soghatsara-200-150

خرید مستقیم سوغات شمال با بهترین قیمت و کیفیت


پنکک از انواع محصولات آرایشی پرطرفدار و کاربردی می باشد و شما می توانید برای یکدست کردن پوست صورت تان از آن استفاده نمایید. توجه داشته باشید که در هنگام استفاده از پنکک باید ترفندهایی را رعایت کنید و علاوه بر این بهتر است مطالب مربوط به آموزش پنکک زدن به شیوه ای درست را مطالعه نمایید تا با نحوه صحیح استفاده از آن آشنا شوید.

آموزش پنکک زدن به شیوه ای صحیح

کرم پودر و پنکک و کانسیلر از انواع لوازم آرایشی ضروری برای داشتن میکاپی بدون نقص می باشند و بهتر است شما این محصولات آرایشی را در کیف آرایش خود داشته باشید.

نحوه استفاده صحیح از پنکک

اگر از روشی مناسب برای زدن پنکک استفاده نمایید یک میکاپ بدون نقص و با ماندگاری طولانی خواهید داشت همچنین برای حضور در مهمانی ها و مجالس بهتر است همیشه یک پنکک در دسترس داشته باشید تا در زمان عرق کردن صورت تان مقداری پنکک به پوست صورت خود بزنید.

نحوه استفاده از پنکک

وسایل لازم برای پنکک زدن

  • پنکک شل یا فشرده
  • کرم پودر
  • اسفنج آرایشی
  • قلموی پودر

مراحل پنکک زدن

۱.ابتدا صورت تان را تمیز و مرطوب نمایید سپس از پرایمر صورت استفاده نمایید تا ماندگاری میکاپ تان بالا تر رود و پوست صورت تان یکدست تر شود.

۲. در قسمت هایی از صورت نظیر زیر چشم ها و اطراف دهان یا هر قسمت از پوست صورت که نیاز دارد یکدست شود مقداری کانسیلر بزنید سپس مقداری کرم پودر را به صورت ضربه ای روی همه قسمت های صورت بزنید. توجه داشته باشید که پنکک را باید بعد از کرم پودر و کانسیلر به پوست صورت خود بزنید.

۳. پنککی را انتخاب نمایید که رنگ آن با رنگ پوست تان مطابقت و همخوانی داشته باشد همچنین برای زدن پنکک می توانید از اسفنج استفاده نمایید. قبل از زدن اسفنج روی پوست صورت خود مقداری آن را تکان دهید تا پودرهای اضافه روی اسفنج بریزد سپس اسفنج را به صورت ضربه ای روی پوست خود بزنید.

آموزش پنکک زدن با اسفنج

۴. در صورت تمایل می توانید برای پنکک زدن از قلم موهای پرپشت پودر نیز استفاده نمایید و بعد از آغشته کردن قلم مو به پودر پنکک آن را تکان بدهید سپس از مرکز صورت خود شروع به زدن پنکک نمایید و در حین زدن پنکک نیز باید حرکت دست شما به صورت ضربه ای باشد سپس حرکت دست تان را جارویی کنید تا پنکک به صورت یکدست روی پوست صورت و گردن پخش شود.

۵. پنکک و کرم پودر را باید روی گردن و همه نقاط پوست صورت پخش نمایید در غیر این صورت ممکن است رنگ صورت با دیگر قسمت های پوست متفاوت به نظر برسد.

آموزش زدن پنکک با قلم مو

نحوه زدن پنکک دوکاره

ابتدا مرطوب کننده یا پرایمر را پوست صورت خود بزنید سپس پنکک دو کاره را می توانید روی سطح پوست صورت بزنید تا پوستی یکدست و صاف داشته باشید.

نحوه استفاده از پنکک دو کاره

نکات طلایی برای زدن پنکک

۱.اگر پوست شما خشک می باشد پنکک را روی ناحیه T صورت و زیر چشم هایتان بزنید همچنین پنکک را نباید روی قسمت های خشک صورت بزنید زیرا دچار ماسیدگی می شود.

۲. اگر پوست صورت شما چرب می باشد پنکک را بهتر است روی همه قسمت های پوست بزنید همچنین روی قسمت چرب پوست بهتر است پنکک بیشتری بزنید.

۳. پنکک را با توجه به رنگ پوست خود انتخاب نمایید.

نحوه استفاده از پنکک

۴. اگر فرصت کمی برای انجام میکاپ دارید بهتر است از اسفنج برای پنکک زدن استفاده نمایید زیرا با سرعت بیشتری می توانید پنکک بزنید و علاوه بر این پوست صورت شما به خوبی پوشیده و یکدست می شود.

۵. اگر تمایل دارید از پنکک دو کاره استفاده نمایید باید صبر کنید تا مرطوب کننده یا پرایمر به خوبی روی پوست بنشیند سپس پنکک بزنید تا پوست شما یکدست به نظر برسد.

آموزش پنکک زدن در چند مرحله ساده

در این بخش از آرایش و زیبایی مجله آرگا با نحوه زدن پنکک برای پوست های چرب و خشک و معمولی آشنا شدید که امیدواریم از مطالعه این مطلب نهایت بهره را برده باشید.

منبع : آرگا

برچسب :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.