soghatsara-200-150

خرید مستقیم سوغات شمال با بهترین قیمت و کیفیت

[ad_1]

پینه را می توان از قسمت های سخت و ضخیم شده پوست به شمار آورد که به طور کلی سراسر کف پا را در برگرفته است و این شامل روی پاشنه پا، قسمت بیرونی انگشت شصت نیز است. علت بروز این عامل فشار است که با ایجاد آن به مراتب بر روی پوست به دلیل اصطکاک های پی در پی این لایه ضخیم پوست به وجود آمده است. اسکراب و کفسابی می تواند از روش های موثر برای خلاص شدن از شر پینه ها باشد، در ادامه این مطلب به معرفی روش کفسابی پاشنه پا به همراه وسایل مورد نیاز و تاثیراتی که برای زیبایی و سلامتی پوست پای شما در بردارد، پرداخته ایم.

استفاده از سوهان برای کفسابی پاشنه پا

آشنایی با روش کفسابی پاشنه پا

پینه ها در ابتدای رخداد می توان چندان دردناک و سخت برای فرد نباشند اما به مرور زمان و ضخیم شدن لایه های آن به مراتب احساس سختی و درد برای فرد به وجود می آید. این قسمت ها نسبت به فشار می توانند حساس باشند همچنین در برخی از مواقع در بین این پینه ها، ترک هایی به نام فیسور به وجود می آید که می تواند شرایط را سخت تر کند، از این رو باید روش های موثر برای این عامل را در پیش بگیرید.

حال می توان به معرفی معنای کفسابی پرداخت که آن از دیگر روش های پدیکور به صورت تخصصی به شمار می آید که افرادی متخصص در این رابطه در مکان های مناسب به انجام آن می پردازند. گفتنی می باشد که پدیکور تنها به آرایش و زیبایی ناخن های پا محدود نمی باشد و می توان نسبت به سلامتی و زیبایی پوست کف پا نیز بنا به درخواست مشتری اقداماتی انجام داد. به طور کلی کفسابی پاشنه پا را به دلیل رفع پینه ها، پوسته های ضخیم با روش های متناسب به مانند پارافین تراپی، ماساژ پا، کوکتل پدیکور، سوهان و رنده قابل انجام می باشد.

توجه داشته باشید که برای انجام کفسابی استفاده از سوهان های مخصوص از اهمیت به خصوصی برخوردار است و در نهایت اگر مایل به انجام آن در منزل هستید، باید مراحل گفته شده در ادامه مطلب را دنبال کنید.

وسایل اولیه

در ابتدای مراحل باید یک وسیله مناسب و کاربردی برای انجام این روش انتخاب کنید. بسیاری از سوهان و رنده ها به همراه سنگ پاهای برقی در بازار موجود هستند که می توانید یکی از آن ها را وابسته به سلیقه خود انتخاب کنید. از شایع ترین سوهان ها می توان به آن هایی که از دسته چوبی برخوردار هستند و دو منظوره نیز هستند، اشاره اشت.

همچنین بسیاری از سنگ پاها در عصر امروز به شکل شیشه، فلز و یا انواع برقی موجود هستند که هر یک از آن ها را وابسته به راحتی و انتخاب خود می توانید مورد استفاده قرار دهید. گفتنی می باشد که بسیاری از سوهان های پا از یک طرف زبر و و طرفی دیگر نرم برخوردار هستند که در صورت خریداری باید توجه داشته باشید که در مرحله اول قسمت مورد استفاده از این سوهان طرف زبر تر و سپس نرم آن می باشد.

در این بین سوهان های برقی نیز محبوبیت خاص خود را در بین افراد پیدا کرده اند که به کمک آن ها می توانید به راحتی هر نوع پینه و ترک پا را از بین ببرید. استفاده از این نوع سوهان ها می توانند کار شما را سرعت ببخشند و به راحتی آن را انجام دهند. به طور کلی استفاده از این سوهان ها در کفسابی پاشنه پا به راحتی و با سرعت بیشتر قابل استفاده می باشد.

استفاده از سنگ پا برای کفسابی پاشنه پا

در این بین سنگ پاهای شیشه ای نیز از تاثیرات متعددی برخوردار هستند که پس از استفاده نیز به راحتی تمیز می شوند. از این رو برای رفع پوسته های مرده پوست پا به مراتب بسیار استفاده می شود که برا ضدعفونی و تمیز کردن آن نیز می توانید سنگ پای شیشه ای را به درون آب خیلی داغ قرار دهید.

