرمی که برای هایلایت استفاده می شود ۲ تا ۳ درجه روشن تر است.

از این رو اگر صورت تان گرد و تپل است و می خواهید چهره تان را کمی لاغر تر نشان دهید، استفاده از ترفندهای زیادی که برای میکاپ صورت پیشنهاد شده است، می تواند شما را  در این زمینه کمک نماید.

آرایش صورت چاق

رنگ های تیره لاغر کننده هستند.

به کار بردن رنگ های تیره، پوست را تو رفته تر نشان داده و رنگ های روشن ویژگی های  چهره را برجسته نشان می دهند. حال برای لاغر نشان دادن صورت خود، می توانید از کیت کانتورینگ و یا برنزر استفاده نمایید.

خطای بصری

به منظور نشان دادن گونه های لاغر، می توانید رنگ کانتور را به صورت مورب در وسط گونه ها و به سمت گوش ها بزنید. برای تعیین محل دقیق خط گونه نیز می توانید لب هایتان را همچون ماهی جمع کنید.

هر چقدر محل خط گونه بالاتر بوده، استخوان گونه، تیزتر به نظر می رسد و بعد می توانید در قسمت بالای خط گونه تان از هایلایتر استفاده کرده تا خط کانتور واضح تر دیده شود.

لاغرتر کردن بینی

برای این منظور نیز می توانید ار رنگ کانتور در دو سمت پل بینی استفاده نمایید و قبل از رسیدن به برآمدگی سوراخ های بینی، خط را قطع کرده و برای زیر پل بینی از کمی هایلایتر استفاده کنید، سپس در آخر رنگ را ترکیب کنید.

میکاپ صورت چاق

برای لاغر نشان دادن محدوده آواره نیز از رنگ کانتور یا برنزر در طول خط آرواره استفاده کرده و بعد خوب ترکیب کنید، از این طریق به لحاظ بصری صورت و محدوده آرواره باریک تر به نظر می رسد و غبغب نیز پنهان خواهد شد.

در این مطلب با روشهای ساده برای گریم صورت تپل و چاق آشنا شدید که امیدواریم با کمک نکات ذکر شده بتوانید گردی صورت خود را بپوشانید و جذاب تر از همیشه به نظر برسید.

منبع : آرگا

برچسب :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.