در صورتی که فکر می کنید استفاده از سوهان برای این شرایط پوست پای شما چندان تاثیری قائل نمی باشد، می توانید روش های دیگری برای انجام آن در نظر بگیرید. در این  بین اسکراب ها می تواند گزینه خوبی به شمار بیایند که می توانید از فروشگاه های لوازم بهداشتی و آرایشی آن را خریداری کنید.

  • اسکراب های مخصوص

از روش های مناسب و سنتی می توان به سنگ پاهای قدیمی اشاره داشت که در از بین بردن پوست ها مرده کف پا و  در حالتی دیگر کفسابی پاشنه پا تاثیر به سزایی قایل هستند. استفاده از این سنگ پاها به طور کلی برای افرادی که شدیدا از این مشکل رنج می برند، توصیه می شود. در آن بین می توانید یک ظرف آب را آماده کرده و سپس پاهای خود را درون ظرف قرار دهید تا پوست آن نرم شود. توجه داشته باشید که آب ظرف باید نه چندان داغ و یا سرد باشد که حد متوسط و یا ولرم آن مناسب است.

کفسابی پا یعنی چه؟

در این بین می توانید انواعی از ویتامین ها، صابون، نمک و روغن را به آب اضافه کنید. در این روش می توانید انواعی از صابون های عطری و یا دلخواه خود را به آب اضافه کنید. همچنین ویتامین ها و روغن هایی که دارای ویتامین های A و E هستند، بسیار مناسب بر شمار می آیند.

در روش درمانی نیز افزودن مقداری نمک اسپوم در برطرف کردن پوست ترک خورده به خصوص در نواحی پاشنه پا تاثیر گذار است.

در بین روغن ها نیز روغن زیتون و اسطوخودوس، بابونه از درمان موثری تری برخوردار هستند که می توانید برای نرمی و لطافت پوست پای خود در مقادیر متفاوتی از این روغن استفاده کنید.

کفسابی پاشنه پا چگونه است؟

کاربرد سوهان پا

در این مرحله باید پاهای خود را به درون ظرف آب برای خیس و نرم شدن قرار دهید. این کار را باید در طی حداقل ۵ دقیقه انجام دهید تا به خوبی پوست پا با آب و یا صابون موردنظر که در بالا به توضیح آن پرداخته ایم، باقی بماند. این در حالی است که برخی از افراد بر این باورند که زمان ۱۵ دقیقه برای انجام این روش از تاثیر گذاری بیشتری برخوردار می شود.

توجه داشته باشید که قبل از استفاده سوهان باید از نرم شدن پوست کف پای خود اطمینان کافی را حاصل نمایید. در غیر این صورت ممکن است که سوهان با بافت سخت و خشک پوست مواجه شده و تماس پیدا کند که در نهایت با بروز این اصطکاک ها، فرد به خونریزی در این نواحی دچار می شود. بعد از اینکه پاها خیس خورد در کنار این ظرف یک حوله پهن کنید تا پاهای خیس خود را به درون آن قرار دهید. به آرامی پای خود را به کمک حوله ای نرم خشک کنید و توجه داشته باشید که این کار باید تا جایی ادامه دهید که با استفاده از سوهان فشار و لمس بیش از حدی رخ ندهد. به این صورت که مقداری از رطوبت پوست پا همچنان باقی بماند و به طور کلی خشک نشود.

سپس همه نواحی پا را لمس کرده تا از قست هایی که به پینه و سختی دچار شده اند، اطمینان حاصل کنید. در این مرحله باید نواحی آسبب دیده را از پوست را شناسایی کرده و به روی همان قسمت ها تمرکز کرد. به طور کلی نواحی فوقانی انگشتان، کنار و کف پا به همراه پاشنه از نواحی به شمار می آیند که بیش از دیگر قسمت های پا به سختی و خشکی مبتلا می شوند.

حال بعد از بررسی و پیدا کردن قسمت های پینه ای و سفت می توانید به انجام کفسابی با مرحل گفته شده بپردازید.

نحوه انجام کفسابی پا

در این حالت باید پای خود را مقداری بلند کرده و بر روی زانوی پای مخالف قرار دهید. در این حالت باید پای خود را در پوزیشنی قرار دهید که به راحتی عمل سوهان کشی را انجام دهید. نحوه سوهان کشیدن به این صورت است که آن را به سمت پایین حرکت داده و قسمت های سفت و سخت پوست را تحت تاثیر قرار دهید. این کار را باید تا جایی ادامه دهید که پوست نواحی به مراتب نرم و لطیف تر شود.

توجه داشته باشید که استفاده از سوهان تنها در مواقعی است که پوست پا بسیار سخت شده و پوسته ی مرده به مراتب بسیار در این نواحی تجمع پیدا کرده اند. به هیچ وجه قسمت های نرم و بدون مشکل پا را تحت تاثیر سوهان قرار ندهید.

  • استفاده از سنگ پا

در معرفی سنگ پا گفتنی می باشد که از انواع سنگ های آتشفشانی است که دارای حفره های معتددی می باشد از این ور می تواند لایه برداری خوبی برای تمیز کردن پوست به شمار آید. پس از استفاده سوهان پا می تواند برای برطرف کردن لایه های مرده و باقی مانده بر روی پوست از سنگ پا استفاده کنید.

همچنین برای انجام این روش به راحتی می توانید از مقداری لوسیون و یا روغن برای راحتی حرکت سنگ پا در نواحی پوستی، استفاده کنید. در این حالت باید به کمک حرکت های چرخشی به انجام لایه برداری پوست پای خود بپردازید. همچنین این کار را باید به آرامی انجام دهید و اگر از پوست حساسی نیز برخودار هستید به هیچ وجه از این وسیله استفاده نکنید.

امکانات لازم برای کفسابی پاشنه پا

پایان کفسابی

در این مرحله همه نواحی پوست پای خود را بررسی کرده و دست بکشید تا اطمینان حاصل کنید که همه نواحی پوست پا صاف و یکدست شده است. همچنین نواحی که حس کردید به سوهان کشی دو مرتبه نیاز دارد، اقدام به انجام نمایید و این کار تا جایی که نرمی و لطافت پوست حاصل شود، ادامه دهید.

در این بین باید توجه داشته باشید که استفاده از سوهان در نواحی نرم و صاف شده به مراتب می تواند قرمزی و التهاب را به همراه سوزش کف پا برای فرد به وجود بیاورد. از این رو تا حداقل از استفاده سوهان در نواحی نرم و سالم پوست پا بپرهیزید تا در نهایت آن را به بریدگی دچار نکنید. استفاده از لوسیون و روغن ها به مراتب می تواند در مرطوب سازی پوست کف پا تاثیر به سزایی قائل شود. از این رو استفاده از این موارد به نواحی اختصاص دهید که بیش از حد سوهان کشیده اید. همچنین در ازای روغن استفاده از روغن های معطر و لوسیون ها تاثیر گذاری به سزایی قانل می باشند.

  • اعمال لوسیون و روغن

در این حین نیز می توانید نواحی پوست پای خود را ماساژ دهید چرا که از تاثیرات بالقوه ای برای عملکرد های بدن برخوردار است. به طور کلی این مهارت می تواند خون را در بافت های بدن به گردش در بیاورد، عضلات را تسکین داده و تحت استراحت قرار دهد، درد را کاهش داده و برخی از مشکلات را بهبود بخشد. از این رو ماساژ کف پا در حدود ۱ دقیقه نیز در طی این روند بسیار مناسب است.

فواید کفسابی پاشنه پا

معرفی فواید این روش

گفتنی می باشد که اگر کفسابی را به صورت تخصصی انجام دهید برای شما می تواند فواید و تاثیرات بالقوه ای برجای بگذارد که در ادامه به معرفی برخی از آن ها پرداخته ایم.

  • در گردش خون بهبود قائل می شود و می تواند مواد مغذی مورد نیاز به سلول های پوستی را تا حد قابل توجهی تامین نماید.
  • با ایجاد ماساژ و فشار به نواحی کف پا می توانید آرامش را به همراه تسکین عضلات برای خود جاری بسازید.
  • اکسیژن رسانی به راحتی انجام می شود و می تواند روند پاکسازی پوست را با موفقیت و بهبود بسیاری همراه کند.

توصیه های مراقبتی

بعد از انجام کفسابی پاشنه پا می توانید از نکات گفته شده برای انجام مراقبت های منحصر در این رابطه نیز پیروی کنید.

  • تا جایی که می توانید بعد از انجام کفسابی پاشنه پا از پوشیدن کفش اجتناب کنید.
  • در طی شب استفاده از مرطوب کننده مخصوص کف پا را در یاد داشته باشید.
  • هیچگاه برای حمام از آب خیلی داغ استفاده نکنید.

تاثیرات کفسابی پاشنه پا

و در پایان در صورتی که مطالعه این مطلب به همراه تیم مقاله نویسی آرگا برای شما مفید و موثر واقع شد، پیشنهاد می کنیم با کلیک به روی دیگر لینک های ذکر شده به ماند تامین لطافت پوست پا و اسکراب پا باری دیگر با ما همراه شده و در جهت زیبایی و سلامتی پوست خود، آگاهی هایی کسب کنید.

منبع : آرگا

برچسب :

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شعبه آنلاین کسب و کار